Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-02-2005
Наталя Донченко: „Велике прання” в Черкаському національному університеті"
Черкаси

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109551839.html

Вже більше тижня в Черкаському національному університеті вирують пристрасті, які 25 лютого досягли свого апогею: студенти і активісти „Пори” оголосили голодування, вимагаючи відставки ректора і найбільш одіозних фігур ректорату, які відзначились безпрецедентним тиском на студентів і викладачів під час президентських виборів.

На противагу тим, хто вимагає відставки ректора і частини ректорату, в.о. ректора Кукурудзою І.І. організована група підтримки ректора, в яку входять ті ж фальсифікатори виборів і призначена ректором студентська рада. 24 лютого ця група підтримки пікетувала обласну державну адміністрацію, а Кукурудза І.І. мав зустріч з новим головою адміністрації. Було огидно спостерігати, як вийшовши із приміщення облдержадміністрації, Кукурудза І.І. проголосив лозунг: ”За Ющенка за Україну, за Кузьмінського!” Хоч відро оранжевої фарби виливай на голову професору, доктору економічних наук, який у свій час отримав вчений ступінь за критику буржуазних фальсифікацій передумов соціалістичної революції і на тому ж рівні залишився. Про професорський рівень свідчить те, що професор Кукурудза І.І. не має своєї наукової школи, не керує аспірантами, не публікує теоретичних наукових робіт з економічної теорії та політичної економії, його уже багато років не запрошують засідати у вчених радах по захисту кандидатських і докторських дисертацій. Але він є зручною людиною для ректора Кузьмінського А.І. і тому успішно посідає посаду проректора з наукової роботи національного університету. Відставка Кузьмінського А.І. з посади ректора – це особиста трагедія для Кукурудзи І.І., ТОМУ ЩО разом з Кузьмінським змушений буде піти і він, як такий, що порушував права та вільне волевиявлення студентів під час виборів, так і в силу своїх професіональних якостей.

Він захищає Кузьмінського для себе, ТОМУ ЩО при новому ректорові йому „світить” відсутність влади та зневага співробітників. Немає в університеті людини, яка після його відставки змогла б „подати руку” цьому професору. Тому й бореться Кукурудза з „Порою”, і з „заколотниками”, ТОМУ ЩО йому шкода втрачати свою посаду, а до Кузьмінського йому немає ніякого діла. З іншого боку неприкрита корумпованість у вузі вигідна для Івана Кукурудзи, ТОМУ ЩО за кошти університету не купуються нові підручники, не міцніє матеріальна база, а купується додаткова квартира Кукурудзі І.І., та за рахунок університету робиться йому ремонт. Тому і біситься в.о. ректора Кукурудза І.І., що останні дні прийшли його владі. Сьогодні він кричить, що за Ющенка, за Україну, а 2 місяці тому був переконаний, що прийде до влади „єдиний” кандидат, і з цією думкою професор нахабно погрожував студентам економічного факультету звільненням у разі незгоди з його „переконливими доводами” на користь ПРОФФЕСОРА.

Ректор Кузьмінський А.І. почав готуватись до ректорської посади завчасно. У 1997 році, працюючи в Черкаській обласній державній адміністрації, захищає кандидатську дисертацію і через півроку отримує звання професора, не підготувавши жодного кандидата наук. Варто відзначити, що для того, щоб отримати навіть звання доцента, потрібно мати не менше двох років педагогічного стажу після захисту дисертації. Для отримання звання професора кандидат наук має підготувати не менше трьох кандидатів наук. Може відгукнуться вихованці професора Кузьмінського?

Артюх В.Д., яка вперше з’явилась в навчальному закладі та й взагалі в освіті у 2001 році і стала одним з проректорів, не маючи кандидатського ступеня, отримала посаду доцента, а через декілька років стала відмінником освіти України. І все це на очах всього трудового колективу, який і зараз обговорює в кулуарах неприкриту зухвалість ректора вузу.

В університеті ця трійка фактично сформувала систему корупції. З метою „покращення умов навчального процесу” робляться ремонти, які заздалегідь носять витратний характер, а насправді працює відомий корумпованій Україні так званий „відкат”.

Кожний студент, який поступив в університет, вносить „добровільний” спонсорський внесок. Але ні разу ректор не прозвітував перед трудовим колективом, як витрачають ці спонсорські кошти. Кругленька сума пішла на будівництво церкви, якою атеїст Кузьмінський, скоріше всього, хоче замолити свої гріхи. Контрольно-ревізійне управління, виявивши нецільове використання коштів, висловило своє невдоволення і на цьому справа для Кузьмінського закінчилася.

І це при тому, що за керівництва Кузьмінського, який, за словами його захисників, „дуже багато зробив для університету”, не введено в експлуатацію жодного квадратного метра навчальних площ. Студенти вчаться навіть у тимчасово переобладнаних кімнатах в гуртожитках під аромати смаженої картоплі та й то у дві зміни. Спортивний зал роз’їдає грибок, яким з ранку до вечора дихають студенти.

А скільки цікавого могли б розповісти голови предметних комісій, коли, виступаючи перед початком вступних іспитів, ректор говорить про об’єктивність оцінки знань абітурієнтів, а потім вручає списки тих, кого треба прийняти на місця, що фінансуються з державного бюджету.

А зараз вони помаранчевіють на очах. Кузьмінський доводить свою відданість демократії тим, що студенти дали більше 70% за Ющенка, хоча не тільки Україна, але й вся Європа і США бачили ролик, який був показаний по телебаченню під час виборів, де Кузьмінський погрожує розібратися з одним із студентських курсів і лякає різними жахами, якщо переможе Ющенко. А тепер Кукурудза заявляє, що цей відеоролик – це фальсифікація.

Кукурудза згадав, що він декілька років тому ще був членом соціалістичної партії і б’є себе в груди, говорячи, що він завжди підтримував Мороза. А у свій час Кукурудза відмовився від Мороза, від своїх соціалістичних принципів, ТОМУ ЩО Кузьмінський надав йому вибір: або посада проректора, або членство у соцпартії. І „соціаліст” Кукурудза без вагань склав присягу на вірність не чистим ідеям соціалізму, а підступному колишньому „червоному адміністратору”, а потім палкому „демократу” Кузьмінському.

Команду підтримки ректора складають пригодовані посадами та тіньовими операціями члени ректорату, які, в свою чергу, користуючись своїми владними повноваженнями „полощуть мізки” молодих людей, які багато чого не знають та не розуміються на пройдисвітських заходах ректорату, а проникнення в лави студентства штучних страхів про зникнення університету після звільнення Кузьмінського знов поширюється вищеназваними активістами ректорату.

Наведена інформація повністю відповідає реаліям і витримає всі перевірки.

Пропонуємо подивитись фотофакти з ЧНУ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109551839.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua