Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-04-2005
Прес-центр "ПОРА!": Пропозиції по реалізації програми Уряду - це політична тріскотня?
www.kuchmizm.info

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113219213.html

Проти підвищення тарифів на тепло- і водопостачання виступив голова Полтавської обласної організації ВГО "ПОРА!" Тарас Токар на нараді, яка проходила 8 квітня 2005 р. в облдержадміністрації.

Виступ активіста Всеукраїнської громадської організації "ПОРА!" голова Полтавської ОДА Степан Бульба назвав "політичною тріскотнею". На думку прес-центру "ПОРА!", це тому, що керівник Полтавської області підтримує підвищення тарифів і не любить відкритого інакомислення.

Більше того пан Бульба до цього часу так і не визначився хто він: представник Президента України, котрий має виконувати програму Уряду; народний депутат України від соцпартії чи просто член Політбюро СПУ.

Спочатку необхідно зробити остаточний вибір стосовно займаної посади, а потім називати конкретну пропозицію "політичною тріскотнею".

Зрозуміло, що підняття тарифів спрацює проти нинішнього Уряду України, а пропоноване Тарасом Токарем зменшення тарифів на газ спрацює проти СПУ, яка на Полтавщині в газовому бізнесі має свій інтерес.

Прес-центр "ПОРА" дає у повному обсязі виступ голови Полтавської обласної організації ВГО "ПОРА!" Тараса Токаря на нараді в обласній державній адміністрації, щоб ті, хто з ним ознайомиться сам зробив висновки. І сказав: чи то "політична тріскотня", чи то пропозиції по реалізації Урядової програми.

Тарас Токар:

"Полтавський актив Всеукраїнської громадської організації "ПОРА!" засуджує наміри керівництва Полтавської обласної державної адміністрації про підвищення тарифів на тепло-, водопостачання та водовідведення, озвучене на нараді в ОДА 1 квітня 2005 року.

Пропозиції про підняття тарифів озвучували керівники підприємств "Полтававодоканал", "Полтаватеплоенерго", представники облдержадміністрації та міські голови міст обласного підпорядкування. За відсутності економічного та юридичного обґрунтування керівництво області має намір збільшити тарифи на тепло на 31%, на воду - на 60%, на водовідведення - на 40%.

Голова облдержадміністрації Степан Бульба погодився зі своїми підлеглими, які на сьогодні залишаються уособленням старої влади.

На думку полтавських активістів Всеукраїнської громадської організації "ПОРА!", підвищення тарифів не зменшить заборгованість від населення, а навпаки збільшить - це показує практика минулих років. А також посилить зневіру у дієвість нинішньої влади.

Тим більше, що підвищення тарифів на комунальні послуги не передбачені ні Передвиборною програмою Президента України Віктора Ющенка, ні Програмою діяльності Кабінету Міністрів України "Назустріч людям".

Навпаки, згідно з Програмою Уряду, пріоритетами реформування житлово-комунального господарства та житлової політики мають бути:

- забезпечення доступу всіх верств населення до якісних послуг, максимальна персоніфікація споживачів та переведення їх відносин з виконавцями послуг виключно на контрактну основу;

- стимулювання інвестиційної діяльності в галузі, технічна модернізація застарілого обладнання, покращання якості житлово-комунальних послуг, запровадження сучасної системи їх обліку;

- поглиблення демонополізації житлово-комунального господарства, створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг;

- встановлення справедливих цін на природні копалини, землю та водні ресурси, які відповідно до Конституції України є власністю Українського народу.

На підставі статті 13 Конституції України, від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах визначених Конституцією.

На підставі вищезгаданих пунктів з Програми Уряду, Полтавська обласна державна адміністрація ще не взявшись за їх виконання, схопилася за право підняття тарифів, посилаючись на занепад галузі і при цьому нехтуючи інтересами територіальної громади області.

Вважаю, що підняття тарифів на тепло- та водопостачання для населення області є не тільки не правильним, а й носить антидержавний характер.

Цінова політика на тепло- та водопостачання в основному залежить від ціноутворення на енергоносії, які зараз опинилися в руках невеличкої купки осіб, що суперечить статті 13 Конституції України.

Тому пропоную нинішньому керівництву Полтавської облдержадміністрації за участю громадськості області:

1. Звернутися до Уряду з пропозицією повернути до державної власності всі газові та нафтові свердловини, які знаходяться на території Полтавщини.

2. ВАТ "Полтаваобленерго" та ВАТ "Полтавагаз" зробити підприємствами обласного підпорядкування.

3. Враховуючи насиченість на Полтавщині запасами нафти та газу, зобов'язати ВАТ "Полтавагаз" та інші газовидобувні підприємства знизити тарифи на газопостачання для юридичних та фізичних осіб, які знаходяться на території Полтавської області.

Таким чином, тарифи на тепло- та водопостачання вдасться не тільки не підвищувати, а й з'явиться перспектива до зниження їхньої вартості.

А виконання, вищезгаданого мною, IV розділу Програми діяльності Кабінету Міністрів України обласною державною адміністрацією спільно з депутатським корпусом обласної ради реально підвищить рівень і якість життя наших громадян".

Прес-центр "ПОРА!".

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113219213.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua