Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-03-2005
Настя Тополя: Соціалістична влада захищається пікетами й закликає до протестів
Прес-служба ПОО УНП

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110540221.html

Пара сотень людей з районів області переважно під червоними соціалістичними прапорами 10 березня виставили пікет перед будівлею Полтавської облдержадміністрації, щоб... захистити губернатора. На численних ретельно підготовлених плакатах - гасла на підтримку соціалістів - голови облдержадміністрації Степана БУЛЬБИ і його першого заступника Віктора ІНОЗЕМЦЕВА та протести проти довірених осіб В.ЮЩЕНКА на президентських виборах депутата обласної ради Івана БЛИЗНЮКА й особливо - голови обласної організації Української народної партії Олександра КУЛИКА. Двоє останніх не входять у жодну зі структур виконавчої влади та не є кандидатами на посади в облдержадміністрації - С.БУЛЬБА не хоче бачити цих людей у владі, незважаючи на їх значний авторитет серед населення області.

Мітинг виглядав досить комічно, адже скидався на мавпування дій опонентів. До цього відбулося три пікетування облдержадміністрації, ініційованих громадянською кампанією "Пора!" та Київської районної в м.Полтаві організацією УНП, з вимогою призначити О.КУЛИКА одним із заступників голови ОДА. Мітингували й прихильники І.БЛИЗНЮКА. Щоправда, тоді до пікетувальників, незважаючи на їхні вимоги, БУЛЬБА жодного разу не вийшов. А от до "своїх" Степан Степанович прибув разом з першим заступником, подякував за підтримку й виголосив промову.

Втім, склад учасників "пікетування" наводить на думку про звичайний, добре знайомий адмінресурс. Хоч соратник Бульби по СПУ О.РУСІН і зауважив завбачливо, що люди приїхали добровільно, викликає сумнів добровільність приїзду за свій кошт мешканців з віддалених районів області. У натовпі були й особи, запропоновані губернатором, але ще не призначені Президентом на посади голів райдержадміністрацій. А згодом до обласної управи УНП зайшли дві працівниці обласної лікарні, які розповіли, що їх послали до облдержадміністрації нібито відстоювати кандидатуру начальника управління охорони здоров'я. Та біля будівлі ОДА вони зрозуміли, що потрапили на мітинг проти О.КУЛИКА, якого вони, навпаки, підтримують. Про подібні "запрошення" розповідали й студенти, яких відпустили із занять: мовляв, БУЛЬБА хоче вам щось сказати.

Парадокс: влада захищається пікетами від О.КУЛИКА, хай сто разів гідного бути на високій посаді, хай досвідченого й шанованого в області, хай людини, яка більше зробила для перемоги ЮЩЕНКА, ніж усі соціалістичні посадовці разом узяті, - але людини, яка не при владі!

Своїм прихильникам БУЛЬБА сказав, що "пан КУЛИК не має права так діяти" (певно, претендувати на посаду як голова обласної організації найбільшої з партій у блоці ЮЩЕНКА), що його прес-служба поширює "неправильну" інформацію (про те, що на посади керівників 12 районів губернатор проштовхує своїх висуванців. Так, формально не всі вони є членами СПУ, але фактично це люди соціалістів, що 1-й секретар обкому СПУ не афішує).

Та й у тому, чи було правдою все, що говорили оратори, доводиться сумніватися. Узяти хоча б виступ Світлани ДЖАЛОЇ - колишнього голови Новосанжарської районної організації УНП, яка під час довиборів до Верховної Ради влітку минулого року активно агітувала за бізнесмена В.ФЕТЧА, переконуючи виборців, що той від ЮЩЕНКА. Насправді В.ЮЩЕНКО підтримав О.КУЛИКА. Нині ж на кожному кроці, й на цьому мітингу також, С.ДЖАЛА називає себе "легітимним головою партії". Проте з УНП її двічі виключили: перший раз у Києві її членство поновили, оскільки не було дотримано процедури виключення; вдруге ДЖАЛА позбулася партійності вже остаточно, є довідка за №39/1 від 21 лютого 2005 року про те, що вона не є членом Української народної партії, підписана головою Секретаріату УНП Б.СОКОЛОВСЬКИМ. Тож нині активна захисниця С.БУЛЬБИ продовжує вводити в оману людей як у своєму районі, так і в області.

Та повернімося до самого Степана Степановича. Під час мітингу він розповів про дзвінок з Києва: тоном, який йому не сподобався, хтось звелів губернатору призначити своїм першим заступником І.БЛИЗНЮКА. "Я буду зобов'язаний виконати оцю вимогу, - сказав С.Бульба. - Яким чином я її буду виконувати, ви побачите. Якщо ви не згодні з такою ситуацією, ви маєте право протестувати, вимагати на рівні Президента, щоб вас почули. Я б на вашому місці так би зробив".

Так ось у чім сіль! Губернатор фактично дав команду (тонко натякнув) протестувати, дійшовши з протестами до самого Президента, який призначив БУЛЬБУ керівником області. Політичне ноу-хау по-соціалістичному? Здається, це поки що єдине, чим проявила себе "нова" влада. А кадрове питання наразі залишається відкритим...

Настя ТОПОЛЯ.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110540221.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua