Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-03-2005
Ігор Черчатий: Бульба "вбив" Ющенка одним газетним заголовком
"Полтавська Думка-2000" № 12, 18 березня 2005 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111070584.html

Наприкінці минулого тижня голова Полтавської облдержадміністрації Степан Бульба презентував полтавцям газетний варіант своєї губернаторської "технології" під заголовком "Моя програма на Полтавщині - це програма Соціалістичної партії України". Таке одкровення змушує подумати: чого, наприклад, попередники С.Бульби - екс-губернатори Полтавщини Є.Томін і О.Удовиченко не говорили, що їхня програма - це програма відповідно Аграрної партії України і "Трудової України". У кого не все гаразд?

Пригадаймо, як нещодавно за поданням Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко указ про призначення Степана Бульби у Верховній Раді України підписав Президент України Віктор Ющенко. Тоді громадяни України почули, що Кабінет міністрів формується таким чином, щоб втілювати в реальність передвиборчу програму В.Ющенка. В регіонах і на місцях цю місію здійснюватимуть державні адміністрації. Вся вертикаль виконавчої влади була націлена на виконання стратегічної лінії переможця президентських перегонів Віктора Ющенка. Очікували цього й полтавці. Та чи дочекаються? Адже губернатор Полтавщини націлений на програму своєї партії - СПУ.

На що ж тоді перетвориться Україна, якщо на Рівненщині у губернатора Червонія буде програма його Української народної партії, на Житомирщині у губернатора Жебрівського - програма його партії "Солідарність"? А яка програма тоді має бути у безпартійного губернатора Харківщини Авакова? Чи міг В.Ющенко поставити завдання кожному губернатору про втілення на місцях програми тієї партії, членом якої він є? Чи таке завдання поставив перед Степаном Бульбою його партійний лідер Олександр Мороз? А може, не тільки перед ним, а ще й перед міністрами-соціалістами? Якщо програма голови Полтавської облдержадміністрації - це програма Соціалістичної партії, то чи не варто йому перенести губернаторське крісло - в партійний офіс обласної організації СПУ?

Якби ж то С.Бульба на виборах, як лідер обласної організації СПУ, був обраний губернатором Полтавщини, то була б зовсім інша справа. Тоді б йому і карти в руки для "програмного забезпечення" виборців. Але ж його призначено президентським указом. Цими днями президентськими розпорядженнями було призначено 20 голів райдержадміністрацій на Полтавщині. Серед них є представники різних партій, які підтримували Віктора Ющенка. То що залишається робити їм? Брати приклад з С.Бульби і вважати своєю програмою в районі - програму їхньої партії чи все ж таки програму дій В.Ющенка та його уряду?

Одним словом, шановний народний Президенте, полтавці йтимуть не нога в ногу з програмою ваших реформ і 10-ти кроків, а за С.Бульбою кроками програми СПУ. У "програмному забезпеченні" голова облдержадміністрації ізолював Полтавщину від президентського курсу, перетворивши її на виконавчий анклав - резервацію Соцпартії. Тим самим С.Бульба одним газетним заголовком "убив" Ющенка в серцях полтавців, "убив" віру в народного президента і його стратегію, за яку наші земляки голосували на усіх трьох етапах виборів.

А щоб програмі С.Бульби на Полтавщині - програмі Соцпартії - ніхто не заважав, то й підбір кадрів було запрограмовано так, що серед заступників губернатора немає жодного представника ющенківської - партійно-політичної платформи - блоку "Наша Україна", який зробив ні з ким не зрівняний внесок у перемогу народного Президента. Таке кадрове забезпечення свого соціалістичного "програмного забезпечення" стало називатися полтавцями влучним терміном - "бульбізм".

Тим часом В.Ющенко вже визначився з коаліцією своєї підтримки на парламентських виборах 2006 року. Соціалістична партія там не згадувалася. А призначений Ющенком губернатор попереджає нас: моя програма - це програма Соцпартії. То, може, настав час розкидати по усіх поштових скриньках полтавців брошуру "Програма Соціалістичної партії України"? Щоб полтавці усвідомили суперечності курсу Ющенка і його Уряду з курсом СПУ.

Довідатися про програму СПУ можна й на сайті Соцпартії (www.spu.org.ua). Варто довідатися, щоб усвідомити: якщо В.Ющенко поведе країну за своєю програмою, а С.Бульба поведе нашу область за програмою Соцпартії, то Україна й Полтавщина розійдуться, як у морі кораблі. Програма СПУ затверджена VIII з'їздом СПУ 20 травня 2001 року. Тобто, ще тоді, коли Соцпартія перебувала в опозиції.

У той час, як В.Ющенко і його Уряд будуть вести Україну до Євросоюзу, НАТО та Світової організації торгівлі й домовлятимуться про скасування Конгресом США поправки Джексона-Веніка щодо нашої країни, С.Бульба повинен лобіювати на Полтавщині "входження у митний союз СНД на взаємовигідних умовах".

У той час, як В.Ющенко і його Уряд прагнуть визнання України - країною з ринковою економікою, С.Бульбі треба, дотримуючись програми своєї партії, йти в зовсім іншому напрямку - "Забезпечити переорієнтацію країни на зміцнення основ соціалістичних відносин (програма-мінімум), по-друге, надати їм у кінцевому підсумку провідну роль (програма-максимум). Там же дізнаємося, що другим етапом виконання програми-мінімум буде забезпечення соціалізації виробництва, розподілу і споживання. Сама ж соціалізація має привести до створення народних підприємств, на яких буде усунена провідна роль найманої праці. Чи зрозуміють це там, у Європі, куди Україну поведе В.Ющенко?

І найцікавіше запитання: чи буде С.Бульба (який дотримується програми СПУ) вводити політичну реформу виключно на Полтавщині, після визнання її найближчим часом такою, яка суперечить Конституції України? Адже програмі СПУ вона не суперечить. Можливо, після анулювання політичної реформи С.Бульба звинувачуватиме Президента у недотриманні стратегічних домовленостей. Але, чи всіх домовленостей дотрималися ви, шановний Степане Степановичу?

14 березня у Києві відбулася зустріч Президента України з головами обласних державних адміністрацій. В.Ющенко присвятив розмову визначенню чітких пріоритетів роботи регіонів на 2005 рік. Першочерговим завданням місцевих управлінців Президент визначив подолання бідності. Також В.Ющенко закликав керівників областей не виходити у своїй діяльності з вузьких партійних позицій. Можливо, останньою краплею, що переповнила чашу терпіння і змусила зробити Президента цей заклик, і була вузька партійна позиція голови Полтавської держадміністрації Степана Бульби. А вузька партійна позиція, як відомо, в окремих випадках може трансформуватися у державотворче збочення на рівні окремого регіону. В.Ющенко наголосив, що саме його політична сила як переможець кампанії взяла на себе відповідальність за зміни в країні.

Ігор ЧЕРЧАТИЙ.
("Полтавська Думка-2000") № 12, 18 березня 2005 року.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111070584.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua