Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-03-2005
О.Мельник: Білоцерківщина: стара влада не здається.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111047512.html

БІЛОЦЕРКІВЩИНА:
Стара влада не здається. Боротьба продовжується


Як під час помаранчевих революційних днів, Білоцерківщина знову почала мітингувати. Очікування, що команда, яка чинила тиск на виборців, творила беззаконня під час виборів Президента та розвинула корупційну систему у місті сама піде у відставку як політична сторона що програла, не виправдалися. Обурені мешканці міста особистими візитами, телефонними дзвінками до партійної організації стали вимагати більш рішучих дій щодо відставки всієї когорти на чолі з міським головою, міськвиконкомом.
Масла в вогонь підкинуло “неочікуване” для середини зими(!) випадання снігу і наступне покриття всіх доріг, тротуарів льодяною горбатою глибою та тиха бездіяльність влади. Замість того, щоб організувати очищення вулиць, міські чиновники стали переводити стрілки на... нову владу і самих виборців. Мовляв, чого ви вередуєте, що при падінні на тротуарах ламаєте руки, ноги, ви ж самі винні: голосували за Ющенка, а Крим підтримував Януковича і солі для посипання доріг не дає, хоч ми і кошти вже давно перерахували! Та і з пальним проблема (мабуть безсніжна передвиборча зима з’їла!), і машини ламатися чогось стали... Ось і майте.

Коли ж люди цього пояснення не сприйняли, то міський голова вжив “серйозних заходів” шляхом покарання найменш причетних і журіння тих, хто за “сіллю у Крим ходив”.

Так, за те, що не попередили, що зимою може випасти сніг і вдарити мороз, знято начальника управління з надзвичайних ситуацій, а безпосередньо тим, хто мав очищати злополучні дороги, оголошено догану.
Знай наших! Як Вам “послідовність та справедливість” партійців – “регіональників” та “трудовиків” в нових умовах?!

Ні, земляки, таки ворон ворону око не виклює!

Коли ж за активної дії депутатів-членів проводу Білоцерківської міської організації Української Народної Партії М.Мельника та Ю.Юхименка, за участю також колег М.Журавля, М.Пшенніка, Б.Смутка, А.Гая, І.Головацького, В.Красовського, в депутатському корпусі міської Ради почалась активна робота по формуванню більшості і одночасній перевірці діяльності міського голови, міськвиконкому, у владі заволали про те, що комісія від більшості не мала права перевіряти і актувати порушення - там все “чисто - комар носа не підточить”. Бачте, все, що міським головою робилось - тільки для блага білоцерківців, а депутати зводять рахунки.
В місті поповзли розмови про необхідність збереження міського голови на посаді, бо ж буде безвладдя, безлад, та полетіли вагомі аргументи на шквал “він же в кінці визнав нову владу і вже накрався, тому нехай лишається”. Дехто навіть говорив і про значні заслуги, як то “як би не вони, їхні утиски, то ще невідомо чи проснувся б наш народ і чи переміг би”...

У місцевих ЗМІ пройшло тоненькою ниткою про “деяке спрямовування сучасних тенденцій у власне русло”, “прослідковування моменту зведення рахунків” і не обійшлося без закидів в бік депутатів – перевіряльників: “Вивертаючи брудну білизну на поверхню, кожен намагається вибілити старі брудні плями, не помічаючи того, що рутинна доля плямонасаджень стосується дій самих пральників...”. Іншими словами стало звучати славнозвісне “А судді хто?”.
Таке собі підтекстове настирне – не варто чіпати “головного героя”. Сам міський голова, як щит недоторканості, навіть неодноразово підіймав над головою Лист-подяку від ще кандидата у Президенти України В.Ющенка за організацію виборів.

Ось ТАК!

Але прості люди, які хочуть жити не за “поняттями”, казали інше: “якщо накрався- то варто подивитися, що саме, скільки вкрадено у територіальної громади і чому не повернуто”, “ чому він ще до цих пір не відповідає перед слідчими”...

Тут перебільшення немає. Що поробиш - не хочуть надалі миритися люди з тим, що треба скрізь “відстібати”, платити “мзду”, давати хабарі, перед операцією в лікарні шукати де б взяти “бабки” аби “помазати руку”, і ще дивніше “давати дяді на морозиво”... І таке довелося чути.
Люди нині зрячі і задають конкретні запитання: “Куди діваються службові авто?”, “Чому зникають документи з цікавими цифрами?”, і навіть куди випаровуються комп’ютери з кабінетів “районки” і чому масово вирізають худобу.

Не менш актуальні питання випливали з Акту несанкціонованої депутатської перевірки :

-чому частенько рішення приймалися одноосібно міським головою?

-чому напри¬кінці грудня минулого року рішенням МВК узаконюється автостоянка біля Критого ри¬нку, де міський голова за договором оренди землі передав її підприємцю на п'ять років з орендною платою 96 грн. 53коп. (!) на рік (для порівняння: продавець - дріб¬ний підприємець-за 1 торгове місце-1кв.м - за один рік сплачує у кілька разів більше. До того ж нещодавно були допущені проби збільшити ринковий збір за один день торгівлі з фізичної особи до 2грн. 50коп., з юридичної - до 5грн.10коп.)?

-чому у квітні 2004 року міський голова, як уповноважена осо¬ба міської ради, уклав договір з приватним підприємцем про передачу на 5 років земе¬льної ділянки з розміщеним на ній магази¬ном промтоварів площею 21 кв.м з оренд¬ною платою майже 80 коп. за добу?

-куди і кому пішли кошти від діяльності МВП "Диліжанс"( Фіксований податок з одною перевізники пасажирів складає лише до 5 грн. за робо¬чий день, а за рік – 918 грн. Це при умові середньорічного доходу 98 тис.грн. , адже ті ж водії - перевізники такими сумами не розпоряджають¬ся)?

-чому з порушенням законодавства, всупереч позиції Ради, “пачками” будувалися автозаправки?

-як сталося, що ПП “Кларк” , де керманичем син голови, не тільки основний “ремонтник” на замовлення міської влади, а і постачальник продуктів до дитячих закладів за явно завищеними цінами?...

-і т.д. і т.п.

Міська організація Української Народної партії закликала пікетувати сесію міської Ради і спільно з УРП “Собор”, ВО “Батьківщина” провела мітинг “Корумповану владу - негайно у відставку!”. Українська народна молодь провела акцію “Листи меру”. На сесії УНП розповсюдило Звернення до депутатів і Білоцерківців, де говорилося, що у випадку невідправки депутатами у відставку “команди збанкрутілої влади”, на чолі з міським головою, міськвиконкомом, секретарем Ради, керуючим справами міськвиконкому!”, ними буде ініційовано питання дострокового припинення повноважень і самої ради через збір підписів і референдум.
Незважаючи на те, що міський голова в заключному слові намагався перекласти відповідальність на колективне прийняття рішень (читай - безвідповідальність), і визнав, що порушення ним допущені були, але виключно для користі громади(!?), більшість депутатів не тільки визнала діяльність міськви¬конкому незадовільною ("за" - 42, "проти" - 6 голосів), розпустила його, але і більш ніж двома третинами, під гучне скандування мітингуючих “Ганьба” та “Ура”, відправила у відставку самого голову. На посаді утримався лиш секретар Ради. Він і розпочав виконувати обов’язки голови, правда, тільки на вихідні. Вже ранком 9 березня Білоцерківський міськрайонний суд за скаргою В.Шуліпи призупинив дію рішення Ради навіть за відсутності самого рішення . Як кажуть, недовго музики грали. Тепер іде війна прес-конференцій, боротьба за докази і місце суду.

Щоб “легалізувати” роботу комісії, сесія за пропозицією депутата міськради, голови постійної комісії з питань забезпечен¬ня законності, правопорядку та оборонної роботи Б.Смутка прийняла рішення про утворення ще однієї тимчасової контрольної комісії Білоцерківської міської ради щодо перевір¬ки діяльності виконавчого комітету та по¬садових осіб виконавчих служб міської ради. Матеріали готуються для передачі органам правопорядку чи то і правосуддя.

Тепер одні намагаються швидше змінити владу, як того вимагає більшість мешканців м.Біла Церква, інші – сама влада - судами прозволікати час, а там допоки референдум, то і переобирати буде ніколи - настане час нових виборів - раптом вийде утриматися. Треті - пропонують формально зберегти міського голову на посаді, усунути його від фактичного керівництва і всі повноваження передати новим представникам. Так ніби збережуться бюджетні кошти. Можливо. Ось тільки невідомо чого і скільки хутко зникне? Та і народ на третю пропозицію дивиться як на злочин.

Ми ж стоїмо за відставку і ґрунтовну перевірку діянь міського голови і його команди. Має пролитись світло на всі прихватизаційні процеси, позбавлення можливості підчищати “хвости”. На цьому наполягають і прості виборці. Вони телефонують, приходять з обуренням “ невже немає управи” і кажуть, що вони не хочуть жити в Шуліпінську, їздити “по шуліпках” (назва “ремонтів” доріг латками до чергової весни на честь мера - ремонтника) і запитують: “невже мер не розуміє, що йому не здолати референдум ніякою брехнею, ніяким тиском!?”.

Дійсно це так. Бізнесмени готові, як заявив А.Вергелес – керівник телестудії “Росьтелеком”,- самі зібрати гроші на вибори аби до влади прийшов політик з рівнозначними чесними правилами гри на громаду, а не на клан, родину. Але можновладці як п’явки присмоктались до владного стільця. Просто так їх не відірвати.

А поки що призупинено роботу сесії. Третя частина її продовження має відбутись найближчим часом. Чи вдасться старій владі пробити лаз в порядності нової і знайти “кришу” в нових умовах - покаже час. Нині ще людей гріє віра, що недаремно мерзли на Білоцерківському та Київських Майданах і справедливість запанує. Але питання “невже дійсно кожний крок оновлення суспільства доведеться робити через Майдан?” - звучить частенько.

На цей раз готуються пікети до суду... Пам’ятаєте на початку “А судді хто?”. Тепер це питання задають виборці і ... депутати. Наче і революція відбулась і зміни трішки просуваються на краще, але депутати міської Ради вимагають розгляду Скарги за своєю участю не місцевими суддями. Чому б це?

Голова Білоцерківської міської організації Української Народної Партії
О.Мельник

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111047512.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua