Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-04-2005
Українська Правда: За що посадили соратника Ахметова?
Українська Правда

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112872569.html

У середу було затримано голову донецької облради Бориса Колеснікова. За даними слідства, він підозрюється у здирництві. Натомість політичні соратники твердять про політичне переслідування.

У четвер на вимогу нової опозиції в парламент були викликані ген прокурор і міністр внутрішніх справ, які мали доповісти про подробиці справи.

Депутат Регіонів, які були обмежені в маневрах щодо спростування обвинувачень навіть зробили заготовку про підкинуті 600 тисяч "краплених грошей", але навіть цим вони поки не зможуть скористатися.

Бо генпрокуратура не підтвердила факт їх вилучення.

Прибувши до парламенту, генпрокурор Піскун заявив, що Конституційний суд "забороняє йому говорити про кримінальні справи з викладкою матеріалів справи, що завдало великої матеріальної шкоди".

Але пообіцяв при цьому як може задовольнити інтерес депутатів.

За його словами, 25 березня заступником генпрокурора була порушена справа за ознаками частини 4 статті 189 "вимагання права на майно з використанням службового становища і погрозою вбивства".

5 квітня, за словами генпрокурора, справа прийнята до провадження в межах слідства. 6 квітня Колеснікова затримано відповідно до вимог законодавства, забезпечено його право на захист.

Зараз голова донецької облради знаходиться в СІЗО в Києві, "стан його здоров'я задовільний".

"По цій же справі проведено ряд обшуків, інші обставини не підлягають розголошенню", - додав генпрокурор.

Піскун також повідомив, що в провадженні є справа за сепаратизм, де наукова експертиза підтвердила склад злочину. Серед осіб, які фігурують у справі, є прізвище Колесніков.

"Це вичерпна інформація про дальший хід слідства повідомлять пізніше", - закінчив доповідь Піскун.

В свою чергу міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, виступаючи перед депутатами, зазначив. Що справа, за якою затримано Колеснікова, є виключно кримінальною.

"25 березня поточного року генпрокуратурою порушено кримінальну справу № 491502 за статеюза фактом вимагання і передачі чужого майна службовою особою з використанням службового становища з погрозою вбивства, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах. Ця стаття передбачає від 7-12 років з конфіскацією майна", - повідомив Луценко.

"Доповідаю – це чисто кримінальна справа. Розслідуванням у справі встановлено, що Колесніков шляхом погроз відповідним громадянам вбивством вимагав від них передати йому та іншим особам акції, які належали цим громадянам. На людину, від якої вимагалося віддати акції було здійснено три рази замах на вбивство – Один раз вибухом і двічі з автоматичної зброї. Яка політика, шановні – натуральний бандитизм!" – зазначив Луценко.

28 березня справу для подальшого розслідування направили доголовного слідчого управління МВС України. 5 квітня справу направлено до Генпрокуратури. За словами Луценка, він в середу прибув з відрядження з Казахстану, тому затримання відбувалося без нього. Проте, Луценко зазначив, що всі дії відповідали українському законодавству.

Арешт відбувся після допиту слідчим МВС в приміщенні Генпрокуратури, а потім в приміщенні МВС. Затриманий знаходиться в ізоляторі, і до нього були допущені депутати, які могшли пересвідчитись в його стані здоров'я.

Луценко також зазначив, що питання, яку міру вибрати в справі – це справа виключно слідчого, "ні міністр внутрішніх справ, ні його заступник по слідству, ні генпрокурор, ніхто не має права вказати слідчому, яку міру обрати", - зазначив він.

"Хочу відкинути будь-які підозри політичних мотивів даної справи.президент україни віктор Ющенко поставив вимогу деполітизації міліції. Мені все рівно який парт білет знаходиться у того, чи іншого громадянинаі, чи то комуніст, чи соціаліст, чи наша україни чи безпартійний..." – зазначив Луценко.

Він також нагадав, що 2 тижні тому було затримано "на отриманні хабаря новопризначеного голову райадміністрації однієї з областей і мені все рівно, що це представник нової влади".

"Мені все рівно кім була людина, якій інкримінують ті дуже тяжкі злочини, чи він член партії, чи ні. Я закликаю депутатів не займатися маскуванням під опозицію кримінальних злочинів", - зазначив Луценко.

"Ще раз вас питаю, щодо тієї тисячі чоловік, які з 8 або 23 відкріпними з талонами колесили по миколаївський області і голосували… вони будуть відповідати перед законом. Це не політика – це уголовка!" – зазначив міністр. Проте він зазначив, що проситиме депутатів про амністію для виконавців, але "обов'язково посадити тих, хто організовував ці каруселі".

"Хто 50 млн гривень зібрав Укрзалізниці, віддав автодору нібито за аерофотозйомку. Жодної копійки нір азу літак не злітав. Це політика, чи ні? Це кримінал" – підкреслив Луценко.

"Я вас запитую, 300 млн які зібрали в фонд реконструкції та розвитку Артеку. Одним з народних депутатів, у його приймальні знаходиться цей фонд – це політика чи кримінал? Жодної копійки в Артек не попало!" – заявив він.

"Я робитиму все не дивлячись на обличчя, аби люди відповідали перед законом", - зазнаив міністр

Після доповіді генпрокурора і міністра внутрішніх справ нова опозиція добилася, щоб перед Верховною радою виступила також омбудсман Ніна Карпачова.

Проти цього проголосувала "Наша Україна". Омбудсмен образилася і нагадала, що свого часу вони були "за", коли вона доповідала по Мукачевому.

Карпачова заявила , що зараз справа Колеснікова "певною мірою виглядає як політичне переслідування".

За її словами, вона отримала заяву на ім'я уповноваженого з прав людини і вона не може залишити без розгляду.

Карпачова вважає, що в протоколі не має жодної мотивованої підстави для затримання колеснікова. "Мова не йде, що він ховався від слідства, жодного аргументу перешкоджання слідству нема, не переховувся від суду", - зазначила вона.

"Допитали за одне – затримали за зовсім інше", підсумувала Карпачова.

Зараз, за її словами, зараз у Печерському суду відбуватиметься слухання справи за скаргою колеснікова про незаконність затримання, але його самого ще не підготовано до участі в суді.

Омбудсмент також намагалася розжалобити депутів тим, що на утриманні у громадянина Колеснікова двоє дітей, молодшому з яких 8 місяців, а дружина відповідно знаходиться на утриманні чоловіка.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1112872569.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua