Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-04-2005
Ігор Черчатий: В усьому винні... журналісти, або Бійся того, хто тебе хвалить
("Полтавська думка - 2000", №14 (452) 1 квітня 2005 р.).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112361637.html

Таке звернення за підписами ряду голів райдержадміністрацій потрапило до редакції газети "Полтавська думка-2000":

"Звернення до полтавців

Шановні полтавці!

Останнім часом певні політичні лідери, амбіційні претензії яких не були повністю враховані під час вирішення кадрових питань, інспірують у засобах масової інформації області та електронних ЗМІ появу матеріалів, які підривають не лише авторитет голови Полтавської облдержадміністрації, а й авторитет нової влади загалом.

Прикладом такої тенденційної публікації є стаття І.Черчатого, опублікована у газеті "Полтавська думка" №12 від 18 березня цього року під промовистою назвою "Бульба "вбив" Ющенка одним газетним заголовком".

Як професійні журналісти І.Черчатий і ті, хто за ним стоїть, не могли не знати, що у газеті "Вечірня Полтава" 10 березня була опублікована не стаття голови облдержадміністрації, а інтерв'ю з ним, і заголовок до нього придумувався журналістами.

І зміст інтерв'ю, і вся діяльність С.С.Бульби на посаді голови облдержадміністрації свідчать про його щире прагнення діяти насамперед в інтересах полтавців, виходячи із Передвиборчої програми В.Ющенка та Програми діяльності КМУ "Назустріч людям". Звичайно ж, як керівник обласного осередку Соціалістичної партії України, він не відмовляється від своїх переконань, спрямовуючи першочергові зусилля на вирішення соціально-економічних проблем області, що вимагає вдумливої, копіткої і професійної роботи, а значить - відповідного виваженого підбору кадрів. При цьому голова облдержадміністрації діє за підтримки Політичної ради, до складу якої ввійшли керівники обласних осередків політичних партій, які на минулих виборах підтримали В.Ющенка.

Вважаємо, що всі ми сьогодні повинні відкинути власні амбіції, не ловити один одного на слові чи уявних помилках, а працювати разом на спільну справу. Закликаємо всі політичні сили, яким не байдужа доля України і Полтавщини, бути взаємно толерантними і виваженими.

Народний Президент України Віктор Ющенко, спираючись на переважаючі думки регіональних і місцевих Політичних рад - як виразників волі своїх виборців, призначив голову облдержадміністрації та голів райдержадміністрацій. Цим Глава держави поклав саме на них відповідальність за реалізацію Програми "10 кроків назустріч людям", наділивши їх повноваженнями для покращення добробуту громадян.

Тож цей процес іде й триватиме надалі. Хай там що!

Голова Решетилівської РДА А.Василенко (член Соцпартії)
Голова Хорольської РДА В.Харченко ( Соцпартії)
Голова Оржицької РДА П.Ворона (УНП)
Голова Шишацької РДА С.Соловей (УНП )
Голова Козельщинської РДА Н.Литвин (позапартійна)
Голова Гребінківської РДА В.Федоренко (позапартійний)
Голова Великобагачанської РДА О.Діденко (позапартійний)
Голова Чутівської РДА О.Квітчатий (УНП)
Голова Зіньківської РДА, В.Паламаренко (Соцпартії)
Голова Чорнухинської РДА Б.Лисенко (партійність не вказано)
Голова Лубенської РДА В.Кулик (партійність не вказано)
Голова Полтавської обласної організації
партії "ВО "Батьківщина" В.Петренко
Голова Полтавської обласної організації
УРП "Собор" О.Зайченко
Секретар Полтавського обкому Соцпартії О.Русін"

Перед нами - безпрецедентний випадок, бо навіть за часів Л.Кучми я не пригадую, щоб одразу півтора десятка восокопосадових державних службовців публічно виступили проти засобу масової інформації. "Публічно" мною розцінюється як заклик цих чиновників до передплатників, читачів газети, до інших посадових осіб, до фіскальних органів шельмувати, притісняти, не передплачувати, просто-напросто стирати з інформаційного простору Полтавщини єдину в нашому регіоні незалежну від влади обласну політично-громадську газету "Полтавська думка-2000". Я ніскільки не сумніваюся, що на рівні "телефонного права" ці можновладці своїм підлеглим у регіонах дають тепер конкретні вказівки щодо нашого часопису.

Тим часом, наша публікація, на яку автори "Звернення..." реагують, не дає їм ні правових, ні моральних підстав розправлятися з газетою. Натомість ми не мали жодного іншого наміру, чи, Боже збав, злого умислу, окрім підказати новій владі, зокрема, новопризначеному голові облдержадміністрації на небажані помилки, промахи. І ми знаємо, що і порадами з публікації "Бульба "вбив" Ющенка одним газетним заголовком", і з кількох попередніх шановний Степан Степанович Бульба скористався розумно: відтоді він ніде не декларує, що виконує на Полтавщині програму Соцпартії, а навпаки - особливо підкреслює, що вся його діяльність спрямована на реалізацію Програми Президента України В.Ющенка, з якою він переміг на виборах. Відмовився С.Бульба і від свого протизаконного наміру (читай Закон "Про місцеві державні адміністрації") щодо призначення ним особисто заступників голів райдержадміністрацій, на що він натякнув під час одного із засідань обласної політичної ради.

Підказувати, застерігати, просвітлювати, викривати, сприяти законності - таким є завдання засобів масової інформації в усіх демократичних, цивілізованих країнах. І в новій Україні, до речі, це на столичному рівні демонструє найшанованіша у владних кулуарах і не тільки газета "Дзеркало тижня", котра в останніх двох числах надрукувала розгорнуті статті про промахи В.Ющенка. Йому та його оточенню на користь. І не думається, що комусь там збреде в голову атакувати "Дзеркало" чи авторів публікацій. А тут раптом, як ті самі з конопель, знайшлися ініціатори і захиснички С. Бульби. З яких мотивів? Чи то вислужитися перед першою особою? Чи задекларувати йому, а не своїм партійним босам, особисту вірнопідданість?

Думається, що сам Степан Степанович за це їх, як кажуть, по голівці не погладить, а зробить ще один мудрий висновок для себе. З цією метою ми і друкуємо повний текст "Звернення до полтавців", аби Степан Степанович дізнався і про нього, і про його підписантів та застеріг оних, щоб надалі не підводили його, як кажуть, під монастир.

А тепер дещо детальніше, аби ті наші читачі, які не мали можливості прочитати попередні випуски "ПД", знали суть питання.

Під "Зверненням до полтавців" підписалися ті, про кого у моїй статті "Бульба "вбив" Ющенка одним газетним заголовком" мови не було. Йшлося про С.Бульбу і програми Ющенка та Соцпартії. Моя публікація була відповіддю на інтерв'ю С.Бульби іншій газеті - "Вечірня Полтава", де воно надруковане під заголовком "Голова Полтавської облдержадміністрації Степан Бульба: "Моя програма на Полтавщині - це програма Соціалістичної партії України". Ми аргументовано заперечили Степану Степановичу і постаралися переконати його, що він мусить виконувати Програму В.Ющенка, яку й підтримав народ. Отже, наші застереження до Степана Степановича через газету були досить доречними. І, як ми знаємо, він з критики зробив правильні висновки.

А ось його запопадливі підлеглі раптом звинуватили і мене, і журналістів "Вечірки". Це, мовляв, вони, сякі-такі, взяли інтерв'ю в голови Полтавської облдержадміністрації й не так зрозуміли С. Бульбу, придумавши не той заголовок. А сякі-такі з "Полтавської думки" також не так, як треба, зрозуміли і суть, і заголовок того інтерв'ю.

То як же полтавського губернатора зрозуміють прості полтавці, до яких підготовлено "Звернення...", якщо С.Бульбу, на думку його підлеглих, що підписали "Звернення...", не зрозуміли журналісти двох незалежних видань?

"Полтавська думка" завжди була проющенківською газетою (не нам, шановні читачі, вам розказувати). Ми підтримували Ющенка на посаді Прем'єр-міністра, підтримували його після прем'єрської відставки, підтримували на парламентських виборах 2002 року і президентських виборах 2004 року. І ця багаторічна підтримка дала результат на Полтавщині. А тепер ця підтримка обертається звинуваченнями в тенденційності журналістів з боку призначених Ющенком же регіональних керівників. До подібних заходів, підкреслю ще раз, не вдавалися чиновники-кучмісти навіть у час агонії старого режиму, коли журналісти "Полтавської думки", як кажуть, балансували на лезі бритви, переслідувалися судами.

Про текст "Звернення..." ми поінформували засновника "Полтавської думки" О. Кулика телефоном у Київ, де він зараз перебуває. Того самого, до речі, Кулика, якого той самий Бульба, пообіцявши, так і не запропонував на посаду свого першого заступника. Ось що сказав Олександр Васильович:

- Нагадайте підписантам текст мого і Степана Степановича звернення до полтавців від 5 січня ц.р. Воно було опубліковане в "Думці". Ми ще до призначення Бульби губернатором (а я знав, що саме він ним буде) оприлюднили свої політичні позиції як регіональні лідери партій, що взяли владу - Соціалістичної і Української народної. Це, зокрема, чесність, прозорість наших дій. А прозорість - це та сама гласність. У своїй діяльності я керуюся біблійною заповіддю: бійся того, хто тебе хвалить. Раджу запам'ятати це і новоспеченим державним службовцям. А якщо хтось горить бажанням зіштовхнути мене і Степана Степановича лобами, то їхні наміри повернуться до них проблемами. Так, я ще не долучився до виконавчої влади в рідній області, хоч до цього прагнув і знаю, що мого досвіду, знань, енергії у вирішенні проблем чекають тисячі моїх виборців. Разом з цим я шаную вибір Президента, який призначив першим керівником області саме Бульбу, бо так склалася політична ситуація, і я всіляко, в т.ч. критичними зауваженнями, сприятиму новій владі у реалізації Програми мого Президента, в агітації за якого я об'їхав на Полтавщині 283 населених пункти. До речі, і С.Бульбі, і багатьом районним керівникам я направив з десяток розроблених мною проектів можливих для реалізації регіональних програм. Бо саме регіональні програми є, на думку Ющенка, тим механізмом, що принесе перші швидкі успіхи новій владі, - підкреслив О.Кулик.

І наостанок ще одна наша підказка обласному керівнику. В.Ющенко і С.Бульба впевнені, що роздержавлення преси - неминучий процес найближчого часу. Про це Степан Степанович говорив на пленумі обласного відділення Національної спілки журналістів України. І в той же час С.Бульба почав роздержавлення з того, що... опинився під №1 (напевно, за абеткою) серед членів редколегії одного з державних періодичних видань - обласної газети "Зоря Полтавщини". Тут уже, як мовиться у "Зверненні...", не треба "ловити один одного на слові". Тут маємо факт. Сподіваємося, що наступне число газети "ЗП" вийде в світ вільніше, без "цензорського ока" Бульби.

Щиро -
Ігор ЧЕРЧАТИЙ,
головний редактор газети
"Полтавська думка-2000".

Р.S. Редакції стало відомо, що підписи під "Зверненням..." були зібрані якимось чиновником у п'ятницю, 25 березня, під час візиту в Полтаву міністра аграрної політики України, куди з'їхалися і районні керівники. Чи може хтось помислити, що за аналогією, окремі губернатори, з'їхавшись на нараду в Київ, зініціюють якесь звернення до громадян України проти тенденційності, наприклад, якогось столичного журналіста чи газети?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112361637.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua