Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 02-03-2005
Cтепан Хмара: Скоро шукатимуть Кравченка?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109783265.html

Останнім часом ми почули сенсаційні заяви про те, що вбивство Г.Гонгадзе розкрито і вбивців затримано. До того ж сьогодні, Генеральний прокурор України С.Піскун заявив, що в п’ятницю буде допитаний як свідок генерал Кравченко. Але мене цікавить інше: чому ще до сьогоднішнього дня Кравченко, який був безпосередньо причетним до викрадення Георгія. розгулює на волі?

Адже ще у вересні 2004 року за свідченнями міліціонерів, які Генпрокуратура визнала дійсними, спостереження за Гією Гонгадзе було організовано та проводилось за вказівкою вищого керівництва МВС України: на той час Міністра внутрішніх справ Ю.Кравченка та начальника Управління кримінального пошуку МВС України Олексія Пукача. Як випливає із показів свідків, зазначені вище посадові особи згодом дали вказівку знищити документи, що підтверджували факт переслідування журналіста.

Ще тоді, у вересні 2004 року, я звернувся з Депутатським запитом до Генерального прокуратура України Г.Васильєва з вимогою порушити відносно колишнього міністра внутрішніх справ України Ю.Ф. Кравченка та колишнього начальника Управління кримінального пошуку МВС України – генерала Олексія Пукача кримінальну справу за ст.ст. 146, 364 КК України та взяти їх під варту (арешт).

Однак, Генеральний прокурор України Г.Васильєв, всупереч вимогам Кримінально-процесуального кодексу України, жодних процесуальних дій не вжив. Натомість мені було надіслано банальну відписку.
Внаслідок такої “діяльності” ГПУ О. Пукач зник і нині місце його перебування не відоме.

Разом з тим, й по-сьогодні вже Генпрокурором Піскуном не вжито жодних процесуальних дій по відношенню до Ю.Кравченка, який прямо причетний до справи Гонгадзе. Питання лише в тому, якою мірою. Нині його місце перебування відоме і якщо Генеральний прокурор і надалі буде бездіяти, то не виключено що й Кравченко зникне, або зацікавленими особами буде зроблена спроба його фізично ліквідувати. Може статися так, що в п’ятницю допитувати не буде кого. І замовники цього жахливого злочину так і залишаться непокараними.

Народний депутат України Степан Хмара

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109783265.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua