Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-03-2005
Микола Корніяка: Вибори на Подолі: проект під назвою «Коноваленко - ТАК!»
спеціально для "М.-І."

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110799887.html

Вибори на Подолі: проект під назвою «Коноваленко - ТАК!»

Микола Корніяка
політолог

Готуючись до виборчої кампанії в 60 виборчому окрузі в Києві, столична влада розуміла, що її головним опонентом витупить кандидат від „Нашої України”. З метою локалізувати його влив та відтягнути голоси мерією був запущений проект „Анатолій Коноваленко”. Попри те, що довибори у Київраду 27 березня проходять майже не поміченими в центральних ЗМІ, інтрига, яка виявилася в 60 виборчому округу (Вітряні Гори та Виноградар), заслуговує на детальний аналіз.

На окрузі зіштовхнулися дві основні сили: голова Подільського районного штабу В.Ющенка Петро Головатенко та ставленик Київської мерії, начальник земельного управління Анатолій Муховиков.

Команді Муховикова доводиться працювати в окрузі, де є електоральна підтримка „Нашої України” та В.Ющенка. В цьому ж окрузі йде яскравий представник президентських сил – П.Головатенко, який зарекомендував себе як послідовного прихильника команди Ющенко-Тимошенко. Тому, для нарощування власного ресурсу, Муховикову потрібно розпорошувати виборців „нашоураїнців”, інспірувати конфлікт в середовищі націонал-демократів, запускати технічних кандидатів („симулякри”), які вже самі по собі створюють несприятливий фон для кампанії Головатенка.
На думку Форуму порятунку Києва, таким „політично посиленим” технічним кандидатом від команди Муховикова є Анатолій Коноваленко, який виступає під брендом партії ”Молода Україна”.

Сторінки життєвого шляху

Сам Анатолій Коноваленко починав в комсомольських кооперативах початку 90-х рр.., звідки перейшов на держслужбу в Міністерства сільського господарства і продовольства України. Там наш герой протягом 1995 - 1997 рр. займався квотуванням і ліцензуванням у Головному управлінні продовольчих ресурсів. Саме з цієї посади пан Коноваленко перемістився в ВАТ "Лотос-С", де відав фондовими питаннями та роботою з акціонерами.

На цій посаді проявилися комсомольсько-організаторські здібності фігуранта. Там його примітив тогочасний голова партії „Молода Україна” Анатолій Голубченко (колишній віце-прем’єр-мініcтр, заступник голови Фонду держмайна, відомий газовий олігарх). На той час партію лихоманило. На ІІ-му позачерговому з’їзді „Молодої України” 50-тилітній Голубченко та його колега по газовому бізнесу Юрій Збітнєв усунули голови партії, лідера студентського голодування 1990-го року Олеся Донія від керівництва. В партії відбувся розкол, а так як партійний актив складала молодь (середній вік членів - 22 роки), пан Голубченко не мав бажання та натхнення займатися молодняком. Так і виникла на політичному небосхилі зоря Толі Коноваленка, якого було запрошено Голубченком до партії „молодёжь усмирять”. Тим паче, що 2000 рік проходив для партії у судах.

Далі кар’єра Коноваленка росла вверх: під час V-го З’їзду партії (2002 р.) його обирають Головою секретаріату, а 17 квітня 2004 року на VIII-му з‘їзді Коноваленка одностайно було обрано Головою партії «Молода Україна».
Власне, як стверджують свідки процесів в «Молодій Україні», на квітень 2004 року, після скандальної відставки з голови МУ депутата Київради Ростислава Карандеєва, на порядку денному стояло питання – «кому продати партію»? Головні акціонери вирішили «лягти» під столичну владу. Тим паче, що сам Коноваленко довгий час «вирішував питання» по землі та комунальному майну в Київраді та КМДА.

Ще в 2002 році (за часи головування в партії Карандеєва) «Молода Україна» стала членом виборчого блоку «Єдності». З того часу між Коноваленком та заступником голови „Єдності” В.Яловим склалися дружні стосунки. Як зазначають оглядачі, Коноваленко став тінню Ялового, вирішував земельні проблеми, був включений до схем міської влади.

В 2004 році Коноваленко та „Молода Україна” в першому турі „підписалися” під Омельченка, а у другому турі не підтримали жодного з кандидатів. У той же час, працівники секретаріату партії активно працювали на кампанії Збітнєва, Черновецького, у другому турі – Януковича.

Мотивація участі Коноваленка у виборах до Київради доволі проста. Напередодні наступних партійних виборів партії необхідно або увійти до продуктивного партійного блоку, який пройде до парламенту чи зникнути з політичної арени. В даний час можливості партії у цьому відношенні доволі примарні – вона не володіє жодним стратегічним ресурсом. Єдиним її ресурсом є добрі стосунки між Яловим та Коноваленком, який і запропонував Муховикову голову «Молодої України» в якості політичної сили для відтягуванн виборців від головного кандидата в депутати Міськради Петра Головатенка.

Для чого потрібен Коноваленко

На думку експертів, кампанія Коновленка спрямована на відтягування голосів від П.Головатенка. На це вказують відверті запозичення Коноваленком у «Нашої України» шрифтів, гасел та оформлення листівок. Схожою на «нашоукраїнську» є і риторика листівок та заяв лідера „Молодої України”.

Цікава і методика роботи А.Коноваленка. Його команда здійснює обдзвін квартир, виставляє пікети (які інколи не знають, за кого вони агітують). Проводиться дрібний ремонт під’їздів, дверей. Роблять це протягом кількох днів – завозиться пісок, на наступний день цемент, через день роблять опалубку. Процес затягується для вигідного піарення в окрузі. Потім в цих під’їздах розклеюються листівки про пророблену роботу та обіцянки у випадку перемоги вирішити більш глобальніші проблеми. В окрузі курсує трактор «від Коноваленка», який в цілях реклами розчищає сніг.

Брендовий колір Коновленка такий же, як і у Муховикова - жовтий. Обидва кандидати проводять синхронізовані акції, в багатьох випадках ініціативи Коноваленка логічно продовжують заходи Муховикова.
Як вважають у Форумі порятунку Києва, імовірно, що Коноваленко зніметься на користь Муховикова. Хоча на сьогодні це є не обов’язковим.

Між Омельченком та Коновленком пробігла чорна кішка - на днях, згідно з рішенням суду, партію «Молода Україна» виселяють з офісу на Хрещатику, за який «младоукраїнці» не платили протягом кількох років. Реакцією на це стала заява Коноваленка про політичне переслідування його партії з боку мера О.Омельченка.

Але, як вважають інформовані джерела в КМДА, Коноваленко залишається повністю несамостійною фігурою, залежною від Ялового, тому гратиме так як накажуть «шефи». Його завданням було витіснити Головатенка з його електоральної ніші, і голова «МУ» цю роботу виконує.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110799887.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua