Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-03-2005
Працівники лісового господарства: Звернення до прем'єр-міністра з проханням припинити розкрадання лісових ресурсів країни

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111055777.html

Шановна Юлія Володимирівно!

Звертаються до Вас працівники лісового господарства. Просимо допомогти в докорінній зміні ситуації, яка склалася в нашій системі. Кругова порука, злодійство, хабарництво, зверхність в стосунках, підлабузництво - стали нормою життя верхівки керівництва галуззю. Ви вишукуєте повсюди кошти, щоб довести, що нова влада чесно виконує обіцянки народу які давали в ході Помаранчевої революції, а гроші лежать поряд, тільки направлені не в ту кишеню. В нас як процвітав "беспрєдел" так і процвітає.

Ми теж брали участь в Революції, мерзли на Майдані в очікуванні змін на краще. Керівництво галуззю такі дії не вітало (ми ж всі члени Аграрної партії, в яких перетворились велінням п. Самоплавського і компанії за лічені тижні під час його висунення в народні депутати) ми повинні були голосувати за Януковича, помагати в фальсифікації виборів. Була рознарядка скільки місцевий майстер лісу, лісник, повинен заготувати людей по селах, зібрати відкріпних талонів і передати їх директору держлісгоспу, а той - Генеральному в область і тд. і тп.. Були й роз'їзні бригади "відкріпників", були й гроші на друковану продукцію в підтримку Януковича. Голосували вони не за Януковича, а за режим, яким він мав узаконити те, щоб вони могли зберегти свою шкуру і корито. Наївно ми думали, що Майдан змінить систему.

Наші директори, Генеральні директори, Держкомітет лісового господарства відразу зробилися помаранчевими, змінилося забарвлення але не сутність. Створена головою Держкомлісу п. Самоплавським система розкрадання лісових багатств України, з його соратником п. Колісниченко і компанією, дозволяє безкарно красти прикриваючись благородними цілями. Чого тільки варта фірма "Алексіс", яку створив разом з паном Городецьким (представником фірми в Україні) п. Самоплавський з родичами і компанією (житомирська група ). Держлісгоспам через Держкомліс доводяться "добровільні контракти" по виготовленню заготовок цінних порід (дуб, бук, ясен і інше) для фірми "Алексіс", а потім скупляються по цінах, які ледь покривають собівартість, а в більшості випадків і нижче неї. Для виправдання дій фірми придумано різні фокуси, в тому числі в останній час - різні методи калькуляції вартост заготовок - так , щоб виправдати ціни.

Насильно заставляють підприємства підписувати бартерні контракти на поставку обладнання (деревообробні верстати, пилорами, сушильні камери і інше ) по значно завищених цінах. Така ж картина і з відвантаженням круглого лісу, і це при тому, що стоять без сировини українські підприємства в Надвірній, Жидачеві, Костополі, Понінці, меблеві та домобудівні комбінати по всій країні. Все, що можна заробити в системі осідає в кишенях добродіїв з Держкомлісу, Генеральних директорів та директорів держлісгоспів, а підприємствам залишаються крихти, щоб тільки вижити.

Останні пару років придумано новий модний бізнес - відправка круглого лісу (баланси та техдрова) через порти в Туреччину, Болгарію по 25-26 $ за 1м.куб з доставкою в порти Білгород-Дністровського, Херсона та інші. Залізничний тариф при завантаженні в вагон 45-50 м. куб. склада 1500-2500 грн. - де ж заробіток підприємства? Ото ж бо й воно - 5 $ з кубометра - голові Держкомлісгоспу і компанії , що б дали дозвіл на заключення контракту (ще й вказівку), 2$ - Генеральному директору в області, щоб підганяв процес, та 1$ -директору, щоб працював , старався і мовчав. А мовчати у нас вміють, бо інакше "выжигать каленым железом инакомыслие" як висловлюється тепер в.о. голови Держкомлісу п. Марчук Ю.М.. Та й система підбору кадрів придумана серйозна: не сподобався - не перезаключим контракт, та й ще 20000 $ за місце директора. Директори на місці також не дрімають, за місце лісничого деруть по 5000$. Так що мовчи, бо пропадуть гроші.

Нелегка робота в лісі, тільки дуже далека людина вважає, що лісник чи робітник тільки те і робить, що насолоджується природою. В любу негоду, своїми мозолями, потом, працівники лісового господарства трудяться на своїх ділянках роботи - збирають насіння , плекають сіянці, вирощують та доглядають ліс, ведуть заготівлю деревини і як прикро, що в кінці всього наше "панство" нас обкрадає починаючи з тяжко заробленої копійки і закінчуючи нашими голосами на виборах.

Чому плід праці минулих поколінь в кінцевому результаті розкрадається купкою злодіїв? Чому директори Держлісгоспів перетворилися в продавц в лісу, маніпулятор сортів і цін деревини? В результаті жоден кубометр не продається без тіньової доплати. За які заслуги Генеральні директори об'єднань з цього року перетворились в начальників управлінь, а значить в держслужбовців, з високими пільгами і пенсіями? Ми мовчали, але коли за наші мозолі будуються приватні замки з саунами, басейнами, коли гроші, як так потрібні нашим сім'ям ідуть на дорогі авто, банкети по лісових, так званих "мисливських" будиночках (збудованих на гроші колективу, яких іноді бракує на пальне, запасні частини, бензопили, спецодяг та інше), коли нас на додачу в вихідні дні заставляють бути загоничами на "крутих полюваннях" , ми терпіти більше не можемо.

Мовчимо, не підписуємось, бо за кожним з нас сім'я, в яку нам треба принести кусок хліба, але віримо у справедливість, віримо, що Ви, українська Жанна Д'Арк скрутите голову злодіям , хабарникам і ліс дійсно стане народним багатством.

Нас багато і нас не подолати!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111055777.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua