Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 30-03-2005
Брати Капранови: Чому ми хочемо спалити під вікнами Ющенка свої помаранчеві шалики

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112180745.html

Тому що він готується підписати указ „Про захист прав громадян на використання російської мови та мов інших національностей України”. І якщо він його підпише, ми підемо на Банкову, розведемо багаття і спалимо на ньому усю атрибутику, що залишилася від Революції – і шалики, і прапори, і стрічки, і посвідчення спостерігачів від Ющенка у Переяславському та Очаківському районах. Хто з нами – озивайтеся! Палити багаття ми вміємо – лише рік тому горіли рукописи під вікнами Януковича.

А тепер усе по порядку.

На жаль, текст цього указу ще не доступний пересічним людям, а коли буде доступний, уже буде пізно. Тому у своїх аргументах будемо спиратися на те, що чули від Ющенка на Майдані, а також те, що читали на maidan.org.ua (http://maidan.org.ua/static/news/1112080006.html і http://maidan.org.ua/static/mai/1112018197.html)

І почнемо просто з назви. Якщо ніхто нічого не поплутав, то указ називається „Про захист прав громадян на використання РОСІЙСЬКОЇ МОВИ та мов інших національностей України”. У нас виникає питання, чому “російської та мов інших”, чому не “кримсько-татарської та мов інших”, або “польської та інших”? У нас що, статус російської та кримсько-татарської чимось відрізняється? Пане Чубаров, здається, ваш народ хочуть знову дискримінувати. Здається, у нас знову виникає “старший брат”. Пане Чубаров, приєднуйтеся до нас, будемо палити шалики разом, бо ми проти дискримінації татарської мови навіть на рівні назв державних актів. Якщо автори указу так дбають про мови нацменшин, то чому б не використати це словосполучення? Ну зрозуміло чому. Тому що насправді йдеться зовсім не про нацменшини, а про російську мову, яку хочуть зробити офіційною де-факто.

По-друге, Кабміну буцімто доручається визначитися з територіальними одиницями, на території яких буде власне впроваджуватися цей указ. Це, пробачте, що – автономні утворення? Наслухалися Кушнарьова? Цей указ фактично призведе до такого федералізму, порівняно з яким з’їзд у Сєвєродонецьку здасться дитячим жартом. Це указ не про мови нацменшин, бо насправді з ними ніяких проблем немає, і всі це знають. Це указ про законне право ігнорувати державну мову. Тому закликаємо пана Піскуна порушити кримінальні справи проти авторів цього указу за сепаратизм – і не той, кушнарьовський, а справжній і смертельно небезпечний.

Навіщо владі сепаратизм? Є два варіанти. Вони не відають, що роблять. Дай то Боже. Або відають. Певно, вони зрозуміли, що разом нас багато і нас не подолати, і у такий спосіб хочуть розділити народ, який тільки-но почав формуватися, за мовною ознакою. А також знищити єдиний нормальний спосіб міжнаціонального спілкування, тобто державну мову. Зрозуміло чому – розділеними людьми легше керувати. Розділяй та володарюй?

Кажуть, що колись Господь використав мовне питання як антидот проти побудови Вавілонської вежі. Допомогло. Проти побудови України теж допоможе. Рецепт перевірений.

А якщо між нами, без гучних слів, то просто вражає рівень мислення авторів указу. За що боретеся, панове? За “Вибір 2006”? Невже ви не розумієте, що для електорату Януковича “Наша Україна” завжди буде “бандерівцями”? А ваш електорат, тобто ми, після такого плювка в обличчя проголосує за кого завгодно – тільки не за вас. Це вже не прагматизм, а формений ідіотизм.

Тепер запитання до авторів указу та до інших аматорів науки, яка називається “логіка”. Якщо пан Ющенко приїде з візитом до міста Рені Одеської області, де живуть болгари, і хтось до нього звернеться болгарською, що робитиме наш Президент? Вже чуємо відповідь – Президент не держслужбовець. Ага, значить себе Віктор Андрійович убезпечив від вивчення мов нацменшин. Молодець. Ну а якщо це буде, наприклад, заступник міністра? Як йому чинити у такій ситуації – хіба не їздити в Рені? Або вчити болгарську, а заразом румунську, кримсько-татарську, гагаузьку… Чи то порушувати Указ Президента?

Ми колись писали про непевність культурних орієнтирів нової влади (матеріал “Так (вашу мать) або чи буде Богдан Ступка міністром культури в уряді Ющенка” на pravda.com.ua), але не думали що нова Переяславська Рада матеріалізується так швидко.

Наврочили.

Однак ми самі привели цих людей до влади.

А тому “ “_________ (дату і час проставимо пізніше) запрошуємо всіх на Банкову вулицю палити помаранчеві шалики на знак протесту проти антиукраїнських дій Президента Ющенка.

Припливли.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112180745.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua