Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-03-2005
Волинський міліціонер: Міліцейський клондайк по-Нововолинськи

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110962059.html

Міліцейський клондайк по-Нововолинськи.


Стихли мітинги, емоційний підйом самоусвідомлення власної гордості за відродження нації втілюється у повсякденні робочі будні жителів міста Нововолинська. Втім робота кожного після пережитого в цілому державою і кожним з нас окремо потребує не тільки переоцінки внутрішніх цінностей , але й втілення в життя вічних , людських і справедливих чинників.

Ніхто не прийде і не змінить свідомість цинічного бюрократа, що в останні дні міняє забарвлення шкіри в помаранчевий колір.

Цинізм , “закабанілість душі”, небажання а можливо й невміння бачити процеси, що відбуваються в суспільстві, місті і у власному колективі : ось деякі із чинників, що спонукали керівництво Нововолинського міськвідділу внутрішніх справ виконувати холуйську роль у виборчій кампанії Президента України.

Ще напередодні першого туру виборів начальник УМВС України у Волинській області Кміта О.В. особисто розвозив кошти керівникам районних та міських ланок підрозділів внутрішніх справ та зобов’язував провести скупку відкріпних талонів у жителів області. І акція під девізом “бабло всегда побеждает зло” розпочалася!

У Нововолинському міськвідділі кошти були розподілені серед заступників начальника міліції. Механізм психологічного тиску, шантажу, погроз був банально простим. До кабінетів заступників начальників викликали по одному з підлеглих і, залежно від вищевказаних методів та дисциплінарно-психологічного стану підлеглого, проводилась відповідна робота. Працівника заставляли взяти не тільки свій відкріпний талон, але й своїх рідних, знайомих, друзів, причому кількість відкріпних посвідчень не була лімітована. Тактика роботи банальна, бо розмова віч-на-віч гарантує безпеку категоричної відмови при спробі набрання ситуацією ознак кримінальної справи.

І “машина” запрацювала. Керівником блоку громадської безпеки Пиль А.А. проводилась робота з дільничними інспекторами міліції, працівниками ВДСО, які, як приклад для інших, в категоричній формі відмовились здавати відкріпні посвідчення. Працівники державної служби охорони на зборах вирішили скласти звернення, в якому піддали осуду фальсифікацію на виборах і ще перед повторним переголосуванням визнали легітимним Президента України Ющенка В.А. Відтак адміністративної репресії зазнав керівник підрозділу ВДСО підполковник міліції Петрук., який був звільнений з ОВС на пенсію.

Перший заступник начальника міськвідділу міліції Глова О.П. чинив тиск на підлеглих чергової частини, інших служб. Небажання підлеглих здавати відкріпні талони переростало у форми погроз звільнення на підвищених тонах, недвозначних натяках на майбутнє перебування на займаних посадах та ОВС взагалі. Знаковим у цих подіях є те, що безпосередньо з підлеглими чинили “гвалт” заступники начальника, тоді як сам головний “кучмоноїд” по декілька разів на день скликав заступників для калькуляції зібраних голосів та чергових “внушеній”.

Ситуація набирала бізнес-планового характеру, бо талони не тільки “вилучались” у працівників міліції, забирались у громадян, на яких знаходилась “компра”, а й скуповувались за гроші у кого тільки можна було. Слідчими для вилучення відкріпних талонів підозрюваним по кримінальних справах було запропоновано перекваліфікацію статтей на менш обтяжуючі за умови здачі відкріпних талонів. Питання набуло не стільки ознак адміністративного тиску, скільки бажання заробити на цьому матеріальні блага і зрозуміло - прислужитись вищестоящій „держиморді”.
Сам начальник Нововолинського міськвідділу Зозуля В.М. за відкріпними талонами не ходив, бо особливою хоробрістю не вирізняється, а от підставити ближнього - це “по кайфу”. Після рішення Верховного Суду України, який констатував масові фальсифікації, що мали місце по території всієї країни, Зозуля В.М. за допомогою тих же своїх заступників почав відбирати пояснення у співробітників міськвідділу про те, що ніякого тиску та вказівок на останніх не чинилось. Пояснення відбирались від імені представників прокуратури міста, формально. Реально - під тиском та під диктування керівників підрозділів міліції. В результаті зібраної інформації прокуратура міста приймає рішення про відмову у порушенні кримінальної справи за фактом фальсифікації виборів. І жест вдячності не заставив себе очікувати. Прокурору міста керівництво міськвідділу дарує мисливську рушницю, вилучену правоохоронцями.

Про яку достовірність показів може йти мова, коли люди, викликані за повістками в прокуратуру міста, бачучи непорушність кадрової ситуації в правоохоронних органах зі страхом відмовляються від об’єктивних свідчень.
Очевидним є факт масового отримання правоохоронцями та членами їх сімей відкріпних талонів у виборчій кампанії. Проте власне це питання прокуратура міста на розгляд не виносить, воно й не дивно, бо жоден документально-статистичний документ на виборчих дільницях з документацією журналів МВС, осіб правоохоронців, що були задіяні в період несення служби усіх турів голосування не дасть вмотивованого самодостатнього пояснення ситуації. Ми отримаємо лицемірно замаскований нонсенс ситуації, в якій практично нікуди не виїжджаючи за межі територіального округу працівники міліції з членами сімей в першому та повторному турі другого туру переголосування “вилітають у вирій”, при цьому залишаючись у місті Нововолинську на закріплених дільницях ?!!!.......

А разом з тим час лине, мешканці міста чекають змін. Керівництво міськвідділу теж, ностальгічно зітхаючи за недалеким минулим, чекає, що все минеться. Чекає, що проведена перевірка прокуратурою заляканих людей дасть бажаний результат, і все вернеться „на круги своя”.

Неприйняття керівництвом міськвідділу нового стилю управління очевидне і внутрішньо ними не прийнятне. І відчуття вседозволеності та власне туподумство у цьому причиною, а викоханий роками, а в декого десятиріччями, характер самодурства та нарцисизму не дозволяє реально сприйняти позитивні зміни у нашому суспільстві. Як тут не згадаєш слова російського барда І. Талькова „перестроить можно рожу, ну а душу – никогда.” А поки що спостерігається масова перебудова окремих звичок, міміки м”язів обличчя , бо це легше зробити ніж змінити характер.

Виникає питання: невже нинішня позиція керівнитцтва Нововолинської міліції є зразком української державної правоохоронної структури, невже сплюндрована честь, цинізм та холуйство є обов’язковими атрибутами теперішнього та майбутнього захисника закону, невже теперішнє керівництво МВС та УМВС у Волинській області змириться з даною ситуацією, про яку давно знають не тільки жителі нашого міста, та залишить на собі “чорну пляму”, сподіваючись, що “время лечит”.

А як думаєте Ви?

Editorial: Шановні дописувачі! Не розраховуйте потрапити в рубрику "Для Луценка", якщо ваш лист або стаття не підписано вашим власним ім'ям і прізвищем.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110962059.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua