Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-02-2005
Славко Волинський: Березовський прийматиме іспит у Віктора Ющенка?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109574525.html

На думку самого Бориса Березовського Грузія та Латвія іспит на демократичність склала успішно і на всі домагання офіційного кремля не видали колишнього російського олігарха російській владі. Тепер після задекларованих Президентом Віктором Ющенком встановлення демократичних принципів в Україні та главенства Закону, Борис Абрамович вирішив перебратись з Лондона до України.

Чи можна вірити в щирість Бориса Березовського (тепер Платона Єлєніна), що Україна для нього майже рідна земля? Питання доволі складне. Судячи з його родослівної – українського коріння у пана Березовського не проглядається. А от його прагнення підкласти колючого кактуса в крісло під сідницю Путіна видно неозброєним оком. Таким кактусом має стати Україна. Чи піде Київ на повідку Москви, чи все ж таки буде дотримуватись міжнародних правових норм і з окрема Женевської конвенції про статус політичного біженця? Такий статус Борисові Березовському (Платону Єлєніну) видало Об*єднане Королівство Великобританії.

Доречі щодо зміни прізвища і британського паспорту, то варто зазначити, що
чимало російських та українських ЗМІ , або через незнання , чи навмисне подають це в такому контексті, що наче б то пан Березовський шахрує. Проте , як пояснюють працівники Європейського координаційного центру для біженців у Брюсселі, Борис Березовський не зробив жодних порушень. В практиці біженців досить часто трапляється, що вони звертаються до властей країни перебування з проханням змінити ім*я та прізвище. Тут немає нічого протизаконного.

За словами самого Березовського для обрання імені Платон послужила книга російського письменника Юлія Дубова ” Большая пайка”, де головного героя звати Платон. Перепетії героя книги, сказав пан Березовський в короткій телефонній розмові з кореспондентом Радіо Свобода, нагадують йому його долю. А прізвище Єлєнін він обрав на честь імені своєї дружини Єлєни.

Ну, з іменем та прізвищем розібрались. Тепер стосовно британського ”паспорта”.
Немає у Платона Єлєніна паспорта Великобританії. Є документ для подорожування. Так званий ” рейс пасс”. Зовнішньо він майже не відрізняється від оригінального британського паспорта, за виключенням того , що в ньому не вказане громадянство, національність і дата народження.

Що ж буде робити в Україні Борис Березовський? В телефонному інтерв*ю Радіо Свобода один із його соратників, колишній керівник заснованого Березовсським у Лондоні видання ”Колокол”, розповів про плани діяльності Платона Єлєніна в Україні. Перше – це створення низки засобів масової інформації в яких він розхвалюватиме Україну та її просування до цивілізованого світу , якщо це дійсно так буде! А в антитезу до України ганьбитиме КҐБістський режим Путіна. Окрім цього Платон Єлєнін планує інвестувати в економіку України значну суму свого капіталу. І це знову ж - таки в піку Путіну.

Борис Абрамович вважає, що його переїзд в Україну стане добрим прецидентом, щоб декілька десятків російських громадян із числа підприємців також приїхали в Україну і попросили там політичного притулку. Доречі прециденти такі вже є. Але це стосується поки - що кількох білорусів.

Ну, інакшими словами українці обрали демократію, а Березовський, ох даруйте,
Єлєнін обирає Україну.

Проте, чи піде це на користь Українсько-Російським взаєминам? Оптимістичні коментарі прес-секретаря кабміну Віталія Чепиноги, про те що приїзд Березовського не завдасть шкоди Українсько-Російським взаєминам чесно кажучи вселяють сумнів. Знаючи вдачу Путіна ...?!? Для прикладу пригадаймо скандал із конгресом чеченців у Копенгагені. Відмова Данії видати Росії Ахмета Закаєва викликала у Путіна такий гнів, що він відмовився взяти участь у саміті Росія – ЄС який планувалось провести в Копенгагені. Євросоюз був змушений перенести Саміт до Брюсселя.

P.S. А може не слід так остерігатися? Єлєнін – це ж не Лєнін!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109574525.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua