Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-03-2005
Степан Хмара: Я можу з впевненістю заявити – Кравченко не покінчив життя самогубством, його просто вбили

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110554991.html

Тепер, коли достеменно стали відомими деякі деталі загибелі екс-міністра внутрішніх справ Ю.Кравченка, зокрема те, що було здійснено два постріли в голову: в підборіддя і в скроню, що офіційно підтверджено, то я можу з впевненістю заявити, – Кравченко не покінчив самогубством, його просто вбили. І в мене з цього приводу виникає два питання, які викликають занепокоєння та тривогу:

По-перше, чому правоохоронні органи в один голос акцентують увагу на одній версії, що це самогубство, а про інші навіть не натякають? Це говорить про одне, або в правоохоронних органах дрімучі непрофесіонали, що виключається, і я в це просто не можу повірити, або ж хтось дуже хоче переконати громадськість, що Кравченко покінчив самогубством, замість чесного і об’єктивного розслідування його вбивства. А за таких обставин є дуже мало надії на об’єктивне розслідування цього злочину.

Хотів би нашим правоохоронцям нагадати, що в Україні дуже багато людей грамотних і розсудливих. І дурити їх такими безглуздими примітивними заявами, це викличе лише одне – недовіру до правоохоронних органів. Кожній грамотній людині зрозуміло, що самогубець ніколи не може самостійно нанести два постріли в різні ділянки голови. Ще з натяжкою можна було б повірити, якби два постріли були здійснені підряд в одну і ту ж ділянку, хоча ймовірність цього теж дорівнює одній тисячній відсотка. Деякі наші офіційні особи, ще до завершення експертизи чомусь визначили, що перший постріл був здійснений в підборіддя, а другий в скроню. Звідки така послідовність, чому не навпаки?

По-друге, є ще одна дуже важлива деталь у справі Кравченка. Мені здається, що вбивці неначе хотіли продемонструвати – Кравченко не покінчив собою, він був вбитий. При цьому напрошується паралель Ляха, якого теж зухвало закололи, а правоохоронці списали це на самогубство.

Отже, є над чим подумати. По-перше, яку саме мету ставили злочинці, які очевидно хотіли продемонструвати, що Кравченка вбито. І по-друге, кому вигідно було продемонструвати, що це є вбивство, а не самогубство і для чого? Можливо щоб залякати інших фігурантів справи Гонгадзе?

Степан Хмара
народний депутат України,
член фракції “Блоку Юлії Тимошенко”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110554991.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua