Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 06-04-2005
Юрій Діденко: Нова хвиля розгулу "демократії" в Миколаївському аграрному університеті

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112820377.html

Нова хвиля "демократії" покрила своїм амафором Миколаївський державний- аграрний університет, досягнула свого апогею і ледь, ледь не зашкалила 100-відсотковий бар'єр. А все почалося з пікетування групою студентів університету, що висловили свою незгоду з позицією керівництва ВЗН. Вони наголошували, що під час виборчої кампанії в університеті порушувались Конституція України, права та свободи особистості і заперечувалось будь-яке вільнодумство. Агітація велась відверто за одного кандидата, інші думки сприймались, як крамола. Про розмах насильства над студентами та викладацьким складом аграрного університету засвідчує збір підписів під зверненням на підтримку ректора Шебаніна В.С. Хочу тут наголосити, що це результати не піврічної давнини, часів розгулу кучмізму, а березневі. Зараз до влади прийшли нові особистості, котрих вистраждав майдан, і від них суспільство очікує реальних, а не уявних змін. На жаль, їх поки що зовсім мало, або вони відсутні як такі. Про що свідчать останні події в аграрному університеті. Тут у добровільно-примусовому опитуванні-підтримці взяли участь 2123 студенти і хочеться наголосити, що відкрито свою думку про не підтримку ректора висловили тільки двоє !!! і 60 утрималось.

Ніхто не заперечує, що ректор має користуватись підтримкою та повагою, але після всіх тих подій, що відбувались у аграрному університеті протягом передвиборчої кампанії і розвиваються нині, виникає все більше і більше запитань. Не сумнівайтесь, вашу силу та ваш вплив в академії не тільки поважають. Але з іншого боку, як потрібно опанувати адміністративним ресурсом та іншим впливом щоб мати 97,08 % підтримки, яка палка любов та ідилія панують у ВНЗ. Але тут, дійсно, складається враження, що наступає повне дежавю.

Так годі думати про якесь вільнодумство та розкутість студентів, коли тобі дають підписатись в присутності відповідального, чи підтримуєш ти ректора чи ні, на жаль, тут пам'ять спрацьовує досить добре і дивно, що знайшлося 60 смільчаків, що утрималися від підпису.

Результат опитування серед штатних співробітників вражає ще більше - 99,24 % за Шебаніна! Слава! Слава! Тут пам'ять ще краща, все ж більшість - учені мужі та і досвід. Життя прожити не поле перейти. Але двоє - Крушинська Т.Г., Мінкіна В.І. не підтримали ректора, а вільнодумство в аграрному ще продовжує своє існування у сторожах, бо вони утримались. Правда, не всі.

Сумно переглядати досягнення активістів по збору підписів на захист ректора та, мабуть, і в першу чергу власної гідності від помаранчевих зазіхань.
Прикро слухати різку критику за результати роботи голосування на Миколаївщині за Ющенка, а познайомившись з підсумками активістів-захисників ректора бачимо, як глибоко пронизане страхом та недовірою до дій нової і в більшості своїй старої кучмівської влади наше суспільство. Тут і задумаєшся. На всіх щаблях в області залишаються ті, хто ще вчора вважав студентів і не тільки, як тих, що повинні виконувати їх волю, а нині вони уже намагаються диктувати та нав’язувати свої правила.

Титанічна праця, пророблена натхненниками захисту честі аграрного ректора, не справляє враження, бо нагадує ще не зовсім забутий "одобрямс". Кого дуримо? Невже, знову себе. Пам’ятаймо, ніч серед дня наступає тільки для того, хто стоїть з закритими очима. І дивно спостерігати за тими, хто бравує зібраними в добровільно примусовому порядку підписами на свою підтримку і не розуміє всієї аморальності дій на всі 99,29%. Можливо краще було б провести анонімне опитування і узнати свій дійсний рейтинг, а не надутий, і не обов’язково він мав би бути негативним. І пам’ятаймо, якщо не відбудеться змін то програють не тільки помаранчеві. Шануймося бо ми того варті!!!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112820377.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua