Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-03-2005
Олександра Чередніченко: ”Євробачення” - це політика, шоу чи бізнес?
Прес-служба УРОК

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110008903.html

Не встигла Україна відсвяткувати перемогу демократичних виборів, як на арені з’явилися нові дійові особи, які привернули увагу своєю феєрією та повним набором скандальних ситуацій… З самого початку відбору учасників від нашої країни до конкурсу Євробачення не покидали хоч і каверзні, але все ж таки суттєві запитання: по якому праву були порушені правила відбіркового конкурсу? Хто саме встановлював ці правила та чому вони суперечать самі собі?

Як відомо, ”Євробачення” - це конкурс молодих, талановитих, обдарованих. Кожен конкурс мав би бути чесним, об’єктивним, а його учасники повинні були б мати абсолютно рівні права, бо у кожного має бути шанс на перемогу - по суті для цього й змагаються та лише кращий із кращих зможе одержати тріумф чесним шляхом (це при нормальних обставинах)…чому ж у нашій країні, поборовши політичне беззаконня, з’являються нові роздуми на тему: бути чи не бути брехні? Чесно чи знову прикриємо очі, вушки та ротик, побоюючись наслідків, бо таки звикли, що все вирішують сильніші (аби не дали б знову, а там якось то буде). Умовник-організатор мав дотримуватися правил, які сам створив, але при цьому ж сам порушив. Яким чином було скасоване таке поняття як “РІВНІ ПРАВА”? Чому серед молодих та починаючих талантів з’явилося таке нагремівше за всі ці роки ім’я відомої співачки Ані Лорак? Чи чесно, що подаючи заяви (близько 200 учасників, з яких були прийняті 75), вже тоді не мали аж ніякої надії (хоч би проблиском) і лише песимістичні вигуки “тільки б засвітитися”. Хто мав право позбавляти кожного з них навіть думки та того світлого почуття за яке борються? Зі сторони, сам відбірковий конкурс нагадував шоу однієї зірки, а все, що відбувалося навколо, ясно мало своє місце підспіву та підтанцьовки, а іншими словами “хтось намагався самоствердитися за рахунок інших” і в житті таким прийомом користуються слабші. Для чого потрібно було створювати таке ШОУ, де логічним закінченням було видвигання однієї та неповторної особи? А кажуть, у нас немає шоу-БІЗНЕСУ, то звідки ж така практика наживання свого імені за рахунок інших? Питання, питання…, а де ж відповіді? Цікаво, як би почувалася вельмишановна пані Кароліна, якби б не мала своєї шаленої розкрутки, яка включає за собою не абиякі пріоритети завдяки фінансовим можливостям? І у кого вистачило совісті подати заяву на свою участь з піснею, яка борознила безмежний простір теле- та аудіо- ефіру в умовах жорсткої ротації далеко до 1 жовтня - дати, яка офіційно ставила межу дозволеного та табу по промокомпанії. Певна, що при таких вище перерахованих умовах практично всіх можна було б зробити не менш відомим та самовпевненим, але не всі в змозі отримати своїх шанувальників завдяки такому піару та мати свої “чесно зароблені голоси” хоча б для виходу в фінал конкурсу. Скільки надзвичайно талановитих музикантів існує у нас, але чомусь їх таки не хочуть, бодай на менший відсоток, але крутити за так. Чи є гра чесною, коли лише один учасник має всі козирі? Сумний, але повністю реальний факт! Необхідно було чи позбавити всіх одночасно тих заповітних джокерів, чи врешті-решт щедро обдарувати кожного, щоб ніхто не був ображеним та хоч тихесенько, але мріяв собі із тією самою надією, яка помирає остання!

Але…

…у той час, як після стількох місяців “відбіркових турів” ми вже майже бачили всім відомий фінал та оголошення переможниці, а з тим і представниці нашої країни на пісенному конкурсі “Євробачення”

…ми явно звикли до державних переворотів і розлучатися з ними аж ніяк не можемо, тому, щоб зовсім не засмутити, організатори конкурсу вирішили піти на ще один внутрішній компроміс та знову порушити механізм із чітко вибудованою системою, з якою ми так чи інакше, а вже встигли змиритися.

То звідки ж взялися нові учасники, що так плавно обійшли всі конкурси та за декілька днів до завершення цієї казкової історії позачергово з’явилися в фіналі? Для чого ж весь цей час проходили так звані змагання та нервування, щоб хтось так спокійно прийшов та зайняв чиїсь місця? Так, ця “невинна історія” прийняла вже занадто серйозний характер, що більше схоже на заплутаний детектив, бо безліч питань буде і надалі більшати, а відповідей ніхто та ніяк і не може вигадати. У чому ж ключовий момент? Ми бачимо лише гру без жодного правила чи з правилами, що вигадуються на ходу, а їх творці чомусь бояться власних авторських прав і таким чином намагаються лишатися інкогніто, підставляючи у цьому замість себе під перепалку безневинних музикантів, яким всього лише запропонували прийняти участь у змаганнях і так, до фіналу національного відбіркового конкурсу приєдналися гурти “Гринджоли”, ”De Shifer“, ”Мандри” та “Тартак”. Чому ж вони раніше не поповнили ряди конкурсантів, щоб хоч створити бачення шанобливого ставлення до своїх колег, які стерпіли всі зневаги з боку керівництва конкурсу та пройшли від самого початку всі етапи відбору. Кому стали вигідними такі обставини?

”Євробачення” - це політика, шоу чи бізнес?
Шоу-бізнес був і якщо не заперечувати, то й буде політикою та грою, або брудною політичною грою.

Як можна гратися на національних почуттях громадян на користь своїх інтересів? Для більшості українців Помаранчева революція була й лишиться тим світлим та незабутнім, що допомагала при будь-яких обставинах бути разом та боротися за правду, справедливість і незалежність. Для багатьох пісні Незалежного Майдану стали найдорожчими, а їх виконавці перейшли у ранг національних героїв. Справді, глибоко в серці нашим революційним гімном лишиться пісня свободи “Разом нас багато”, яка стала пропагандою демократичного вибору та чесної країни. Більшою мірою голосування було правдивим, бо немає дорослого чи дитини для яких політичні події останніх місяців не були наболілою темою, але не чесно було змішувати політику і культуру, користуючись вразливими місцями.

Ми боролися за чесність та справедливість, а брудна гра продовжує діяти без правил задля меркантильних інтересів політики!…

Олександра Чередніченко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110008903.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua