Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-03-2005
DADDY, Maidan – PORA “Night Watch”: Ситуація у Мінпромполітики потребує уваги

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111766619.html

Довгоочікувані зміни: Президент Ющенко замінює старі кадри МППУ. Чи дозволить це уникнути експансії закордонних представників ВПК до України? Є питання.

Попередня стаття по цій темі вийшла на сайті 10.03.2005р.. Що змінилося з того часу?
Поновлений на посаді генерального директора Державного підприємства “Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецького озброєння”(ДП НТЦ АСО) Комнацький Олександр Леонідович розпочав бурхливу діяльність. Звільнено декілька працівників Центру, серед яких і головний бухгалтер. Змінена структура самого підприємства, і зараз все управління замикається на одній людині - гендиректорі.
Крім того, до НТЦ підтягнута “Команда Комнацького”, яка упродовж попереднього керування (07.02.2002р. - 06.09.2004р.) підтримувала директора при фальсифікуванні даних до Міністерства промполітики, числених порушеннях при фінансово-господарьській діяльності, заключенні економічно невигідних договорах та ін. (все це викладено в попередній статті).
Дослідний завод НТЦ, який виконує роботи по Держоборонзамовленню та контрактам, знаходиться в предстрайковій ситуації, робочі запросили п.Комнацького до цехів на спілкування, але він вже три тиждні відмовляється, мабуть, чогось соромиться.
При поновленні, п.Комнацьким було заявлено:
- що корпус “Б” (дивіться в попередній статті) буде завантажено роботою, туди завезуть верстати та обладнання;
- що одночасно з його поверненням на підприємстві розпочнеться перевірка КРУ;
- що Міністр п.Шандра В.М. пообіцяв контрактів від Міністерства в 2005р. майже на 5 млн. грн.
А що ж в Міністерстві? Отримавши декілька листів від підприємства та його робітників, про можливі наслідки поновлення п.Комнацького, - поки що мовчать. Цією справою повинен був займатися Перший заступник міністра п.Казаков В.П. (вибачьте, але вже колишній). І ось тут починається найінтересніше!
З самих перших звернень до Міністерства, Казаковим було заявлено: що Комнацький, чи інша людина на цій посаді ( хто б там не був) - толку на підприємстві не буде. І взагалі він певен, що ДП НТЦ АСО треба давно розігнати. Але підтримав поновлення на посаді п.Комнацького (попри те, що в Контрольно-ревізійному управлінні Міністерства є документи, які свідчать про числені порушення при його керуванні, виявлені при перевірці Центру). Досі невідомо: на якій підставі п. Казаков не звертав уваги на ці матеріали?
Далі. Перевірка КРУ, про яку так довго казав п.Комнацький, не почалася не тільки з 5 березня (день його поновлення на роботі), а й з незрозумілих причин, і сьогодні 25 березня, незважаючи на те, що головним бухгалтером (вже, нажаль, колишнім) Центру було направлено листа до п. Казакова про готовність підприємства до перевірки. Замість цього “стара гвардія” зараз активно працює з бухгалтерькою документацію, можливо готуючи її до перевірки, і що з нею буде - сказати неможливо. Мабуть, комусь потрібний цей час для підготовки чергової фальсифікації. Але кому? Хто відповість за те, що Акту КРУ Міністерства від 08.10.2004р. не було надано ходу в Міністерстві, і він тихенько пролежав пів-року? А якщо він “підроблений”, як, можливо, вважає п. Казаков, то чому не було переперевірки?
Далі. 16 березня 2005 року наказом виконуючого обов’язки Міністра п.Казаковим В.П. корпус “Б”, про який так багато казалося, був переданий… зовсім іншому підприємству. І
п. Комнацький замість того, щоб підняти галас (забрали корпус, який він обіцяв загрузити роботою!), тихенько мовчить. Але чому? Можливо тому, що він незаінтересований в розвитку підприємства?
Далі. Копія листа колективу (його підписала значна більшість працівників), надісланого міністру пану Шандрі В.М. 05.03.05р., і де йде мова про можливі наслідки повернення Комнацького на підприємство, а також прохання призначити в.о. генерального директора одного з керівників НТЦ, незрозуміло з яких обставин зараз знаходиться у п.Комнацького, і він обіцяє розібратися з кожним працівником, підписавшим листа, що є суттєвим порушенням Закону України “Про звернення громадян”. Що це? Це що як не КУЧМІЗМ у чистому вигляді? Люди повірили новій владі, а їх п.Комнацький разом з п.Козаковим знову – по нирках? За це хтось відповість ? Чи відставка п.Козакова є достатнім покаранням за створення безладу у економіці унікального Українського підприємства та знущання над його працівниками?
Далі. В кінці березня 2005 року НТЦ повинен, згідно контрактів, відгрузити певну продукцію та виконати певні роботи, в тому числі для інозамовників та Міністерства оборони України (які – можливо здогадатися з назви підприємства, а писати про це неможна). Але враховуючи:
- складну ситуацію в колективі (небажання працювати з п.Комнацьким),
- сумний досвід попереднього керування цього директора (порушення, збитки, невиплата зарплати, жодної нової наукової теми та ін.),
- відсутність РЕАЛЬНОЇ, а не фантастичної програми (згадаємо про 5 млн. грн. від Міністра),
зробимо прогноз – ці роботи не будуть виконані, а продукція не буде відвантажена. Як наслідок- штрафні санкції, втрата ринків та можливе банкрутство ДП НТЦ АСО. Хто за це відповість? І зовсім не дивно чути про якісь документи про приватизацію НТЦ в Міністерстві (мабуть, комусь цікаво забрати землю, виробничі корпуси і адміністративний будинок в центрі Києва?), і не дивує, що це співпадає з поновленням на посаді п.Комнацького.
І ще. Вже давно з ДП НТЦ АСО конкурують на зовнішньоекономічних ринках, а також планують “зайти” на внутрішні українські поставки, іноземні виробники аналогичного озброєння з Європи, ближнього зарубіжжя та інших країн. Чи ПОСЛІДОВНА® політика п.Козакова по відношенню до унікального Українського виробника не пов‘язана з його теплими стосунками з військовими однієї з сусідніх держав та топ-менеджерами виробника озброєння з тієї самої країни? Це не наклеп на пана колишнього заступника міністра, це в нас виникає таке запитання до відповідних органів, що мають опікуватись безпекою нашої держави. І чи власність п.Козакова (рухома і нерухома) відповідає „високому” рівню міністерської зарплатні?
Якщо буде зруйновано єдине в Україні профільне підприємство, ці компанії автоматично розширять ринки збуту, а наша Україна буде закупати певне озброєння за кордоном. При такому розвитку ситуації, як зараз, це відбудеться вже в III-IV кварталах 2005 року. Тому виникає найголовніше питання – ХТО ВІДПОВІСТЬ, КОЛИ УКРАЇНА ВИТРАТИТЬ ПЕРШІ СОТНІ ТИСЯЧ ДОЛАРІВ З БЮДЖЕТУ ( А ПОТІМ І МІЛЬЙОНИ) НА ЗАКУПІВЛЮ ОЗБРОЄННЯ ЗА КОРДОНОМ? ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА НЕОТРИМАНІ, В ТОМУ ЧИСЛІ І БЮДЖЕТОМ, ПРИБУТКИ ВІД ВТРАТИ РИНКІВ, А ПОТІМ ВАЖЛИВИХ НАПРЯМКІВ ДІЯЛЬНОСТІ ВПК ДЕРЖАВИ ВЗАГАЛІ? ХТО???
Невже не бачив колишній Перший заступник міністра промислової політики України з питань ОПК пан Казаков В.П., кого саме він підтримав при поновлені на посаді гендиректора ДП НТЦ АСО, і до яких наслідків це призведе? Не бачив, маючи всі матеріали КРУ, підприємства? Чому так зробили з корпусом “Б”? Про яку промислову політику в ОПК може йти мова при такому ставлені до стратегічного підприємства?
Президент Ющенко випередив цю статтю, знявши з роботи п.Казакова, але питання залишається відкритим, бо генеральний директор ДП НТЦ АСО п.Комнацький залишається при посаді. У кого хватить часу розібратися в цьому стратегічному питанні? Чи треба почекати зриву робіт та відгрузок, а потім й штрафних санкцій від Міністерства оборони та інозамовників? Питань залишається багато.
Хто відповість, коли все буде втрачено? Та й відповість взагалі хтось? Люди, покажіть, будь ласка, хто конкретно буде винен в витрачанні чималеньких бюджетних коштів та втраті робочих місць, унікальної технології та перспектив? Чи знову все спишеться на стару владу?
А конкуренти вже чекають і навпрочуд активно пропонують саме зараз Україні певні види озброєння.
Не довіряєте – запитайте в ДК “Укрспецекспорт”.

КУЧМІЗМ, ми пильнуємо за тобою, ми знищимо тебе як явище.

DADDY
Maidan – PORA
“Night Watch”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111766619.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua