Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-02-2005
Надія Невмируща: Серіал: «Балога повернувся-2»

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109414248.html

А як все гарно починалося для сьогоднішнього губернатора Закарпатської області. Ще задовго до помаранчевої революції у 1994 році у місті Мукачево Закарпатської області було створено ТОВ “Барва”, директором та засновником якої став Балога Віктор Іванович, 1963 року народження. Фірма займалася і займається гуртовою та роздрібною торгівлею продовольчих товарів. Після обрання Балоги В.І. мером м. Мукачево, він у 1998 році передав керівництво “Барвою” Крілю Ігорю Івановичу, який згодом був і став знову 1-им заступником Балоги, коли останнього призначили головою облдержадміністрації як у 2000 так і в 2005 році.

Ставши за підтримки лідерів СДПУ(о) Віктора Медведчука та Григорія Суркіса губернатором Закарпатської області у липні 1999 року, Балога В.І. через ТОВ “Барва” монополізував як ринок продовольчих товарів так і ринок нафтопродуктів. На сьогоднішній день, спектр діяльності фірм, які підпорядковані ТОВ “Барва”, набагато ширший – це радіо та електрозв’язок, редакція телебачення та радіомовлення, закупка та первинна обробка сільськогосподарської продукції, реклама, зовнішньоекономічні зв’язки, усі види будівельного бізнесу. Крім того, Балога, використовуючи своє службове становище, змушував ряд підприємств області купувати продукцію саме у ТОВ “Барва”, наприклад бензин, чи дизпаливо, і лише за тими цінами, які визначить керівництво “Барви”. Цікаво це ж саме він починає вже і при теперішній своїй посаді. У свій час спостерігалося, що під час розрахунку із заборгованостями по заробітній платі з працівниками бюджетних установ, останні були змушені отримувати продукти лише з низки магазинів, або гуртових складів, які належать ТОВ “Барва”, ціни ж, як і у попередньому випадку, були значно вищі ніж ринкові, зокрема це стосувалося мукачівських бюджетників.

Цікаво, що гуртові склади, через які йде основний обіг товарів, здійснюють реалізацією товарів через комп’ютери, які у свою чергу зв’язані з касовими апаратами. Уся інформація, про обсяги реалізації, відразу ж поступає на сервер, що у м. Мукачево по вул. Пряшівській-Бічній, а вже в офісі значно занижуються обсяги продажу. При цьому виручка з касових апаратів вибирається майже кожну другу годину. У свій час Балога В.І. набрав команду програмістів, які розробили цю схему; через ЕОМ та засоби зв’язку занижувати обсяги реалізації. Також була створена школа бухгалтерів, які випускають досить кваліфікованих спеціалістів, кращі отримують роботу на підприємствах “Барви”. За час перебування Балоги мером у м. Мукачево це лише у 1998 року, більше 30% бюджетних коштів міста проходили через “Барву” та її фірми, усі тендери, як правило, вигравали та виграють фірми, які підпорядковані Балозі.

За часів губернаторства Балоги у 2000 році у ЗМІ з’являлися статті щодо порушень законодавства як самим Балогою, так і його оточення. Резонансу набула публікація у газеті „Карпатський голос” засновником якої виступає Закарпатська крайова організація Народного Руху України, щодо контрабандного переміщення через кордон дорогих іномарок Балогою та його оточенням. Згодом було опубліковано результати розслідування цієї справи. Зокрема, Генпрокуратурою перевірені обставини, наведені в газеті “Карпатський Голос” від 5.07.2000 про зловживання Балоги В.І., зокрема щодо суміщення посади Голови Обласної державної адміністрації з зайняттям підприємницькою діяльністю в 19 комерційних структурах, а також нецільового використання коштів для ліквідації зсуву ґрунтів та інших питань. Щодо незаконного розмитнення автомобілів членами сім’ї Балоги В.І. повідомлялося, що ці обставини досліджуються в ході розслідування кримінальної справи, порушеної Службою Безпеки України по факту контрабанди за участі посадових осіб Чопської митниці. По справі розкрито понад 100 епізодів незаконного розмитнення.

До того ж, на даний час у Мукачівській міській Раді серед депутатів, що були обрані у 2002 році можна спостерігати наступних осіб, що є членами різних організованих злочинних угрупувань: Ланьо Володимир Михайлович, Чубірко Іван Іванович, Герей Ігор Васильович, Ремез Олександр Васильович. Депутатами Мукачівської районної Ради народних депутатів обрано Паульо Володимира Дьордьовича (“Чалий”, керував бандитами з «Авангарду»), який любив Івана Різака та Ланьо Михайла Івановича (“Блюк”), який любить Віктора Балогу.

Отож, які вони сьогоднішні «спортсмени» збірної імені Балоги: Ланьо Михайло Іванович, раніше судимий за ст.117 КК України (“зґвалтування”), очолює найсильніше та найвпливовіше на даний час організоване злочинне угруповання регіону. До найбільш активних його членів можна віднести наступних осіб: Ланьо І.І. (рідний брат “Блюка”), на прізвисько “Осел”, Суворін А.В. (раніше судимий за ст.140 КК України), на прізвисько “Москаль”, Фірцак О.В., (раніше судимий за ст.206 КК України), Баранюк О.О., Адамчук О.І., Скуба В.І. (раніше судимий за ст.ст., 117, 101, 206 КК України), Медвідь С.С. (раніше судимий за ст.215 КК України), Козуб І.О. (раніше судимий за ст.143 КК України), Васільєв В.В. (раніше судимий за ст.101 КК України), Орбан В.В. (раніше судимий за ст.117 ч.2 КК України), Юрак В.І. (раніше судимий за ст.206 КК України). Кошти, отримані від незаконного обігу зброї, наркотиків, продажу викрадених автомобілів, вкладаються здебільшого в підприємства Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії.

Що цікаво новим радником у 2005 році з питань культури відразу ж після свого призначення Віктор Балога призначає відомого ужгородського бандита «Васю-ресторана» або ж Чепа Василь Іванович «Чепа», 1970 р.н., мешканець м. Ужгород, (за матеріалами УБОЗ УМВС за ст.222 ч.І засуджений до 2 років позбавлення волі, за ст.144 ч.З КК України КС знаходиться на розгляді у суді), виходець з угрупування Андрійканича (Андрійканич Сергій Євгенович, 1963 року народження, проживає у м. Ужгороді по вул. Волошина 43/3. Був неформальним „Хазяїном” м. Ужгороді. Андрійканич сформував своє злочинне угрупування яке займалося вимаганнями, сутенерством, „постачанням” дівчат за кордон тощо. А також фінансував виборчу кампанію Шуфрича у 1998 році), який підтримує тісні бізнесові та кримінальні зв’язки з нардепом Нестором Шуфричем.

Здавалось, ну все, а ось і ні! Наш губернатор знову здивував своїми глибокими коріннями. Ось що пише місцева преса: «Однією з головних політичних новин останніх днів стало призначення членів Партії Регіонів, учасників V з’їзду Партії Регіонів, членів депутатської фракції Ужгородської міської ради “Партії Регіонів”, чи не найактивніших представників В.Ф.Януковича у президентських перегонах, панів В.Химинця, В.Симулика та пані Ю.Бедь на керівні посади Закарпатської ОДА та Ужгородського міськвиконкому. Дані призначення стали можливими внаслідок активних перемовин між Балогою, Бєляковим та Ратушняком. Можна тільки вітати дане рішення, яке, хоча й було глибоко кулуарним, проте стало свідченням спроби об’єднання зусиль різних політичних сил задля реалізації спільних цілей та завдань по розвитку Ужгорода та області.
Наші спроби отримати хоч які-небудь коментарі з даного приводу були марними. Зокрема, п.Бєляков відмовився коментувати похід у владу своїх однодумців, зіславшись на існуючі домовленості. http://www.ua-reporter.com/text/2727/

Виявляється наш губернатор через «праву руку» пана Ледиду, обласного вождя регіоналів, свого колишнього заступника відкладував яйця не тільки у помаранчеву корзину, а й у «синьо-білу».

Ющенко, чому бандити не сидять там, де ти обіцяв?

Читайте також:
http://maidan.org.ua/static/mai/1108979478.html

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109414248.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua