Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-02-2005
NeZar: Паразитична партія “Пора”
www.kuchmizm.info

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109369869.html

28-го лютого – останній термін реєстрації політичних партій, що мають намір взяти участь в парламентських виборах 2006-го року. І саме в цей термін збирається встигнути зареєструватися, провести установчі збори та здійснити інші необхідні рухи партія “Пора”.

Партія сія, як і серія інших організацій, без сумніву, братиме свої витоки з деякого “середовища громадянської кампанії “Пора”. Саме таке формулювання полюбляють діячі, що огніздились на сайті www.pora.org.ua.

Напевне, саме в тих же діячів слід цікавитися: що це таке, незрозуміле, витікає? Адже Пора є громадянською кампанією. А громадськість і влада, здобуттям котрої звичайно стурбована будь-яка політична, поняття не тільки не сумісні, а навіть антагоністичні. Навряд чи варто шукати відповіді на задане питання в організаторів цієї акції. Ймовірно, знову відбудеться шаріковським твердженням того, що “в данное время каждый имеет свое право”, і що б звідти (з Пори) не витекло, все має бути закономірним.

Кожна партія, котра рветься в парламент, формує виборчий список. Причому, як вказує досвід українських виборів, в цей список потрапляють: 1) відомі люди, котрі зацікавлять виборці 2) грошовиті мішки, котрі зацікавлять лідера партії 3) члени вказаної партії. За підтвердженнями не потрібно ходити далеко – тільки глянути, хто наступний за Ющенком в списку блоку партій “Наша Україна” і де він тепер.

Без сумніву, за подібним принципом формуватиметься і список т.з. партії “Пора”. Першим номером буде Владислав Каськів, котрого чомусь прийнято називати лідером, а не активістом кампанії, котра за визначенням не може мати лідера. Другим номером також буде, напевно, грошовий мішок – його імені ми поки не знаємо. Третім, напевне, буде горе-активіст "Пори" Данило Яневський, лико котрого легко запам’ятовується дякуючи 5-му каналу, і котрий, тим часом жодного стосунку до “Пори” не має.

Ця партія є паразитом, створеним на тілі активістів, що взялись діяти. Діяти за права людини, працювати задля людської гідності. І як кожна сила, не залишилась безхозною – “лідер” ліпить її собі в заслуги. Людина, котра ніколи ніде не працювала, професійний грантожер, досвідчений піарщик вміє використовувати людей. Чим і займається.

Більшість активістів Пори не зраджують своїх ідеалів. Вони й надалі займаються громадською діяльністю, відстоюють і захищають права людини. Крім вказаного вже п.... лідера, ніхто не посягає на здобутки кампанії, і взагалі не вважає ці здобутки більш ніж проміжною ланкою перед наступною боротьбою. Але очевидно, що Каськів і Ко серйозно сподіваються заїхати на горбі реально працюючих альтруїстів в парламент, а може – і далі. І якщо набереться двоє активістів, котрі згодяться, щоби їхні імена були включені в список цієї псевдо партії, не маємо сумніву – вони будуть десь ближче до кінця.

І правильно. Тим, хто хоче справедливості і свободи – немає чого там робити. Про це говорить маніфест тої ж Пори: “Пора боротися за ідеали, а не за політиків”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109369869.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua