Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 24-02-2005
Всеукраїнська еколого-соціальнa асамблея: Відкритий лист

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109196002.html

Президенту України
В.А.Ющенко,
Прем’єр-міністру України
Ю.В.Тимошенко,
Міністру охорони навколишнього
природного середовища
П.М.Ігнатенку


Всеукраїнська Еколого-Cоціальна Народна Асамблея звертається до Вас з проханням не допустити збереження грабування народного майна та корупції у сфері охорони довкілля та управління природними ресурсами.

Наші побоювання викликані тим, що досі продовжують здійснювати свої повноваження такі сумновідомі особи, як перший заступник міністра Вячеслав Крук та заступник міністра Святослав Куруленко . Більш того, в середовищі екологічних організацій вважається досить ймовірним їх призначення на відповідні посади вже не як “в.о.”, а як повновладних державних посадовців.

Вячеслав Крук розпочав свою “блискучу” кар’єру у сфері екології із руйнування Екологічної інспекції Чорного та Азовського морів, які досить ефективно виконували свої функції та давали державі чималі прибутки за рахунок штрафів. Руйнування Екоінспекції відбулося не із “альтруїстичних міркувань”, а із одночасним переведенням фінансових потоків на рахунки існуючого лише на папері підприємства “Науково-виробниче природоохоронне об’єднання”. Наступними жертвами пана Крука стали Чорноморська Гідрометеослужба та Український Науковий центр екології моря – унікальні установи, що мають у світі небагато аналогів, та гідно представляли Україну у числених міжнародних програмах. На жаль, названі установи мали “необережність” розташуватися у престижних районах Одеси, і тому їх було жорстоко “реорганізовано”, а їхні землі при цьому приватизували за безпосередньої участі нинішнього першого замміністра. Одеський досвід знадобився Круку і у Києві, де ним було підготоване та “проштовхнуте” розпорядження міністра Полякова про відчудження цілого лабораторного корпусу Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту. Корпус було передано все тому ж підприємству “Науково-виробниче природоохоронне об’єднання”, а лабораторії інституту досі там працюють, сплачуючи новим “власникам” орендну платню за власні приміщення!

Святослав Куруленко відомий ще до переїзду до Києва. У Донецьку він свого часу був безпосереднім начальником майбутнього прем’єра “проффесора” В.Ф.Януковича, що забезпечило подальшу стрімку кар’єру. На посаді голови обласного управління Мінекоресурсів пан Куриленко підписав розпорядження про відчуження земель природно-заповідного фонду під будівництво приватних “фазенд”. Власниками колишніх заповідників, а тепер “скромних хатинок”, стали Віктор Янукович та Рінат Ахметов. Дивним чином одразу після відчуження земель пан Куруленко опинився у Києві на посаді заступника міністра екології.

У кожній сфері суспільного життя є свої знакові фігури, при одній згадці про яких одразу в уяві вспливає ціле явище, і не потрібні жодні додаткові коментарі. Прізвища Крука та Куруленка є знаковими для всіх, хоч трохи пов’язаних із сферою екологічної безпеки, охорони довкілля та збереження природних ресурсів. Важко знайти більш яскраві символи тотальної корупції та “кланократії” у царині екології та природоохорони. Призначення їх зараз на займані за старого режиму посади – відверта відмова від оголошених Народним Президентом принципів “трьох П” – щодо панів Крука та Куруленка не може бути мови ні про патріотизм, ні про професіоналізм, ні тим більше про порядність. Затвердження цих двох “в.о.” на займаних посадах – плювок в обличчя всьому громадському екологічному руху в Україні, ознака навислої над природою небезпеки та некомпетентності нового керівництва. Таке призначення викличе розчарування у новій владі, зневіру у даних народу обіцянках, і рішучий дієвий спротив екологічно свідомої громадськості.

Ми сподіваємося, що затримка у владних структурах панів Крука та Куруленка – випадковість, викликана недостатньою поінформованістю нового міністра та вмілими інтригами залишків старої корумпованої команди. Віримо, що перш ніж підписати ганебні розпорядження про призначення Вячеслава Крука та Святослава Куруленко заступниками міністра, будуть проведені відкриті консультації із громадськими організаціями та професіоналами у сфері екології. Лише увага до думки громадськості та відкриті прозорі конкурси на зайняття ключових посад – запорука звільнення Мінприроди та всього нашого суспільства від тяжкої спадщини кучмівського режиму.

З повагою
та сподіванням на співпрацю,

Голова Координаційної Ради
Всеукраїнської Еколого-Соціальної Народної Асамблеї,
Старший викладач кафедри екології
Національного університету
“Києво-Могилянська Академія
Дикий Євген Олександрович

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109196002.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua