Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-03-2005
Володимир Ейсмонт: Коли Ющенко назвав прізвище Олега Надоші, у залі почулися обурливі вигуки "Ганьба!"
(Кременчуцька газета "Автограф", №10(220) від 10 березня 2005 р.)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110707376.html

У суботу у Києві відбувся установчий з'їзд нової провладної партії, яка назвалася "Народний Союз "Наша Україна".

Про цей з'їзд ще багато напишуть, його роботу всебічно проаналізують, але перші публікації вже мають гучні критичні нотки. Насамперед спостерігачі відзначають ледь не суцільний "одобрямс", а сам партійний форум називають "КПРС імені Ющенка" (Л.Амчук, "Партією Ющенка" - Українська правда, 6.03.2005). До критики наштовхнуло, передусім, безальтернативне обрання керівних органів партії - того ж Р,Безсмертного на пост фактично її керівника.

Однак не все проходило гак просто. Коли В.Юшенко називав 120 членів ради партії і серед них пролунало прізвище Олега Надоші, у залі почулися обурливі вигуки: "Ганьба!". Так само негативно сприйняли ще двох членів ради - від Луганської та Донецької області, однак лише на прізвищі Надоші зупинився Президент:

- Я знаю, що є заперечення проти Надоші. Будь ласка, подайте свої думки, вони обов'язково будуть враховані. Той час, коли всім керували з київських пагорбів, минув, ми повинні слухати, що кажуть люди.


Ющенко доручив Єханурову створити робочу комісію, яка б вивчила претензії партійців до кандидатур новообраних членів ради партії. Слід сказати, що відразу ж було зібрано більше 100 підписів проти Надоші серед полтавської делегації і передані Єханурову.

Невідомо, яким буде рішення комісії Єханурова, однак остаточна доля участі О.Надоші у раді нової партії Ющенка буде вирішуватися на обласній конференції "Народного Союзу "Наша Україна.".

Наразі залишимо опис вирішуватися на обласній конференції "Народного Союзу "Наша Україна.".

Наразі залишимо опис установчого з'їзду ющенківської партії і спробуємо з'ясувати, чим же було викликане невдоволення полтавської делегації (чи, принаймні. її значної частини) обранням (а з огляду на безальтернативність процедури - призначення) Надоші до ради цієї партії.

Читачі, безумовно, пам'ятають публікацію в "АVтографі" у № 8 про прес-конференцію керівників міської та обласної організацій партії "Реформи і порядок" ("Наша Україна"), на якій було проголошено про виключення і Надоші з лав партії.

Публікація мала досить гучний резонанс - протягом буквально кількох днів ми отримали кілька дзвінків, коментарів, письмових повідомлень як від простих читачів, так і фігурантів внутрішньопартійного скандалу.

Одним з повідомлень був лист на бланку обласної організації ПРП про те, що це не Надошу виключено з партії, а Волошину (заступник голови облорганізації) і Черниша (голова міської організації). На листі стоїть партійна печатка, але підпис Надоші поруч з його прізвищем відсутній. У листі е цікавий момент - повідомляється, що Волошину і Черниша виключено на засіданні ради 10.02.05 р. Цікаво це тим. що кількома днями раніше редакції було передано інший документ, згідно з яким Волошину запрошують взяти участь у засіданні ради партії 18 лютого. Під запрошенням стоїть підпис О.Надоші.

То що ж виходить? Спочатку Надоша виключає Волошину, а через тиждень за-прошує на раду партії? Навіщо? Щоб ще раз виключити?

Історія про "взасмовиключення" з рядів партії її обласних лідерів може видатися заплутаною. Однак той факт, що рішення про виключення Олега Надоші обласних лідерів може видатися заплутаною. Однак той факт, що рішення про виключення Олега Надоші приймалося радою облорганізації ПРП на її виїзному засіданні у Києві у присутності лідерів цієї партії, і що офіційне повідомлення про те, що Надоша більше не член ПРП, підписане заступником голови партії В.Бондаренком, чітко ставлять крапки над "і", а, отже, бурхлива діяльність Надоші з розсилання листів до ЗМІ є просто нелегітимною.

Усі ці непорозуміння, а також великий інтерес кременчужан до того, що відбувається (що б там не було, але ім'я Надоші для певної частини мешканців міста є досить популярним), змусило нас провести власне розслідування.

Незважаючи на те, шо активісти місцевих організацій ПРП не дуже налаштовані виносити сміття і власної партійної хати, вдалося з'ясувати, що історія конфлікту партійців Полтавщини зі своїм лідером почалася давно, ще 2001 року. Тоді, у переддень парламентських і місцевих виборів, на місцях не могли зрозуміти - чому на їхні ініціативи починати активну передвиборчу боротьбу голова обласної організації просто відмахується. Надоші закидають, що він практично не з'являється у районах, постійно відсиджується у Києві.

У 2002 році, вже після виборів, виник конфлікт у Миргородській організації ПРП. Один з її лідерів - та кий собі Р., з незрозумілих причин блокував створення фракції у міській раді і організація вирішила виключити його з партії. Для цього мала 6 скликатися обласна рада партії, однак Надоша чомусь (маємо інформацію, що через особисті тісні зв'язки з опальним миргородським лідером) блокував це рішення. Довелося скликати раду рішенням двох третин її членів. Р. було виключено з партії, а Надоша затаїв образу, на тих, хто його "не послухався". Негативно оцінюють роботу Олега Надоші в часи. коли він очолював обласний штаб Віктора Ющенка. Тоді не те, що місцеві прибічники Ющенка обурювалися самим фактом призначення екс-мера Кременчука на цю посаду, а навіть всеукраїнські ЗМІ дивувалися: хто додумався поставити на такий важливий і навіть ключовий пост люди-ну яка має минуле корупціонера, скандальну репутацію серед однопартійців та й бізнесова діяльність якої викликає чимало підозр і запитань. Не відзначався активністю роботи Олег Надоша і як довірена особа Ющенка в Кременчуці:

під час виборів він практично не з'являвся на окрузі, керував, здебільшого, по телефону, перебуваючи в цей час або в Києві, займаючись власним бізнесом, або навіть в Туреччині, де відпочивав у самий розпал виборчої боротьби

Можливо, саме така "активність" Надоші стала причиною того, що його зняли з посади керівника обласного штабу (ним став Асадчев) і призначили 11-м заступником Р.Безсмертного у центральному штабі. Тут хтось може запитати - а хіба переведення у центр не є підвищенням і визнанням високих організаторських здібностей? Можливо, але посада "11-го заступника" більше схожа на "почесне заслання", ніж на підвищення. А те, що Надоша не був взагалі відсторонений від роботи у ви-борчій кампанії, пояснюють, насамперед, особистими зв'язками і з лідером ПРП В.Пинзеником, і тим же Р.Безсмертним.

Що б там не було, але невдоволення Надошею в області та Кременчуці назрівало практично з кожним днем. Щойно закінчилися вибори, як постало питання про по-дальшу долю ПРП, про створення єдиної партії на чолі з новообраним Президентом. Але знову ж таки, стверджують кременчуцькі активісти ПРП, Надоша ігнорує звернення до нього з пропозиціями активізації роботи. І коли ініціативу на себе беруть Черниш та Волошина, виявляється, що Олег Володимирович одноосібне приймає всі рішення, інформацію з центральних органів партії блокує. Так, у Києві були здивовані тим, що досі не зроблено перереєстрації ПРП на місцях, хоч усі інші обласні організації це давно зробили. Надоша мав для цього всі необхідні документи, проте своїм підлегаим казав, що. мовляв, поспішати не треба. немає вказівки і т.д.

Однак все це - справи внутрішньопартійні. Місцеву громаду більше цікавили саме проблеми в роботі місцевого виборчою штабу. На адресу його керівників по-стійно лунають заклики у заангажованості, поганій організації, порушенні фінансової дисципліни тощо. Валентину Волошину звинувачують у небажанні працювати з іншими організаціями, які підтримують Ющенка, натякають на неправильний розподіл коштів.

Сама Волошина у розмові з "АV" ці звинувачення відкидає - за її запевненням, всі, хто хотів працювати, роботу отримували. У виборчих комісіях були представ-лені активісти Руху, УНП, "Батьківщини". Фінансами ж розпоряджався обласний штаб, яким керував Надоша, а після його відставки - Асадчев.

- На всі кошти, які отримувалися з Полтави, скидався кошторис, кожна копійка враховувалася. - говорить Валентина Володимирівна і категоричні відкидає, що причиною конфлікту між нею та Надошею могли стати фінансові проблеми.

Загалом, розмова з Волошиною дає зрозуміти, що пані Валентина не налаштова-на обговорювати внутрішні проблеми партії і глибинні причини її конфлікту з паном Олегом.

Адже була Волошина по-товаристськи віддана Надоші до останнього, - стверджують рядові члени партії. То що ж сталося? Можливо, не поділили посади в партії? Та ні. Виявляється, ще влітку Надоша говорив про намір покинути ряди партії, але саме Волошина, вважаючи, що Олег Володимирович має популярність серед виборців, вмовила його залишитися на посаді лідера обласної організації ПРП. Тоді що - не поділили майбутніх посад? Алє ім'я Волошиної ніколи і ніким не обговорювалося як кандидатура на пост губернатора, зайняти який розраховував Надоша. Тоді що сталося?

Місцеві партійці сходяться все ж на думці, що Надоші було байдужим власне партійне будівництво і розвиток організації. Він більше переймався власними проблемами, власними посадами. Як тими, що обіймав до виборів, так і тими, що планував отримати після них.

Коли стало зрозуміло, що посада губернатора Надоші не бачити, з'явилася інформація, що Олег Володимирович був би не проти очолити Держрезерв України. Люди обізнані знають, знають, що посада ця дає широкі можливості для її керівника. І прагнення Надоші саме до цієї посади у них здивування не викликають - адже донедавна протягом кількох років Надоша стояв на чолі такої собі фірми "Либідь", яка працювала при Держрезерві. Подейкують, що ця фірма займалася реалізацією продукції, яка списувалася з Держрезерву. Щоб було більш зрозуміло, пояснимо, що час від часу з Державного резерву списується продукція, яка там зберігається, і термін зберігання якої добігає кінця. Після списання зерно продасться, а в Держрезерв закуповується нове. Заковика в тому, що зерно продається за ціною, яка існу-вала на момент його купівлі - тобто, кілька років тому. А, отже, зрозуміло, що мати право на його реалізацію з дорученням Держрезерву - справа більш, ніж вигідна.

Не будемо наразі звинувачувати Олега Надошу у фінансових махінаціях - на це є слідчі органи і суд. Однак у багатьох кременчужан виникають запитання - чи справді за чесні гроші збудував собі Олег Володимирович маєточок на вул. Шевченка, 111/48 у Кременчуці? І купив справді крутий автомобіль ВМW Х5? Фахівці, які за-ймаються індивідуальним житловим будівництвом, оцінюють вартість будинку Надоші у 150-200 тисяч американських доларів. Вартість автомобіля у дилерів ВМW коливається у межах 70-90 тисяч євро.

Дехто вважає, що саме бізнес під дахом Держрезерву дав можливість колишньому меру-корупціонеру Кременчука вирішити власні житлове та транспортне питання. Інші ж говорять про зловживання на посаді керівника обласного виборчого штабу. Ні те, ні інше не доведене, однак будинок - ось він, у наявності. І саме цю адресу вказує Надоша як місце проживання…

Яка буде подальша доля Надоші як бізнесмена - невідомо. Повторимося, цим мають займатися правоохоронці.

Доля ж Надоші - політика, схоже, вже вирішилася. Хай не остаточно, але початок кінця покладено. Місцеві керівники ПРП мають намір подати заяву до міліції стосовно незаконного виготовлення і зберігання Надошею партійної печатки, яка стоїть на його зверненнях до міліції стосовно незаконного виготовлення і зберігання Надошею партійної печатки, яка стоїть на його зверненнях до ЗМІ. А на майбутні обласній конференції новоствореної партії "Народний Союз "Наша Україна" йому, напевне, пригадають уже всі попередні гріхи, і напевне виключать не лише з її рядів…

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110707376.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua