Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-03-2005
Уляна, Майдан: Як майданівці з міністром культури не поспілкувались

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111834050.html

25 березня з 14 до 16 години у приміщенні "Клюбу КМУ", Інститутська, 7, кімната 206 Оксана Володимирівна Білозір - співачка, україночка, професор і міністр - повинна було відповідати на запитання громадськості.

Майданівці також відвідали цей захід. Планували вияснити приблизно таке коло питань:

1. Дні культури Європейських країн в Україні. Французська весна буде вже 2-й сезон. Прекрасно. Чи планує міністерство залучати інші Європейські країни? (По секрету розповім, що Майдан ініціює проект "Дні Ірландської культури", щоб в рамках заходів прокрутити фільми на тему боротьби за Ірландську самостійність. Є багато вмсокохудожніх фільмім на цю тему. Українські історичні реалії часто були дуже подібними, а в кіно це ще не відображено. Можна поки що позичити у Ірландців).

2. Чи це ініціатива Франції чи України? Чи це комерційний захід приватної установи? Як міністерство планує діяти, щоб подібні заходи відбувалися незалежно від того чи організація буде державною чи приватною?

3. Чи організовано громадську раду? На яких засадах? Хто туди входить і чому саме вони? Як вона буде діяти?

4. Книговидання/книгорозповсюдження. Викуп державою нерозпроданих тиражів за собівартістю для бібліотек. Чи можливий такий проект для певних видань?

5. Можливість взяти напрокат українські фільми у бібліотеках, створення відеотек. (Зробити DVD дуже дешево).

6. Професійні кіностудії - доступ молоді до технічних можливостей кіностудій. (Це питання народилося з досвіду перегляду одного класного фільму, який був знятий завдяки тому, що один бідний і напівграмотний, проте дуже настирливий, кіноаматор просиджував дні в монтажній при факультеті кіномистецтва Університету штату Вісконсін. Він користувався їхніми технічними можливостями скільки йому було потрібно, а в результаті вийшов чудовий фільм, який виграв на Санденс кінофестивалі.) Тобто це питання розвитку комерційного та незалежного кіно.

7. Зменшення законотворчості у галузі культури. Розставляння акцентів в культурі повинно іти не створенням законів, а виробленням політики, створенням атмосфери сприяння ініціативам, ідеям, талантам. Відкритість, відсутність вахтера при вході в заклад культури. (Зайшла недавно в Український культурний центр в Москві. Хотіла подивитися чи є там якась виставка, афіші, програми заходів. У вахтера перша фраза: "А докумєнт?" Показова ситуація.)

8. Пам'ятники Паніковському, Кобздону та іншим Бендерам. Чи збирається міністерство виробляти політику на зменшення таких "пам'ятників" на наших вулицях?

9. Що робиться (державою, а не приватними особами чи організаціями) для збереження етнічної української музики (села)?

10. Питання від DADDY: По інформації від 100% правдивого джерела (Юрко Г. з ГК "ПОРА!")у заповідних місцях, в Каневі, на Тарасовій могилі відбувається чорт зна що.Державні кошти привласнюються, розкрадаються, заповідні землі роздаються янучарам, директор (якщо мене не зраджує пам"ять призначений з "подачі" СДПУ(о)), який під час виборів агітував за Ящура зараз вже перефарбувався повністю і тихенько звільняє невдоволених. Пані Оксана приїздила нещодавна до Канева (саме на день смерті Кобзаря) і замість того аби навести порядок - чудово провела час на фуршеті, що був організований керівництвом.А після фуршету пані міністр поїхала собі без оргвисновків. Може привернути її увагу до цих неподобств. "Нічна варта" закінчує збирати документи про порушення у Каневі. Чи зацікавлена пані міністр в тому аби ці документи лягли на її стіл з наступними оргвиводами або Ви згодні щоб скановані документи з"явилися на сайтах Майдан та Кучмизм.інфо?

З питанням №10 у мене особисто асоціювалося ще одне питання, а чи можливо доїхати до Канева прогулянковим катером без того, щоб не наслухатися по дорозі шансону? Тобто, виникає питання аудіопростору. Чи є якийсь механізм заохочення або сприяння для виправлення ситуації? Може конкурс оголосити чи нагороди давати за гармонізацію вибору музики на транспорті? Адже є ще столичні експреси, де по 5-6 годин крутять по телевізору одне і те саме.

З наших намірів вийшло аж нічого, бо вдалося поставити тільки одне питання, але відповідь на нього була якась аж надто ніяка.

На гарячій лінії був перший заступник міністра і йому прийшлося перейматися питаннями від працівників музичних шкіл, бібліотек сільських клубів. Тобто, фактично своїх галузевих підлеглих, в більшості, як і він, функціонерів. Про культуру не йшлося взагалі. Громадськість (як споживачі культури, так і творці) не дзвонила. Не дивно, що предметом обговорення були виключно зарплати, доплати, дилема підпорядкування освіті чи культурі, стаж, пенсія за вислугу років. О музика цих термінів! О, хвилююче для культури питання чи вважати якогось методиста клубу державним спеціалістом чи державним службовцем! (Це питання реально прозвучало на гарячій лінії) Багато писати про це не хочеться, але тривожний сигнал у всьому цьому є. Все міністерство буде працювати, щоб обслуговувати галузь, а не країну та її культуру. Пан заступник міністра цього не усвідомлює. Чомусь здалося, що крім тарифної сітки його ніщо інше в культурі цікавити не може. Як тільки питання сітки (чи якоїсь накладної) буде вирішено, він заспокоїтися, бо такими є вирішені справи в його уяві. Цей висновок я зробила після того, як нам вдалося поставити єдине питання про громадську раду, а у відповіді посипались якісь юридичні терміни (відповідно до закону №... про дорадчі комісії...), риторика (не треба поспішати, перш ніж поспішати треба зібрати інформацію) і нуль змісту. Здається, особисто пан заступник побоюється громадської ради.

Шкода, що майданівці з цього форуму не стали масово дзвонити. Все таки інколи думки краще доносити міністру ніж форумчанам. Та ще й створили б конкуренцію за телефонну лінію всяким пеніонеркам, які таки додзвонювалися і активно вимагали, щоб їх записали на прийом до Ющенка, відремонтували пилосос та видали 600 гривень на лікування.

Уляна

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1111834050.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua