Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-04-2005
"ПОРА!": Звернення до журналістів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113442980.html

Шановні журналісти!

Звертаємося до Вас з надією на Ваше розуміння, професіоналізм та порядність.

Дедалі частіше в найрізноманітніших засобах масової інформації з’являються згадки про „ПОРУ!”, її історію, методи діяльності, стосунки зі схожими організаціями інших держав.

Це і не є дивним, зважаючи на внесок Громадянської кампанії „ПОРА!” в перемогу демократичних сил на виборах Президента України, а також бажання громадян України дізнатись нарешті про те, що за умов тоталітарного режиму та відсутності свободи слова було недоступним – зокрема, про діяльність таких структур як „ПОРА!”. Ми щиро вдячні усім, хто підтримував нас тоді, коли словом, коли ділом, і вдячні усім, хто продовжує підтримувати нашу діяльність і зараз.

Але з Вашого дозволу, хотілося б внести певну ясність в ситуацію, що склалася, адже останнім часом у ЗМІ можна спостерігати тенденцію до спотворення інформації та перекручування фактів про створення, діяльність та розвиток Громадянської кампанії „ПОРА!”, бренд якої після перемоги помаранчевої революції багато хто намагається дискредитувати або привласнити з метою здобуття особистих дивідендів.

Ми розуміємо, що така ситуація у висвітленні діяльності ГК „ПОРА!” сталася не в останню чергу внаслідок дій групи людей (Владислав Каськів, Андрій Юсов, Євген Золотарьов), які, всупереч волі тисяч активістів, провели так зване „закриття” Громадянської кампанії „ПОРА!”, щоб на її місці створити політичну партію з такою ж назвою. Коли ж переважна більшість активістів, які створили, розвинули та пронесли кампанію „ПОРА!” крізь репресії, втілюючи її ідеали щоденною наполегливою працею, виступили проти створення партії, ця група запустила міф про нібито існування найрізноманітніших течій в „ПОРІ!”, витворивши для цього цілу низку об’єднань громадян зі словом „пора” у назві.

На сьогоднішній день існує кілька структур з подібними назвами: Всеукраїнська громадська організація „ПОРА!”, Громадянська партія ПОРА, Всеукраїнська громадська організація „Громадянська кампанія „Пора”, громадська організація „Нова Пора”, крім цього існує ще й ряд локальних проектів, як-то „ПОРА 90-х” та інші.

Отже, що стоїть за кожною з них.

28 січня 2005 року в місті Києві відбувся Всеукраїнський форум активістів Громадянської кампанії „ПОРА!”, в якому взяло участь 300 делегатів від усіх реґіональних осередків. Учасниками форуму було прийнято рішення про продовження роботи у форматі Всеукраїнської громадської організації „ПОРА!”. З того часу було дещо змінено структуру (відповідно до нового формату), визначено концепцію діяльності (концепція „Суспільного балансу”), розпочато реалізацію ряду проектів (кампанія контролю за дотриманням Закону України „Про державну службу”, проект „Підтримка мікро-проектів громадянського представництва”, програма „Юридична реанімація” та інші). Установчі документи подано в міністерство юстиції. Єдиним офіційним джерелом про діяльність Громадянської кампанії „ПОРА!” залишається та сама інтернет сторінка www.kuchmizm.info, що була визначена кампанією як офіційна від дня початку її діяльності у березні 2004 року.

Разом з тим з ініціативи декількох людей, що також були активістами Громадянської кампанії „ПОРА!”, було розпочато процес створення політичної партії „ПОРА!”, процес, що супроводжується приховуванням інформації (наприклад звучало кілька дат проведення Установчого З’їзду) та конфліктами з міністерством юстиції. Те, чи має право на існування дана партія, покаже перевірка підписів, що проводиться зараз міністерством юстиції та час, але про те, що партія „ПОРА!” не є спадкоємцем однойменної Громадянської кампанії, відомої за боротьбу за прозорість та відкритість виборів Президента України, свідчить Заява обласних координаторів ГК „ПОРА!”, в якій різко засуджується сам факт створення однойменної партії. На сьогодні партія „ПОРА!” має свої регіональні осередки, але вони (за невеликими винятками) не мають нічого спільного з тими, які діяли під час виборів. Останні ж в свою чергу працюють в рамках Всеукраїнської громадської організації „ПОРА!” (див. вище).

Всеукраїнська громадська організація „Громадянська кампанія „Пора” та громадська організація „Нова Пора” створені тими ж людьми, що й громадянська партія ПОРА, а тому також не є спадкоємцями Громадянської кампанії „ПОРА!”. Про діяльність всіх трьох структур можна дізнатись з інтернет сторінки www.pora.org.ua.

Громадянська кампанія „ПОРА!” як була, так і залишилась монолітною структурою з тими ж самими принципами, які були закладені при її створенні, і не має наміру ні творити партію, ні згортати свою діяльність. Ми закликаємо вас звернути увагу на існування різних структур з подібними назвами та бути ретельними, готуючи матеріал про них, адже згідно з Етичним кодексом українського журналіста повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим вашим обов’язком. Через вас люди дізнаються про події в країні, ви формуєте суспільну думку, і дуже важливо, щоб інформація, яку ви подаєте, була неупередженою та правдивою.

Віримо у вашу професійність.


З повагою та надією на співпрацю
Всеукраїнська громадська організація „ПОРА!”


Для журналістів: з питаннями і за подальшою інформацією прохання звертатися до Аліни Шпак (телефон 8-097-9709947, news[@]kuchmizm.info)

P.S. Для роз’яснення своєї позиції щодо несприйняття створення партії див. Заяву Громадянської кампанії „ПОРА!” з приводу спроб дискредитації бренду

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113442980.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua