Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 03-03-2005
obozrevatel.com: Панове, годі красти! Брехати, до речі, також
"Обозреватель"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109864406.html

Здається, вже час приймати ставки на те, яким буде подальший розвиток подій по цій справі. Варіанти: 1) неймовірний - крадіїв покарають; 2)"позитивний" - справу ігноруватимуть; 3)"дежа вю" - переслідуватимуть тих, хто розповсюдив інформацію.

„Мій уряд не буде красти”. Ця фраза новообраного Президента України, як і його передвиборна обіцянка забезпечити всіх бандитів місцями по тюрмах, ще й досі лунає у вухах тих, хто ночував на Майдані та привів до влади нових керівників держави.

Щоправда, Президент, обіцяючи, що його уряд не буде красти, ані слова не сказав про такі позаурядові структури, як органи прокуратури чи СБУ. З чого можна зробити висновок, що вони крали, крадуть і, вочевидь, красти будуть? Принаймні, та безкарність, з якою працівники прокуратури Обухівського району та Управління СБУ по Київській області викрали паливо-мастильні матеріали на суму майже в 10 млн. грн. з нафтобази військової частини А-1789 свідчить про те більш ніж переконливо.

Короткий зміст "попередніх серій"

16 лютого 2005 року „Обоз” почав проводити журналістське розслідування про обставини зникнення у Василькові з військової нафтобази майже 3,6 тисяч тонн паливно-мастильних матеріалів, що належали підприємству „Авіасервіс” і зберігалися у військових в орендованих місткостях. Приводом до того стало затримання на виїзді з Києва трьох бензовозів, що перевозили крадений бензин за фіктивними документами у супроводі працівників УСБУ по Київській області та податкової міліції. Працівники „Авіасервісу”, повідомлені про знахідку краденого, звернулися з відповідною заявою до Дарницького РУ МВС та намагалися перешкодити подальшому руху бензовозів, але майор податкової міліції Гармаш та працівник УСБУ Галицький підкинули патрони охоронцеві „Авіасервісу” Олександру Луценку й намагалися його затримати. Від тюремної камери громадянина Луценка врятував тільки приїзд журналістів та знімальної групи телеканалу ТНТ.

Через день працівники СБУ, що перебували в колаптоїдному стані від публікації на „Обозі” та сюжета, показаним по телебаченню, отямилися й вирішили завершити операцію по продажу краденого. Два „чекісти”, озброєні табельною зброєю угнали бензовози зі стоянки й погнали їх без документів аж у Черкаську область. Коли ж працівники „Авіасервісу” спробували наздогнати колону з тим, щоби прослідкувати, куди ж СБУшники діватимуть крадений бензин, підлеглі Олександра Турчинова відкрили вогонь по небажаних свідках.

Розслідуючи цей кричущий випадок ми встановили, що минулої осені за вказівкою прокурора Обухівського району Василя Хруща співробітники прокуратури, податкової міліції та СБУ захопили нафтобазу військової частини в м.Васильків, де виставили свою охорону, й стали заправляти бензином власні автомобілі. Після скарг власника бензину – підприємства „Авіасервіс” – прокуратура порушила кримінальну справу, стверджуючи, що бензин був начебто неякісним. На цій підставі партія паливо-мастильних матеріалів була оголошена речовим доказом. Але замість того, щоби провести досудове слідство та передати кримінальну справу до суду, якщо бензин дійсно сфальсифікований, правоохоронці до цього дня навіть не висунули нікому обвинувачення. Натомість партія паливо вартістю 10 млн. грн. була оцінена в 2 млн. грн., вивезена з нафтобази й перепродана через фіктивні фірми по заправках вже за нормальною ціною. Причому, це трапилося попри заборону Обухівського районного суду, який визнав незаконною постанову слідчого про реалізацію речових доказів.

Також виявилося, що в грудні минулого року працівники СБУ вивезли й продали через „фірми-метелики” не тільки бензин, долучений до матеріалів кримінальної справи, але й те паливо, яке надходило вже після порушення справи на адресу „Авіасервісу” залізничними цистернами безпосередньо з нафтопереробних заводів і яке в принципі не могло бути фальсифікатом. Більш того, злодюги в погонах захопилися настільки, що під шумок виборчої кампанії „штовхнули наліво” не тільки бензин, але й навіть дизельне паливо, як зберігалося поруч і не мало ніякого відношення до кримінальної справи. У такий спосіб за два місяці прокурор Обухівського району разом з добровільними помічниками з СБУ міг покласти до кишені понад 1 млн. доларів.

Невдовзі „Обоз” отримав „офіційну інформацію” від прес-служби СБУ, в якій стверджувалося, що дії співробітників Служби безпеки були абсолютно законними. У повідомленні стверджувалося, що ніякого бензину на військовій нафтобазі начебто не було, а в сховищах під виглядом палива перебував сурогат, „небезпечний для здоров'я людей та навколишнього середовища”. І що працівники СБУ, мовляв, лише допомагали вивозити цю гидоту для утилізації. Що ж стосується заборони суду це робити, то ця заборона, з точки зору прес-служби СБУ є нечинною.

Але життя, нарешті, все розставило по своїх місцях. 2 березня 2005 року Апеляційний суд Київської області, куди прокурор Обухівського району звернувся з проханням скасувати судову заборону на продаж речових доказів, підтвердив, що Обухівський районний суд був правий, а постанова слідчого про продаж вилучених речових доказів є незаконною й виконанню не підлягає. У зв’язку з цим ми висловлюємо своє співчуття персонально керівникові прес-служби СБУ Марині Остапенко, а також радимо їй на майбутнє більш вдумливо підходити до своєї роботи й не писати неперевірених речей у „офіційних інформаціях”.

Одначе, це не все. Того ж дня, 2 березня, експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз надали висновок №1543, після якого начальник УСБУ по Київській області пан Ганжа мав би застрелитися, якби був справжнім офіцером. Так ось, у цьому висновку сказано, що з вилученої прокуратурою та проданою через фіктивні фірми працівниками УСБУ партії „горючки” загальним обсягом 3, 6 тисяч тонн експертами проаналізовано майже 2,8 тисячі тонн паливо-мастильних матеріалів (точніше, 2 765 958л), всі вони визнані такими, що повністю відповідають вимогам Технічних умов і Державних стандартів України, а загальна ціна проаналізованих речових доказів становить 6,8 млн. грн. Підкреслюємо – це вартість лише частини партії. То ж виникає запитання, а як могло трапитися, що вся партія була продана правоохоронцями за суму, меншу аніж 2 млн. грн., і куди поділася різниця між реальною вартістю поцупленого на військовій базі й тими цифрами, які намалював у матеріалах слідства прокурор Обухівського району Василь Хрущ?

Не очікуючи на чергову „офіційну відповідь” СБУ, можемо припустити, що достеменну відповідь на це запитання знають працівники автосервісу, які віднедавна обслуговують новенький автомобіль Обухівського прокурора – BMW 7-ї серії, базова вартість якого складає понад 800 тисяч грн.

СБУ забрехалася?

По-правді кажучи, коли з'явилася перша інформація про масові крадіжки паливо-мастильних матеріалів з військової нафтобази у м.Васильків, здійснені впродовж останніх кількох місяців працівниками Обухівської прокуратури та УСБУ по Київській області, ми були глибоко переконані, що злочин коять старі прокурорсько-есбеушні кадрі потайки від генерального прокурора України Святослава Піскуна та голови Служби безпеки України Олександра Турчинова. Бо ніякої сенсу покривати очевидне беззаконня ці два достойні пани начебто не мають. Тим більше, що основна частина бензину й дизпалива була викрадена ще в грудні минулого року до інавгурації нового президента і явно без відома (не кажучи вже про згоду) нинішніх керівників цих правоохоронних органів.

Але наступна „офіційна інформація” СБУ, яка не містила спростування жодного викладеного нами факту й не давала відповіді на жодне поставлене нами питання, наочно продемонструвала, що нова влада красти до пуття ще не навчилася. Але брехати – цілком.

Ми навіть і думки не припускаємо, що повідомлення прес-служби СБУ про те, що крадіжки бензину, перепродаж речових доказів від імені фіктивних фірм, підкидання патронів і стрілянина по людях є цілком законним дійством, було зроблено без відома голови цієї шанованої установи Олександра Турчинова. Бо якби таке трапилося, то наступного дня ті, хто готував подібне повідомлення, були б вигнані зі служби без права коли-небудь працювати в правоохоронних органах. А оскільки працівники прес-служби СБУ почувають себе цілком впевнено й навіть обмірковують подальші піар-акції на захист крадіїв у погонах, є всі підстави припускати, що ця операція „кришується” в СБУ на самому високому рівні.

Цей невтішний висновок підтверджує також та обставина, що після наших публікацій про оборудку з бензином працівники СБУ спробували вилучити всі документи, які повністю викривають їх у злочинах. Зокрема – акти прийому-передавання бензину й залізничні накладні, де прямо сказано, який вантаж перевозився, кому й від кого. Але нам вдалося випередити підлеглих Олександра Турчинова й отримати в своє розпорядження дуже цікаві документи.

Ось наприклад, який акт склала самозвана „комісія” у складі двох працівників СБУ Зубенка й Коломійця, кількох офіцерів військової частини та (вдуматися тільки!) якогось пана Меліщука Едуарда Сергійовича, який зазначений як „особа, найнята фірмою „Зевс-2004”. Позаяк фірма „Зевс-2004” є суто фіктивною й була створена працівниками СБУ для проведення операції по перепродажу вкрадених бензину й солярки, було б дуже цікаво довідатися від прес-служби СБУ те, що вони називають „установочними даними” на цього пана Меліщука та отримати пояснення, якою посадовою інструкцією передбачено обо'язок капітанів СБУ Зубенка й Коломійця красти бензин, обслуговувати фіктивні фірми та підписувати подібні акти.

Але читаємо унікальний документ далі. Прес-служба СБУ запевняє, що працівники цієї установи, бачте, приймали участь у знешкодженні сурогату, який під виглядом палива-мастильних матеріалів начебто виготовляло підприємство „Авіасервіс”. Але в акті, підписаному капітанами СБУ, чітко сказано, що вивозиться не сурогат, а бензин А-76, який зливається ними не зі сховищ „Авіасервісу”, а з залізничної цистерни №79722971, яка на адресу „Авіасервісу” прийшла безпосередньо з нафтопереробного заводу.

І таких актів у нас – добрий десяток, причому у всіх них, за підписами працівників СБУ стверджується, що з військової частини на адресу фірми „Зевс-2004” відпускається високоякісне паливо. Ось, будь ласка, ще один такий документ.

Прес-служба СБУ запевняє, що цей бензин працівники СБУ вивозили начебто на якусь міфічну переробку, оскільки він дуже небезпечний для життя людей. От тільки того місця, де „переробляють” крадене, чомусь в „офіційній інформацій” наведено не було. Тому ми охоче заповнюємо цей пробіл і інформуємо Олександра Турчинова, що насправді паливо вивозилося бензовозами та залізничними цистернами для перепродажу через Державне підприємство „Чорнобиль-сервіс”, АТ „Укртатнафта” та інші нафтобази. Причому, продавали цей „сурогат” працівники СБУ, знову ж таки, як високоякісне паливо від імені фіктивних фірм, що прямо було зазначено в залізничних накладних.

Подаємо, наприклад, накладну залізничного сполучення, згідно якої вагоном №79611044 працівники СБУ 29.12.2004 відправили на адресу ДП „Чорнобиль-сервіс” не якийсь там сурогат, а самий що не є нормальний бензин А-92 від імені фіктивної фірми „Зевс-2004”. Неважко перевірити, що підприємство „Чорнобиль-сервіс” ніякої переробки не проводило, а просто продало цей бензин і переказало гроші на рахунок „фірми-метелика”.

А ось, для розмаїття, накладна, згідно якої СБУшники, попри заборону суду і, знову ж таки, від імені фіктивної фірми, перепродали викрадений бензин „Укртатнафті”.

У накладній чітко зазначено, що саме перевозилося залізницею 21.12.2004 в цистерні №74746504. Це був бензин стабільний газовий, клас 3, підклас 1, а зовсім не якось там підробка, „що становить загрозу для довкілля”. І таких накладних у нас чимало.

Журналістське звернення

Таким чином, на сьогоднішній день ухвалою Апеляційного суду Київської області від 2 березня 2005 року, висновком експертів КНДІСУ від 2 березня 2005 року та наявними в автора цієї публікації документами повністю підтверджується той факт, що під проводом прокурора Обухівського району Василя Хруща у вересні 2004 року в Київській області було утворене організоване злочинне угрупування в складі працівників прокуратури, податкової міліції та СБУ, які впродовж кількох місяців крали паливо-мастильні матеріали з нафтобази військової частини А-1789. Оскільки крадіжку вчиняли працівники правоохоронних органів під час виконання службових обов'яків, вартість викраденого має бути скомпенсована власнику бензину й солярки за рахунок державного бюджету. У зв’язку з цим ми звертаємося до народних депутатів не ганьбити країну, а передбачити окремим рядком у державному бюджеті на 2005 рік 10 млн. грн. для відшкодування шкоди, завданої діями цього угрупування.

Відповідно до статті 94 КПК України ця публікація є офіційним повідомленням про злочин, вчинений працівниками прокуратури Обухівського району, податкової міліції та Управління СБУ по Київській області й, відповідно до статті 97 КПК України, має бути перевірена в Генпрокуратурі та СБУ впродовж 10 днів. У випадку, якщо Святослав Піскун і Олександр Турчинов вважають, що в Україні працівники правоохоронних органів можуть і надалі безкарно розкрадати чуже майно на мільйони гривень, підкидати громадянам патрони та відкривати вогонь з табельної зброї по очевидцях злочинів, то вони повинні в строк до 13 березня 2005 року винести постанову про відмову в порушенні кримінальної справи й направити її копію в інформагентство „Обозреватель” та автору публікації для подальшого судового оскарження, а не надсилати нам брехливу „офіційну інформацію”. Якщо ж наші висновки відповідають дійсності, то має бути порушена кримінальна справа за фактами крадіжки в особливо великих розмірах та перевищення владних повноважень. Це – вимога закону. І якщо до14 березня автор цих рядків не отримає передбаченої Кримінально-процесуальним кодексом України відповіді на свою статтю, він буде змушений подати на суду на Святослава Піскуна й Олександра Турчинова.

Панове, годі красти! Брехати, до речі – також.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109864406.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua