Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-02-2005
Sean: "Спопсившиеся"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109578680.html

Можна сказати українською "опопсілі", але у контексті хочеться навести це слівце від Юрія Шевчука мовою оригіналу.
Якщо попса музична, вважаю, явище аж ніяк не питомо українського походження, скоріше чужинницьке, привнесене і насаджене (перепрошую, але я ідеяліст!), то у попсі політичній ми, виглядає, можемо дати фору кому завгодно. І перевагу продовжуємо впевнено нарощувати, перебуваючи "впєрєді планєти всєй". Ну,можливо гордо ділимо жовту (помаранчеву?) майку лідера з товаришем Кім Чен Іром. А пелетон далеко позаду.

Коли "вожді" перший раз заявили про намір видавати "посвідчення учасника помаранчевої революції", я здивувався, але пояснив для себе таку дивну дивину щирим (sic!) прагненням Сцени віддячити, нехай у примітивний і неоковирний спосіб, Майдану, та додатково заохотити людей, адже справа йшла до фіналу і кількість народу на вулицях вже не збільшувалася (хоча як на мій смак, то такий підхід свідчить про певне, гм, нерозуміння мотивів людей на Майдані). Тобто думав, що коїли дурню, але з таки щиро добрих намірів. "Не відають, що коять".

Коли вперше з'явилася інформація про ініціативу ЛОО УНП з роздачею помаранчевих слонів, себто псевдозолотих висюльок "Так!", я подумки покрутив пальцем біля скроні, але списав це на містечковий вар'ятський підлабузницький ентузіазм, радісно-щирий, як бобіків хвіст. Щоправда, чекаючи від тих, чиї прізвища називалися як прізвища щасливих лавреатів чи то пак кавалерів, заяв про відмову від висюльок (мовляв, хлопці, та що ж ви робите? Які ордени, які герої? Бійтеся Бога і майте почуття гумору) щось не дочекався.

Потім, вештаючись якось інтернетом, натрапив на офіційному сайті "Нашої України" на заміточку, де з великою помпою сповіщалося народу про створення Революційної Ради Командирів (чи чогось подібного, але за змістом саме таке). Все з великих літер. Яко же і про намір оного Революційного Органу (обов'язково з великої літери!) нагороджувати якихось Достойників (з великої, це принципово!) знов-таки псевдозолотими висюльками з помаранчами і "ТАКами".

Справа впевнено покрокувала у напрямку бронзових барельєфів з профілями Героїв і перейменування на їхню честь вулиць, площ і, що там розмінюватися на дрібниці, цілих населених пунктів, кораблів ВМС і частин Збройних сил. А що? Хутір Велико-Філенківськ або Фрегат "Революційний командир Тарас Стецьків" або Перший Тричі Помаранчевознаменний полк Республіканської гвардії МВС України імені Революційної Ради Командирів Помаранчевої Революції і лічно Юрія Луценка? Хіба не звучить? Звучить. У стилі Поп-лавського. Лесь Подерев'янський має незлецький матеріял до натхнення.

Я про одне шкодую: що церемонію вшанування висюльками помаранчевих героїв не транслювали по ТБ у повному обсязі. Народ, як відомо, героїв повинен знати.

Дорога Революційна, чорти б тебе грали, Радо і вельмишановні (чи то вже ясновельможні? ) "вожді"! Попустіться. Якщо ви настільки "позбавлені художнього смаку", відчуття міри і почуття гумору, то мабуть вам треба деякі речі стисло пояснити.

1. Це попса. Кіч. Клоунада. Профанація перемоги. Дурний смак. Шоу цяцькодавців, цяцьконосців і цяцькопросців. Совок, гірший від класичного совка тим, що це помаранчевий совок.
2. Дивуюся, що це треба пояснювати, але. Взагалі-то для революціонера існує тільки одна справжня нагорода, перша і остання, альфа і омега - перемога Революції. Плюс, факультативно - народна пошана і, відтак, з народної ласки, відповідальна (у прямому розумінні - та, що пов'язана з підвищеною відповідальністю перед суспільством) державна посада. Все. Решта, як той каже - ніц.
3. Всі (всі!) мої друзі і знайомі, хто спільно з іншими на Майдані, біля АП, на дільницях, в "нічній варті" тощо - робили революцію, не мають і не матимуть ніяких висюльок чи посвідчень. Вони їх не потребують, радше навпаки. Їхні посвідчення - це вилінялі помаранчеві стрічки з самих перших вуличних днів. Винагорода - перемога. І мені дивно, що для когось це може бути не так.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109578680.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua