Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 31-03-2005
Олександр Келим: Справді нова влада чи старе вино у нових діжах?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112277998.html

Відверте здивування у громадських активістів Полтави викликав черговий опус відомої місцевої літературної „папарацці” Людмили Кучеренко. Давно всі, хто цікавиться журналістикою, знають про її любов до скандальних історій - але щоб у такій мірі !? Воістину – бий своїх, щоб чужі боялися !

Тим більше, що з’явилася ця стаття на шанованому Майдані, правда – за підписом журналістки, яка під час виборчої кампанії ревно ратувала за соціалістів, явно не безоплатно, та й не добираючи особливо слова проти основних конкурентів О.Мороза, відверто „ліплячи” народного кандидата Віктора Ющенка до Януковича, як висуванців однієї „банди”?!

Не маючи ніякого бажання вступати в полеміку (тим більше, коли стиль базарної баби видається із претензією на аналітику) все ж, мабуть, назріла пора („пора”?) дещо сказати і про ситуацію в нашому регіоні.

Значне напруження внесли у політичне життя нашого міста події останнього часу, і особливо призначення головою облдержадміністрації представника соцпартії, народного депутата України Степана Степановича Бульбу. „Червона”, у недавньому минулому, Полтавщина значно поправішала останнім часом – це наочно продемонстрували і результати останніх виборів: у першому турі В.Ющенко набрав 39,87 %, в той час як О.Мороз - 5,81 % ! Вражаюча різниця, чи не так? Раніше Олександр Олександрович набирав у нашому регіоні значно більше. Можливо, що втрата позицій і змусила його так боротися за керівництво Полтавщиною, а можливо , що і через пряму матеріальну зацікавленість деяких депутатів із своєї фракції у нафтобізнесі, який процвітає у нашому регіоні – хтозна... Та відповідно до якихось „домовленостей” новий президент України призначає головою ОДА Полтавської області представника соцпартії Степана Бульбу, якого знають на Полтавщині, як людину порядну і досить демократичну. Та все ж електорат незадоволено загудів...

Проблеми почалися пізніше, коли пішли обговорення кандидатур на управлінські посади. Так звана „політрада” (саме тому „так звана”, бо участь у ній брали і голова місцевої організації УСПП Змієвець (Полтавська організація партії категорично підтримувала Януковича), і народний депутат Вернигора(?), і голова облради Гришко – й інші особи) на своїх кулуарних засіданнях (ніяких ЗМІ !) і призначила нову владу: першим заступником голови ОДА – Віктор Іноземцев (квота соцпартії), весь час незалежності працював на перших керівних посадах у Великобагачанському районі; заступником – Володимир Андрієнко (чия квота ?), багато років начальник обласного управління с/г, відомий душитель фермерського руху; заступником – Сергій Кожем’яка (квота місцевої УСПП !), фактичний власник і він же директор ЗАТ „Електромотор”, де робітники вже декілька місяців не отримують зарплату; і лише четвертим заступником справді представник виборчої Коаліції „Сила народу” голова обласної організації „Батьківщина” Вадим Петренко ! То де ж ті нові кадри із новими ідеями, де тут хоч натяк на справжні „реформи”?! Чи може їх не потребує затхла кучмівська система управління із невігласів та відвертих казнокрадів ??

Підбір кандидатур на голів райдержадміністрацій відбувався так само: голови обласних партійних організацій (переважно без попереднього обговорення в своїх партіях) подавали кандидатури на ту ж політраду, яка під керівництвом нового голови ОДА їх розглядала. Це призводило і до курйозів: Глобинська районна організація соцпартії протестувала проти призначення їхнім же однопартійцем С.Бульбою голови Глобинської РДА, Семенівська районна організація НРУ опротестовувала кандидата, якого рекомендував голова обласної організації НРУ !

Обговорення „політрадою” кандидатур велося прозоро лише для самих учасників цих обговорень, для загалу ж – ніякої гласності, ніякої інформації ! І це при тому, що громадськість, повіривши у гасла „помаранчевої революції”, ще восьмого січня провела перше засідання Громадської ради „За чесну і прозору(!) владу” „з метою реалізації конституційного права громадян на широку участь у контролі за формуванням та функціонуванням влади”! З того часу (зверніть увагу – задовго до будь-яких призначень) Громадська рада щосуботи відкрито проводить свої засідання, на яких обговорюються як кандидатури осіб, котрі заплямували себе при режимі Кучми та під час „помаранчевої революції” і ні за яких умов не мають права займати керівні посади, так і кандидатури на ті чи інші посади у новій владі. Прийняті рішення доносяться до керівництва ОДА. Поки що реакції нової влади (крім запевнень, що вона буде) не відчувається...Правда, на одному із засідань був представник відділу внутрішньої політики ОДА – для ознайомлення.

Одним з перших рішень Громадської ради „За чесну і прозору владу” і була якраз пропозиція створити дорадчу громадську раду при облдержадміністрації, обговорювався проект положення про неї. Адже саме зараз так необхідно встановити гласний жорсткий контроль за владою, бо такий туди люд попер, дійсно, чимало піни суне на хвилі революції. Ось і Л.Кучеренко так хоче керувати обласною телерадіокомпанією „Лтава”, так відверто хоче, що колектив „Лтави” молити став: не допустіть, люди добрі, бо всі розбіжимося ! Та й дійсно, як керувати телерадіокомпанією людині, про яку жоден колега(!) доброго слова не скаже ? Із того „медіа-клубу”, головою якого Л.Кучеренко вперто продовжує себе називати, вже розбіглися всі журналісти, які себе поважають.
А у владних коридорах такі особи труться, такі особи...На багатьох із них вже можна кримінальні справи заводити – а вони й досі у керівних кріслах. Зарплату отримують. А що ж нова влада? Все збирає компромат, бо самі заяви на звільнення не пишуть...

На недавній нараді по відзначенню перемоги у Другій світовій війні, яку проводив заступник голови ОДА В.Іноземцев за участю ветеранів, представників політичних партій та громадських організацій виступали начальники обласних управлінь охорони здоров’я, освіти, культури, керівник облтелерадіокампанії – все та ж кучмівська рать, корупціонери та фальсифікатори виборів ! І вони щось „планують”, вони і не збираються йти із своїх посад, воістину „непотоплювані”! Звідкіля ж буде віра у нову владу, у так необхідні, так жадані нашим змученим народом зміни на краще?

23.03.05 довелося побувати на сесії обласної ради – вжахнутися можна! Похмурі обличчя представників кучмівського режиму, очі палають відвертою жадобою реваншу. Ось тут і розумієш, наскільки б важливо було залучення новою виконавчою владою до роботи нових облич, консолідація демократичної громадськості, опертя на „помаранчеве” натхнення широких мас...

Олександр Келим.
(м. Полтава).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112277998.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua