Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-04-2005
Miron: Презентація українського журналу про права людини

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112709569.html

«Презентація українського журнала про права людини» (коротенький звіт)


Дата проведення: 04.04.05

Місце проходження: Будинок вчителя, Київ

Тривалість події: з 16-10 до 17-00 (50 хв.)


Зібралось не дуже багато людей, десь до 30 чоловік. В основному правники та юристи, а може і ні, звідки ж мені знати, бо ж не юрист ;-). Єдине кого з присутніх впізнав так це пана Магеру (ЦВК), сидів собі скромнесенько у куточку (на прикінці заходу його було викрадено енергійною журналісткою з Эра ТВ, мабуть для інтерв’ю) та ще депутата Удовенка.


Склад президії, тобто ред. колегії:


- Семен Глузман – директор Українсько-Американського Бюро захисту прав людини;

- Галина Сеник – магістр права, заступник головного редактора;

Головний редактор Микола Мельник (доктор юр. наук, професор) був відсутній бо сказали, що він в якомусь дуже крутому місці (навіть не запам’ятав де саме).


Після оголошення про початок були виступи:

Семен Глузман

Сказав, що журнал створено для того щоб на його сторінках мали можливість висловитися як фахові юристи так і представники громадських організацій. І що в журналі планується охопити усі можливі аспекти захисту прав людини які тількі можуть існувати. Далі сказав, що без плідної співпраці з великою кількістю авторів журнал приречений і запросив гостей і друзів до слова. І ще здаеться дякував Соросові на самому прикінці.


Представник фонду Відродження

Звичайно ж говорив про корисність розбудови громадянського суспільства і ратував за захист прав людини. Сказав, що поки планують журнал фінансово підтримувати. Більш не чим особливим мені не запам’ятався.


Депутат Удовенко (голова комітету захисту прав людини у ВР)

Як будь який нормальний депутат говорив довго і красиво. Стисло, що вдалося зрозуміти:


Україна за кількістю ув’язнених на 10000 чоловік населення посідає 8 місце у світі;
хвалив Захарова і ХПГ;
повідомив, що вчора (здається) направив Ющенкові письмове звернення з пропозицією про створення Інституту чи то громадської думки чи то громадського контролю.

Представник Академії адвокатури – пані Захарова (каже що не родичка).

Виявляється, що в Академії існує кафедра захисту прав людини. Також повідомила, що новий прийнятий закон про судову систему (сподіваюсь юристи зрозуміють що вона мала на увазі) несе в собі загрозу подорожчання судових зборів для громадян, та ще багато уселяких негараздів. Пообіцяла цю проблематику висвітлювати на сторінках журнала. Також нагадала про існування в Академії бібліотеки.


Представник Академії суддів – пані з канадським значком та акцентом.

Бідкалась, що судді знаходяться у дуже важкому становищі в Україні. І що вони дуже потребують захисту їх прав, від кого здається не повідомила.


На прикінці пані Галина Сеник поінформувала присутніх, що наклад журналу поки що 1000 примірників кожного місяця, на ВАКівість він зазіхати не буде і ще раз закликала авторів до співпраці.


На сам кінець цитата когось з древніх, від тітоньки з канадським значком:


„Не існує доброї влади, є лише влада яку громада або контролює або не контролює”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112709569.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua