Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-03-2005
Людмила Кучеренко: Замість того, щоб підставити плече, підставляють ногу?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111785319.html

Або “Чи варто власне несприйняття соціалістів пропонувати платформою для об’єднання громадських організацій Полтавщини?”

На хвилі помаранчевої революції у Полтаві утворилося кілька нових громадських об’єднань, які виступають за очищення владних структур від представників, що дискредитували себе незаконними чи аморальними вчинками, за справжній громадський контроль над владою. Серед них, зокрема, Комітет підтримки президентських ініціатив, Коаліція громадських організацій Полтавщини, громадська рада Полтавщини „За чесну та прозору владу” та інші. Вони не лише вимагають від державних органів дотримання демократичних стандартів у стосунках влади і громади, а й пропонують конкретні механізми забезпечення прозорості й гласності, зокрема, при кадрових призначеннях.

Нещодавно відбулося чергове засідання громадської ради Полтавщини „За чесну та прозору владу” (до якої входить півтора десятка громадян), на яку були запрошені й лідери громадських організацій, що не є членами цього об’єднання (ще десь тридцятеро).

Обговорення ж яких важливих питань потребувало розширеного кворуму? Як це випливало з надто емоційної доповіді члена громадської ради Олександра Келима, - треба нарешті покласти кінець „соціалістичному шабашу” і „поставити на місце” губернатора-соціаліста С.Бульбу. (А ще краще – усунути з посади, як додав у своєму виступі голова товариства пасічників пан Никоненко). На думку О.Келима, вина С.Бульби -„випадкової людини” у губернаторському кріслі, - полягає в тому, що він перетворює облдержадміністрацію у філію обкому Соцпартії, попризначав своїми заступниками соціалістів, як і більшість голів райдержадміністрацій. Дісталося соціалістам і за те, що напередодні посміли провести мітинг на підтримку нового губернатора. О.Келим повідомив, що за інформацією голови громадської ради Надії Мякушко Президентом Ющенком уже підписаний указ про призначення першим заступником губернатора Івана Близнюка (замість В.Іноземцева).

Треба віддати належне ораторським здібностям О.Келима. Його запальна промова, просякнута нібито праведним гнівом і неприхованим, м’яко кажучи, несприйняттям соціалістів, викликала відповідну реакцію: настрій виступаючого передавався присутнім і вони були близькі до того, щоб братися за вила, йти на полтавський “білий дім” і рятувати Полтавщину від „негідника” Бульби.

І це було б смішно, коли б не було так сумно. Бо вже начебто й полтавські школярі – принаймні із засобів масової інформації – знають про те, що заступники голови облдержадміністрації, окрім одного, не є членами СПУ; що їхні кандидатури визначалися шляхом голосування на обласній політраді, а не одноособово С.Бульбою; що пирятинський підприємець І.Близнюк, котрий хотів бути першим заступником губернатора, відмовився від пропонованої посади заступника з питань АПК.

Лише четверо з 25 голів райдержадміністрацій (РДА) є висуванцями Соцпартії, а не переважна більшість, як це пише у своїх статтях в Інтернет-виданнях та всеукраїнській пресі під псевдонімом Настя Тополя прес-секретар Полтавської обласної організації УНП Тетяна Ксьонз. В останньому номері “Полтавської думки” вона дописалася до того, що, мовляв, навіть голови РДА, висунуті від “нашоукраїнських” партій, насправді є... соціалістами. Але це якщо соціалістами вважати голів райдержадміністрацій, членів УНП, котрі на чолі із заступником голови обласної організації УНП, головою Шишацької РДА Сергієм Солов’єм підписали звернення до полтавців на захист Степана Бульби...

Прикро, що подвійні стандарти раніше не були притаманні лідерам справді авторитетних полтавських громадських організацій. Чому О.Келим вважає, що громадяни можуть проводити мітинги на підтримку голови Полтавської облорганізації УНП О.Кулика й довіреної особи В.Ющенка І.Близнюка, а на підтримку Степана Бульби – не можуть. Дивне трактування демократії, чи не так? Чому Н.Мякушко й О.Келим, користаючись юридичною необізнаністю людей, дезінформують їх стосовно призначення І.Близнюка першим заступником губернатора. Адже відповідно до ст.10 Закону України „Про місцеві державні адміністрації” заступників губернатора призначає не Президент, а сам губернатор за погодженням з прем’єр-міністром. І все. Кандидатура В.Іноземцева узгоджена з Ю.Тимошенко. А те, що комусь хочеться іншого... Коли ж тоді працювати новій владі, якщо третій місяць чубитися за посади. І хто дав право проголошувати соціалістів „ворогами народу”, коли нашоукраїнська ліберальна ідея й соціалістична ідея соціальної захищеності – це як дві руки одного тіла – прав й ліва.

До самої кандидатури бізнесмена Івана Близнюка теж є немало питань. Чому в його рідній Великій Кручі, де він очолює однойменну багато профільну фірму, за Ющенка проголосувало лише 60%, тоді як по Лохвицькому виборчому округу – 82%? Чому до цього часу не оформлені державні акти на землю тих, хто здав у його агрофірму земельні паї, і чому багато років у його сейфі, а не у людей лежать 369 земельних сертифікатів?

Непорядно називати першого секретаря Полтавського обкому СПУ Степана Бульбу „випадковою людиною”, бо саме він ще з 2000 року виводив на площу перед „білим домом” людей на акції протесту „Україна без Кучми”, за що тодішній режим жорстоко переслідував його. Амнезія чи усвідомлена неправда?

Шкода, що об’єднавшись під гаслом “За чесну та прозору владу”, деякі члени цієї організації діють аж зовсім нечесно. До речі, керівники кількох справді авторитетних організацій вийшли з цієї громадської ради (побачивши, як добрі наміри перетворюються у свою протилежність й доводяться до абсурду), зокрема, голова обласного жіночого товариства ім.Олени Теліги Н.Шарай та голова обласної організації Союзу українок О.Вовненко. А відома правозахисниця Зоя Коваленко з приводу свого виходу сказала так: “У мене, окрім свого доброго імені нічого в житті немає, і втрачати його у тій компанії я не бажаю...”

Питань, і не лише у мене, те засідання громадської ради “За чесну та прозору владу” викликало чимало. Чому такої непримиренної ненависті до влади у О.Келима не спостерігалося, коли губернаторами були Є.Томін чи О.Удовиченко, чому вона прокинулася саме нині, коли стала нашою (адже С.Бульбу призначив народний президент Віктор Ющенко)? Чи вона з’являється в акурат на час гранту USAID “Розвиток публічної політики в регіонах”, отриманого Полтавською філією Суспільної служби України, очолюваної дружиною О.Келима Ганною Киященко?

Спасибі американцям, що вони вже багато років фінансово підтримують “третій сектор” в Україні. Але вони дають гроші не для проведення деструктивної роботи, дезінформування, провокацій і підбурювання!

Втім, подальший хід засідання все прояснив й нарешті ми зрозуміли, навіщо нас покликали. Організатори зібрання запропонували присутнім підписати Меморандум принципів діяльності Коаліції громадських організацій. Цими підписами керівники громадських організацій засвідчили б створення коаліції. Але ж вона вже створена, в іншому місці й іншими людьми і чи вам мало діяти в рамках своєї громадської ради?! Хоча ж яка приваблива назва!

Коли я висловила обурення тим, що О.Келим “со товарищи” чинить непорядно, по суті, крадучи бренд, і без сумніву, хоче монополізувати право говорити з владою від імені усієї громадськості, виявилося, що я влучила, як кажуть, не у брову, а в око.

І як після цього не погодитися з аналітиками, що на хвилі помаранчевої революції з’явилося чимало піни, яка намагається скористатися результатами перемоги народу. Замість того, щоб підставити плече, підставляють ногу. Забувають, що недоброзичлива критика ще нікого не спонукала до неї прислухатися...

Людмила Кучеренко,
президент Полтавського обласного медіа-клубу

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111785319.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua