Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-04-2005
Казмірчук В.О.: Як вони перефарбовуються

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113502459.html

Як відомо, стара влада для збереження свого злочинного режиму діяла безцеремонно, нахабно, порушуючи чинне законодавство, нехтувала елементарними нормами людської гідності.

До виборів Президента України влада готувалася заздалегідь, розставляючи “свої кадри” на ключових ділянках суспільного життя. Особлива увага приділялася вищим навчальним закладам, зрозуміло чому.

Шестопалюк О.В. як заступник (тоді) голови облдержадміністрації проявив себе з “найкращого” боку, організовуючи роботу штабів провладних кандидатів, народних депутатів України в 2002 році. А під час виборчої кампанії місяцями сидів у райцентрі Томашпіль з метою обрання народним депутатом від влади.

За такі “штабні” та інші заслуги, та з метою забезпечення перемоги на виборах Президента провладного кандидата, його направляють, як писали місцеві газети, “з державною місією” в педуніверситет, грубо порушуючи Закон України “Про вищу освіту”.

Дійсно, 20 березня 2002 р. закінчувався контракт ректора і, відповідно до згаданого Закону, Міністерство освіти і науки, яке на той час було заполітизованим, зобов’язане було оголосити конкурс на заміщення вакантної посади. Нехтуючи Законом, МОН у пожежному порядку призначає Шестопалюка О.В. в.о. ректора ВДПУ на невизначений термін. Безумовно, це було погоджено з Медведчуком В., бо яка ж причина звільнення заступника голови облдержадміністрації? Отже, таке призначення було незаконним.

Тут же 20 березня 2003 року заступник міністра Степко М.Ф. представив вченій раді університету Шестопалюка О.В., тобто, також у пожежному порядку.

Втім, дана акція готувалась і була спланована заздалегідь. Так, у лютому 2003 р. МОН, готуючи плацдарм, незаконно надало Шестопалюку О.В. вчене звання доцента. Зараз це документально підтверджено, що, перебуваючи на посаді заступника губернатора, невідомо на яких умовах працював у Вінницькій філії Тернопільської академії народного господарства і, природньо, що питання про надання вченого звання доцента повинна була розглядати вчена рада базового ВНЗ, тобто, Тернопільська академія.

Як свідчать документи, в. т.ч. ЗМІ, Шестопалюк О.В. є “липовим” доцентом. Питання надання йому вченого звання доцента в даному ВУЗі не обговорювалось. МОН надав це звання Шестопалюку О.В. за сфальсифікованими документами, про що розповів ректор ТАНГ Юрій С.Г. в інтерв’ю газеті “Зеркало тижня” від 19 березня 2005 року № 10. Також є офіційна відповідь на запит журналістів.

Стає зрозумілим рішення МОН про призначення Шестопалюка О.В. на невизначений термін. Треба було витримати час для надання йому звання професора без наукового ступеня доктора наук. Згідно із Законом “Про вищу освіту” ст. 39, лише професор має право претендувати на посаду ректора, за цим справа не забарилась.

Попрацювавши в.о. ректора 8 місяців, Шестопалюк О.В. у листопаді 2003 р., використовуючи службове становище, змусив кафедру педагогіки і вчену раду університету розглянути питання надання йому звання професора в порядку винятку. Було порушено положення “Про надання вченого звання” майже за всіма пунктами вимог.

Ніякого обговорення, аргументації на засіданні вченої ради не було. Аргумент один: У мене все домовлено у МОН. Зрозуміло, що у членів ради не було іншого виходу, ніж проголосувати “за”. Тим більше, кожен член ради знав, чим може закінчитись голосування проти.

Знову в хід пішла фальсифікація: дане положення вимагає роботу на посаді професора, або ректора не менше року (в нього – 8 місяців), окрім того, він не був ректором, а лише в.о. і не мав юридичного права претендувати на це звання. Не відповідали дійсності документи про стаж роботи у ВУЗі 3-4 рівня акредитації. Невідомо де тих 25 наукових робіт і хто їх впроваджує у практику. Не підготував він (одноосібно) трьох кандидатів наук, бо на той час він сам не був кандидатом.

Але брудна справа була зроблена. Використавши службове становище, знайомства, “кришу”, документи були відправлені у МОН. Атестаційна комісія Міністерства, невідомо якими законами керуючись (можна здогадатись), виносить на своє засідання у лютому 2004 року питання про присвоєння йому вченого звання професора, ігноруючи, а точніше, грубо порушуючи вимоги вищеназваного положення п. 34, затвердженого Кабміном від 14 березня 2001 р. за № 229.

Члени комісії, академіки Скопенко В.В. і Згуровський М.З. різко виступили проти такої афери. Комісія була змушена перенести дане питання. В хід пішли методи старої влади. Про це знають всі працівники ВУЗу і вчені міста. Весь науковий світ Вінниччини був здивований його зухвалістю і нахабством. Справа зрушилася у травні 2004 року. Атестаційна комісія повторно розглянула його питання і вирішила все позитивно. Зрозуміло, чому – на носі була виборча кампанія і він був потрібен.

Мої звернення до МОН, інших владних структур, по таких злочинних діях Шестопалюка О.В., ніяких результатів не дали. МОН на ці питання взагалі відповіді не дав, враження таке, що ніхто моїх звернень не читав.

Я впевнений, що документи, які він подав на Атестаційну комісію, повністю сфальсифіковані. Історія науки не знає такого випадку, щоб людині, далекій від науки, за 14 місяців присвоїли два вчених звання. Вочевидь, крім “штабних” заслуг є ще й інші, не менш важливі. Ходять чутки, що він має бізнес, оформлений на інших людей. Вся ця афера від початку і до кінця має кримінальний характер.

Достатньо сказати про цього “науковця”, що він закінчив заочно, на трійки факультет фізичного виховання Вінницького педінституту, будучи прапорщиком у РА. Такого спеціаліста не візьме на роботу жодний ВУЗ, навіть асистентом.

Зрозуміло і те, що, крім своєї зацікавленості, МОН діяло за вказівками тодішньої влади. На карту було поставлено все для перемоги провладного кандидата на виборах Президента.

Зразу, після надання звання професора, МОН оголосив конкурс на заміщення вакантної посади ректора ВДПУ. Який там конкурс, які вибори? Як кажуть, “товар продано, магазин не працює.” Один бажаючий взяти участь у конкурсі, справжній науковець, розповів, що в нього навіть не хотіли приймати документи, мотивуючи тим, що в них є “своя кандидатура”. Відповідно, ще задовго до виборів були “пересіяні” члени конференції трудового колективу. Зрозуміло, в який бік.

Таким чином, за 16 місяців Шестопалюк О.В. став доцентом, професором, ректором. Але цього мало, апетит приходить під час їжі. Користуючись періодом адаптації нової влади, він 4 березня цього року збирає позачергову вчену раду для розгляду питання про надання йому звання “Заслужений працівник освіти”. Що може бути лицемірнішим? Думаю, що це питання вирішиться успішно. Чому? Коли призначили Ніколаєнка С.М. міністром, він з радістю заявив, що все буде добре, тому-що вони давні приятелі і колеги по роботі у профтехосвіті, заступник міністра Огнев’юк – земляк, який його підтримує, у Кабміні Мотренко Т.В. – колишня довірена особа Л. Кучми у Вінницькій області, у ВР – керуючий справами ВР. Все це люди “одного поля ягода” – тієї влади, її вихованці. Думаю, що через деякий час буде ставитись питання про надання Шестопалюку О.В. звання Героя України.

Про роботу сьогоднішнього ректора не доводиться і говорити. Він через ЗМІ активно створює собі авторитет “керівника від Бога”. Ідуть такі вихваляння, як колись робили Генсеку. А насправді: люди залякані звільненням з роботи настільки, що не можуть обговорювати проблеми ВУЗу (приклади є), а, як наслідок цього, немає атмосфери творчої праці. Разом з тим, поширилась практика “довірених осіб”, яких купують квартирами, посадами, надбавками до зарплат та інше. Брехня, наклепи, підлабузництво, нашіптування, вихваляння – це стало нормою життя і моралі. Має місце нецільове використання державних коштів (не пройшло 2 роки його царювання, а закуплено дві Волги). Це далеко не повний перелік тих “перетворень”, які ним зроблені. Все це потребує детальних перевірок компетентною комісією, бо тут, на місці, “все схвачено і оплачено”.

Я безліч разів звертався до вищих інстанцій влади – і тодішньої, і теперішньої, але нічого не добився. Мої звернення пересилають у МОН, тобто в структуру, яка є співучасником грубих порушень Закону. Тамтешні керівники надсилають мені відповіді, абсолютно не торкаючись “видатних наукових звершень” Шестопалюка О.В. Я не проти них, аби це мало законну підставу.

Якщо аналізувати громадську позицію його, то все зрозуміло із вищесказаного. До перемоги на виборах В.А. Ющенка він активно відробляв дарований старою владою вексель (доцента, професора, посаду ректора). Стала перемагати Помаранчева революція – зразу став чорнити стару владу, як тільки міг.

Я глибоко переконаний, що людина, яка незаконно отримала вчені звання, сіла у керівне крісло за допомогою ганебної влади, не тільки не має права очолювати ВУЗ, виховувати підростаюче покоління, а повинна відповідати перед судом за кримінальні злочини через використання службового становища.

Нова влада проголосила гуманні принципи добра і справедливості, верховенства Закону, я допомагав у цьому як член виборчої комісії від штабу В.А. Ющенка. Хочеться вірити, що я в цьому не помилився. Вважаю і переконаний, що правда і законність повинні перемогти.

Щоб не бути голослівним, я додаю офіційні документи, які стверджують фальсифікацію державних документів Шестопалюком О.В. у змові з Міністерством освіти і науки.

1. Пояснення ректора Тернопільської Академії Народного Господарства на 3-х арк.

2. Пояснення секретаря Вченої ради ТАНГ В.С. Совінського на 1 арк.


Казмірчук В.О.


8 квітня 2005 року
м. Вінниця

Читайте також додатки:

Тернопільська Академія Народного Господарства
Ternopil Academy of National Economy


Україна, 46000, Тернопіль, вул. Львівська, 11
Тел./факс +380 (352) 43 61 33
e-mail: rektor@tane.edu.ua
http: //www.tane.edu.ua

28.03.2005

Повідомляємо, що доцент кафедри економіки, обліку та економічного аналізу у сфері соціальної інфраструктури СОВІНСЬКИЙ Віктор Степанович звільнений від обов’язків Вченого секретаря Вченої ради ТАНГ 3 березня 2005 року, а не у лютому цього ж року, як зазначено у Вашому запиті.

СОВІНСЬКОГО В.С. було звільнено від виконання додаткової роботи, за яку йому проводилася доплата в розмірі 30% від окладу (наказ від 3.03.2005 року № 81-К), за фальсифікацію атестаційної справи кандидата педагогічних наук ШЕСТОПАЛЮКА Олександра Васильовича щодо присвоєння йому вченого звання доцента кафедри психологічних і педагогічних наук.

Відповідно до наказу ректора від 30.08.2002 року № 295-К заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації ШЕСТОПАЛЮК О.В. був прийнятий на посаду доцента кафедри економічної теорії Вінницького інституту економіки на 0,25 ставки за сумісництвом на термін з 1 вересня 2002 року по 5 липня 2003 року.

26 лютого 2003 року ШЕСТОПАЛЮК О.В. був обраний за конкурсом Вченою радою академії (протокол № 6) на посаду доцента кафедри психологічних і педагогічних наук для роботи у Вінницькому інституті економіки ТАНГ, що згідно з п. 9 Положення про обрання та прийняття на роботу науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів третього і четвертого рівнів акредитації є підставою для укладення контракту.

Оскільки ШЕСТОПАЛЮК О.В. контракту про призначення на цю посаду не уклав і, відповідно, внаслідок відсутності підстави для видання наказу, а саме відсутнорсті контракту, наказ про його призначення на посаду доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін не видавався.
Вченою радою академії 26 лютого 2003 року розглядалося питання обрання ШЕСТОПАЛЮКА О.В. на посаду доцента за конкурсом, а не питання присвоєння йому вченого звання доцента, що підтверджено протоколом № 6 засідання.

Однак, Вчений секретар Вченої ради ТАНГ СОВІНСЬКИЙ В.С. та Голова наглядової ради, Почесний президент ТАНГ УСТЕНКО О.А. сфальсифікували атестаційну справу кандидата педагогічних наук ШЕСТОПАЛЮКА Олександра Васильовича щодо присвоєння йому вченого звання доцента кафедри психологічних і педагогічних наук.

В атестаційній справі, що направлялася у Міністерство освіти і науки України за вихідним номером 124-13/174 від 04.03.2003 року у довідці про присвоєння ШЕСТОПАЛЮКУ О.В. звання доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін Вченим секретарем СОВІНСЬКИМ В.С. за підписом Почесного президента УСТЕНКА О.А. та при відсутності підпису начальника відділу кадрів подана неправдива інформація про, начебто, розгляд Вченою радою питання присвоєння ШЕСТОПАЛЮКУ О.В. вченого звання доцента з посиланням на протокол № 6, хоча насправлі розглядалося лише його обрання на посаду доцента. Дана інформація підтверджена бюлетенем таємного голосування, що підписаний усіма членами лічильної комісії.

Право першого підпису документів, що оформляються для присвоєння працівникам вчених звань, надане лише ректору, голові Вченої ради, а не Почесному президенту академії, який не має права підпису на жодному документі, що стосується діяльності академії.

Крім того, у даній атестаційній справі сфальсифіковано витяг із трудової книжки щодо роботи ШЕСТОПАЛЮКА О.В. у ТАНГ, зокрема:

- ШЕСТОПАЛЮК О.В. прийнятий на роботу в академію з 1 вересня 2002 року згідно з наказом ректора від 30.08.2002 року № 295-К, а не з 02 лютого 2000 року і не за наказом № 63-К від 05.02.2000 року, як зазначено у витягу;

- 21 лютого 2002 року (як зазначено у витягу) ШЕСТОПАЛЮК О.В. не був переведений на посаду доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін, тому що лише у 2003 році 26 лютого на засіданні Вченої ради академії він був тільки обраний на посаду доцента, але не переведений через відсутність контракту на посаду доцента цієї кафедри.

Крім того, у даному витягу з трудової книжки зазначається кафедра психологічних і педагогічних дисциплін вже у лютому 2000 року, хоча тільки 5 грудня 2002 року кафедра прикладної і соціальної педагогіки була перейменована наказом ректора від 05.12.2002 року № 672 у кафедру психологічних і педагогічних дисциплін.

Вищезазначений витяг з трудової книжки не завірений начальником відділу кадрів академії.

Фальсифікація атестаційної справи ШЕСТОПАЛЮКА О.В. Вченим секретарем СОВІНСЬКИМ В.С. підтверджується і його наміром замінити дійсний протокол засідання лічильної комісії про обрання ШЕСТОПАЛЮКА О.В. на посаду доцента на протокол засідання лічильної комісії вже про присвоєння ШЕСТОПАЛЮКУ О.В. вченого звання доцента, оскільки члени лічильної комісії відмовилися від фальсифікації зазначеного документа.

Копії документів, що підтверджують вище викладені факти, додаються.


Ректор
С. І. Юрій

Підпис, печатка

Викон. Гродська О. С.
43 63 57Голові Вченої Ради
ТАНГ Юрію С.І.
Вченого секретаря
Ради Совінського В.


Пояснення

Документи на Шестопалюка О.В. щодо присвоєння йому вченого звання доцента к-ри психологічних дисциплін підписав за клопотанням Міністерства освіти і науки України та Президента академії.

1.03.2005 року

підпис

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113502459.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua