Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-03-2005
Марія Кравець: Продовження щодо свободи слова...
Народні новини

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110703811.html

У статті „Істерична свобода слова” Марічка Карась зачепила дуже актуальну тему, яка проситься продовжити, а саме:

Коли читаєш українську пресу, чи матеріали сайтів, то таке враження, що в Україні одні вбивства, корупція і глибоке прагнення дістати вбивцю любою ціною і на тім життя населення завмерло. Поведінка журналістів, їх роботи зводиться до збору фатальних фактів, які могли б найболячіше вдарити по розбитому серцю українця. Збоку це виглядає так, наче все робиться спеціально, щоб відволікти увагу людей від нагальних проблем сьогодення.

Більшість ЗМІ захлинаються темою помаранчевої революції. Зупиніться, люди!!! Революція лише почалася. Перемога Ющенка - це лише наш перший крок а подальші її кроки і завершальний етап залежить від того наскільки ми всі зможемо зробити цю революцію у своїй свідомості з метою добитись реальних кроків у поступі до демократії і кращого життя.

Нерозуміння цих деталей нинішніх перемін ще можна якось пояснити, коли б це писали прості люди, але це пишуть журналісти – люди високо освічені.

На сайті ”Президент” є конкретні питання до всіх нас, викладених у п’яти розділах: Конституційна реформа, Відкритість влади, Громадянське суспільство, Національна злагода і Боротьба з бідністю.

Комп’ютери в Україні не в кожній сім’ї, а це значить, що саме засоби масової інформації повинні стати головним детонатором дискусійного обговорення цих важливих для суспільства питань. Де ж ви, панове журналісти? Чи не чекаєте ви, по звичці, що має поступити вказівка згори? Вам дали волю, а значить прапор вгору і вперед... Я переконана, що коли ви заїдете у любе село чи навіть місто, то більшість людей на питання: „Що таке конституційна реформа?” ,у відповідь розведуть руками. Тай довго і нудно всі ці переміни протікають, люди перевтомилися їх треба підтримувати морально, пояснюючи складнощі і шляхи виходу з ситуації. Люди не потребують багато знати про владу і їх особисті стосунки, вони хочуть відчувати, що влада в країні є і щоденно за них дбає. Дбає за їх право виконати перед цим світом свій природній громадянський обов’язок на такому рівні свого інтелектуального розвитку, який йому послала природа. А найбільше хотілося б, щоб наші журналісти щотижня доводили до кожного з нас таку пропагандистську нормативно роз’яснюючу інформацію (По всіх ЗМІ):
- Як відкрити свій бізнес, чи мале підприємництво?
- Що для цього треба?
- Куди треба звернутись і яку відповідь ми повинні отримати від представників влади? Якого рівня влади?
- Куди звертатись, коли тобі відкаже влада у сприянні відкриття підприємництва?
- Чи захищає людину закон, коли вона в приміщенні представника від влади користується(з метою самозахисту від корупції) скритою камерою?
- Які покращення зробив новий уряд та президент у питаннях малого бізнесу?
- Які податки треба платити, куди і скільки?

Я переконана, що відкрита дискусія по цих питаннях викличе велику зацікавленість у кожного українця, бо вже сьогодні всім стає зрозумілим, що лише ми самі можемо вирватись з бідності, звичайно з підтримкою в цьому держави. А ви, журналісти, допоможіть людям інформативно, як освоїтись з волею в самому собі.

Цікава тема: Порушення прав жінки, дитини в Україні – це не новина, але чомусь наші кореспонденти не люблять про це говорити. Хіба мало прикладів в житті? Саме ЗМІ повинні старатись викривати ці приклади і широко висвітлювати процеси захисту людей з подачею повної інформації куди при подібних випадках необхідно звертатись потерпілим і що для цього треба. Коли така інформація буде доступна кожній жінці, то і випадки порушення їх прав зменшаться, жінка захищатиметься. Раніше вони звертались до правоохоронних органів, але там марно було шукати захисту при високому рівні їх корумпованості.

Звичайного бруду на нову владу в Україні вже вилито за пару місяців більше ніж на всі влади за 70 років. А чим ви, правителі свободи слова, допомогли новій владі? В подяку за те, що отримали можливість відкрити рот, лише підриваєте престиж, підтупцьовуючи її ворогам. Ми і ви вибрали цю владу, то давайте, друзі, разом до загальної співпраці. Без образ і поділів, з допомогою здорового діалогу до всіх можливих перемін на краще. Можливо все не так вийде як планується, але при нормальній співпраці завжди є можливість щось підправити, щоб справа пішла в ліпшому напрямку, а при конфронтації люба справа може звестися нанівець, а саме відкриту конфронтацію розпалюють між старою і новою опозиціями ЗМІ (Чи ненамірено?). Просто сором.

Закликаю всіх вас до активної відкритої співпраці на благо єдності і процвітання української нації, на благо побудови суспільства в якому всім проживаючим на Україні буде радісно, добротно і небоязно ні за себе, ні за ближнього, ні тепер, ні в майбутньому…

Марія Кравець, Тернопіль

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110703811.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua