Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 02-03-2005
:: "Пора" не довіряє львівській міліції
http://kuchmizm.info

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109765781.html

Пропонуємо до уваги читачів дві статті з львівської преси щодо з"ясування стосунків між Громадянською кампанією "ПОРА!" та львівською міліцією, яка прославилася своїми репресіями проти активістів кампанії під час боротьби ГК "ПОРА!" з кучмізмом.

Газета "Поступ"

"Пора" не довіряє львівській міліції

Громадська кампанія "Пора" не задоволена тим, як Львівське міське управління міліції розслідує злочини, які скоєно в період передвиборної президентської кампанії та які мають політичне забарвлення. Активісти "Пори" взагалі не хочуть, щоби розслідування було повністю в руках львівських міліціонерів, оскільки вважають їх причетними до цих злочинів.

Мова передусім йде про виявлення бойових гранат у клубі-офісі ЛММГО "Студентське братство Львівської політехніки" (нагадаємо, знайшли їх там міліціонери аж за третім разом), а також про побиття активістів "Пори": одного, зокрема Андрія Шевціва, біля Головпоштамту, і ще п'ятьох - у гуртожитках ЛНАМу.

Порівці вимагають створення незалежної комісії з розслідування цих злочинів, до якої мали б увійти співробітники СБУ, МВС (але не львівського управління), Генпрокуратури та громадських організацій.

Андрій Шевців каже, що має свідків, які готові свідчити проти львівської міліції, однак лише тоді, якщо їх вислуховуватимуть без участі правоохоронців. "Людина, яка мене била, сіла в міліцейський "бобік" і поїхала, - говорить він. - Як могли свідки цього потім щось говорити людям, які приїхали на такому ж "бобіку"?"

Під час "круглого столу", що організували міліціонери за участі порівців та журналістів, начальник міського УМВСУ Михайло Курочка заявив: якщо хоч один львівський міліціонер дійсно виявиться причетним до цієї справи, то він буде першим, хто подасть у відставку. Якщо ж у порівців є сумніви стосовно розслідування справи, то вони можуть звернутися в прокуратуру, щоби та провела своє розслідування.

Щодо гранат у Студентському братстві політехніки, то, за словами Курочки, справу вже скеровано в прокуратуру, і міліція дійшла певного висновку стосовно особи, яка підкинула гранати, проте детальніше розповісти заважає таємниця слідства. Головний міліціонер міста лише запевнив, що студенти - поза підозрою.

До речі, не всі студентські рухи, які в передвиборний період організовували у Львові протикучмівські акції мають, як порівці, претензії до львівських правоохоронців: представник ГО "Чиста Україна", скажімо, заявив, що його об'єднання ніколи не мало проблем з міліціонерами.


Львівська газета

Пора миритися

Львівська міліція не причетна до переслідування активістів “Пори!”, підкидання вибухівки у приміщення Студентського братства та побиття координатора львівського осередку “Пори!” Андрія Шевціва.

Про це вчора заявив начальник Львівського міського управління МВС Михайло Курочка під час доволі неординарної, однак очевидної після закінчення виборчих перегонів події – “круглого столу” за участю керівництва Львівського міського управління УМВСУ й активістів “Пори!”

Активісти ГК “Пора!” оприлюднили відкриту заяву до міністра МВС Юрія Луценка. В ній вони навели факти переслідування з боку правоохоронців, які мали місце під час виборчої кампанії.

Михайло Курочка запевнив, що справа щодо виявлення гранат в офісі Студентського братства вже перебуває у прокуратурі. Він відмовився докладніше розповісти про цей інцидент, пославшись на таємницю слідства, однак наголосив, що справу відкрили за фактом виявлення, а не зберігання вибухівки, та зауважив, що підозрюваний не є студентом чи активістом “Пори!” “Там є багато матеріалу, і найближчим часом справу передадуть у суд”, – запевнив пан Курочка.

Стосовно факту побиття координатора “Пори!” в обідню пору біля головного поштового відділення міста, то, за словами начальника львівської міліції, ніхто зі свідків не зголосився дати покази. Таким чином, вважає пан Курочка, вони продемонстрували свою байдужість та апатичність.

Своєю чергою, координатор львівського осередку “Пори!” зауважив, що було б дивно, якби свідки давали свідчення міліціонерам. Адже “той, хто мене бив, потім сів у міліцейський “бобик”, – заявив Андрій Шевців.

За словами Михайла Курочки, правоохоронці зробили все можливе, аби розслідувати наведені факти, навіть незважаючи на опір із боку потерпілих. Натомість представники “Пори!” стверджують, що справи свідомо гальмують, а львівські міліціонери не є компетентними.

Михайло Курочка пішов ва-банк. Він заявив, що міліція міста не причетна до побиття студентів або підкидання вибухівки і є взірцем відкритості в роботі, що підтверджує проведений “круглий стіл”. “Якщо ви знайдете місто в Україні, де голова міліції отак розмовляв би з “Порою!”, я поїду туди працювати. Але якщо в побитті студентів узяв участь хтось із працівників Львівського міського управління, я першим подам у відставку”, – сказав він. Також пан Курочка закликав представників “Пори!” до співпраці та заявив, що вони можуть звертатися до нього будь-коли, а також контролювати перебіг розслідувань, які їх цікавлять.

“Круглий стіл”, який мав би продемонструвати відкритість органів внутрішніх справ і досягнення вимог “Пори!”, засвідчив і певний розкол серед молодіжних організацій. Під час зустрічі обласний координатор громадянського руху “Чиста Україна” Тарас Гривул заявив, що його організація не підтримує звинувачень “Пори!” на адресу міліції, адже правоохоронці завжди толерантно ставилися до “Чистої України” та не переслідували її.

Богдан Юрочко

http://kuchmizm.info

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109765781.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua