Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-04-2005
Організація "АРТИКЛЬ 19".: Заява щодо створення громадського мовлення в Україні

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112616956.html

Заява щодо створення громадського мовлення в Україні

Організація “АРТИКЛЬ 19”, березень 2005 року

“АРТИКЛЬ 19” - всесвітня кампанія на підтримку свободи слова – вітає рішення української влади щодо створення в Україні громадського мовлення. Ми вважаємо, що громадське мовлення є важливою ланкою різноманітного медіа середовища, яка представляє інтереси громадськості серед широкого спектру програмних послуг. Наскільки нам відомо, на порядку денному постало питання чи перетворювати державний канал УТ-1 на канал громадського мовлення, чи залишити існуючий канал без змін, створивши при цьому паралельно канал громадського мовлення.

“АРТИКЛЬ 19” усвідомлює, наскільки складним є процес створення громадського мовлення особливо там, де такі стандарти раніше не існували, і нам не хотілося б пропонувати якісь конкретні рекомендації з цього приводу. Тим не менше, ми звертаємо увагу на те, що свобода засобів масової інформації має найвище значення у демократичному суспільстві. Ключову роль у свободі ЗМІ відіграє забезпечення незалежності тих телерадіоорганізацій, які фінансуються за рахунок громадських коштів. Тоді як використання коштів громадськості на фінансування контрольованих державою ЗМІ є неправомірним. Громадські кошти повинні служити громадськості, а не обслуговувати владу в цілому чи партію при владі.

В одній зі своїх рекомендацій Комітет міністрів Ради Європи зазначає: “незалежність засобів масової інформації, включаючи телебачення та радіомовлення, є найважливішим чинником для нормального функціонування демократичного суспільства”. У ті й же рекомендації “підкреслюється необхідність шанобливого ставлення до незалежного статусу ЗМІ, особливо з боку держави” [виділення “АРТИКЛЬ 19”]. Четверта Європейська конференція міністрів з питань політики у галузі ЗМІ підтвердила зобов’язання учасників „підтримувати й розвивати далі потужну систему громадського мовлення в середовищі, що характеризується стрімким зростанням конкуренції серед програм і швидкими технологічними змінам”. Зокрема, громадське мовлення можуть вести “приватні компанії та організації, що виконують громадські функції”. До цього переліку не ввійшли державні ЗМІ, оскільки вони заважають створенню динамічного телерадіомовного середовища, в якому була б представлена велика кількість різних програмних послуг.

“АРТИКЛЬ 19” звертається до української влади з переконливою порадою утриматися від збереження державного телерадіомовлення, яке відповідає потребам влади, а не потребам людей. Натомість, ми закликаємо перетворити його на справжнє громадське мовлення.

Ми і надалі перебуватимемо у розпорядженні української влади у разі виникнення будь-якої потреби щодо надання порад та рекомендацій під час цього делікатного та важливого процесу.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112616956.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua