Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-02-2005
Людмила Кучеренко: Полтавські варіації на кадрову тему

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109502224.html

Із запізненням на дві години минулої п'ятниці розпочалося засідання обласного активу, на якому віце-прем'єр з гуманітарних питань Микола Томенко представив нового голову Полтавської облдержадміністрації Степана Бульбу (того дня Томенко з такою ж місією побував у Кіровограді та Черкасах).
Степан Бульба, який поки що залишається народним депутатом (фракція Соцпартії) детально зупинився на аналізі економічної ситуації в області та перспектив її розвитку.
- Я відчуваю велику відповідальність перед земляками і перед президентом, - сказав Степан Степанович. - Не все поліпшиться одразу, тому треба запастися терпінням. Але я впевнений, що єдина владна команда, яку ми формуємо з представників різних політичних сил, що підтримували В.Ющенка, скоро покаже позитивні результати.
С.Бульба назвав кілька напрямків діяльності облдержадміністрації, що будуть пріоритетними для Полтавщини. Насамперед, чотири короткотермінові програми. Перша: розвиток приватної ініціативи, адже громадянин, що хоче розпочати власний бізнес, витрачає на це в середньому 15 місяців і збирає 62 довідки (а за цим корупція). Друга: розвиток інфраструктури аграрно-промислового комплексу, бо область наша сільськогосподарська і перспективна щодо вирощення екологічно чистої продукції. Третя: Полтавщина - маленький Кувейт, і необхідно вивести з тіні видобуток нафти й газу, щоб наповнювати бюджет області. Четверта: туристична Полтавщина. На території області знаходяться без перебільшення унікальні історико-культурні й історико-архітектурні пам'ятки, які при створенні відповідної інфраструктури стануть Меккою для туристів з усього світу, створюючи нові робочі місця та приносячи у казну чималі кошти.
Під час виступу С.Бульби присутні пережили легкий шок, коли до переповненого зеленого залу адмінбудинку зайшло близько сотні рішуче налаштованих зодягнених громадян у помаранчевій символіці, з прапорами (наче на третій день революції), котрі вже кілька годин пікетували облдержадміністрацію. Причому розбившись на кілька груп, щоб бува не прогавити Томенка, на якого й був розрахований цей весь антураж. Та новий губернатор, полковник запасу, хоч був завчасно попереджений про імпровізований мітинг, кущами віце-прем'ра не вів, тож пан Микола поспілкувався з демонстрантами і зорієнтувався у ситуації: привезені з Пирятинського району депутатом облради і довіреною особою В.Ющенка по Лохвицькому виборчому округу підприємцем Іваном Близнюком були категорично проти призначення на посаду першого заступника губернатора соціаліста Віктора Іноземцева й вимагали посадити в це крісло Близнюка. Причому на імпровізованому мітингу під стінами "білого дому" використовувалася "тяжка артилерія" зовсім несусвітних пліток: буцім Іноземцев під час виборів не лише підтримував Януковича, а й посилав у Полтаву кілька автобусів з людьми з відкріпними талонами робити "карусель"...
"Близнюківці" були налаштовані недоброзичливо, якщо не сказати вороже, навіть зламали один приставний стілець... Пікетувальники і в залі тримали плакати на кшталт: "Червоних Іноземців - геть від влади!", "Вимагаємо першим замом Близнюка". Кидали репліки: "Ганьба!", "Сидіть поки що в цих кріслах, завтра ми вас виженемо й самі сидітимемо", "Ох, і харя в цього рожево-червоного Бульби..." М'яко кажучи, недоброзичливе бубнів і сам Іван Близнюк, стоячи серед своїх прихильників попід стінами у переповненому залі. Подумалося: якщо ти так ненавидиш Бульбу, якщо немає між вами простої людської сумісності, як збираєшся працювати його першим заступником? Чи справжня мета - "виїсти" Бульбу й самому стати губернатором, бо листи з такою настійною кадровою пропозицією неодноразово надсилалися на адресу Ющенка?
Як тільки С.Бульба покинув трибуну, її самовільно зайняв один з агресивних молодиків-"близнюківців". І тоді Микола Томенко, що давно споглядав ці "ритуальні танці", не витримав: "Я чогось не розумію. Мене ще президент не зняв з посади віце-прем'єра і я, а не ви, веду це зібрання! Опустіть той ганебний плакат! Оті "червоні іноземці" - Юра Луценко, Валя Семенюк, Станіслав Ніколаєнко та інші соціалісти разом з нами виборювали нашу спільну перемогу. І я не дозволю, щоб амбіції однієї людини, питання її працевлаштування нас усіх посварили. Розподіляти посади за принципом "хто більше стояв на майдані чи хто вище тримав прапор" - хибний шлях, - аж підвищив голос М.Томенко. - За таким принципом саме я мав би бути прем'єр-міністром, бо найбільше простояв на Майдані, але намагався зняти там стилістику конфлікту. На київському Майдані вже з'явився новий афоризм: "Нас багато, а портфелів малувато!", - зауважив віце-прем'єр. Президент Ющенко призначив головою облдержадміністрації соціаліста Степана Бульбу. Виступати проти цього, значить, виступати проти Президента Ющенка... Треба робити спільну справу розбудови нової держави, а не влаштовувати обструкції..."
На прес-конференції, що відбулася по тому й закінчилася майже о 22-й годині, С.Бульба обґрунтував рішення призначити своїм першим заступником голову Великобагачанської райради Віктора Іноземцева. Він - історик за фахом, має великий досвід як педагогічної, так і апаратної роботи - на посадах голови райдержадміністрації та райради, чого не вистачає С.Бульбі. Перший заступник теж має право підпису фінансових документів. Тож першим заступником він волів би мати людину, якій стовідсотково довіряє. І керівники усіх обласних осередків партій-переможців схвалили вибір губернатора. Окрім позапартійного І.Близнюка...

P.S. Хоча полтавський власкор "України молодої", довірена особа В.Ющенка під час виборів Василь Неїжмак був на прес-конференції С.Бульби і чув детальні його пояснення на користь кандидатури В.Іноземцева, новому губернатору добряче дісталося на горіхи у черговій публікації, де він грудьми став на захист І.Близнюка. Взагалі за кілька днів після призначення С.Бульби Василь встиг показати себе журналістом, що спеціалізується на "мочінні" нового губернатора і його соратників-соціалістів (звісно, ще немає за що, але вже лиш за те, що вони члени Соцпартії).
Та вийшла "нестиковочка". Саме у день виходу статті в "Україні молодій" Іван Близнюк попросився на прийом до голови Полтавської облдержадміністрації С.Бульби і давай посипати голову попелом та вибачатися за демарш. При цьому скрушуючись, мовляв, Ющенко зрадив його, довірену особу по Лохвицькому виборчому округу, бо обіцяв гарну посаду. Навіть у Хоружівку їздив. Степан Степанович лише дорікнув Івану: людина хоронить матір, а ти в цей час лізеш до нього вирішувати кадрове питання... А ще я йому сказав, що я - військовий, полковник і ніколи нікого з високо посадовців кущами не водитиму. Тож якщо Іван колись ще надумає пікетувати мене, то хай стає прямо біля центрального входу й не розминемося...

Людмила Кучеренко,
президент Полтавського обласного медіа-клубу

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109502224.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua