Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-04-2005
Олександр Кулик: "Хто сяде на лаву підсудних за підкуп виборців: п.Слєпцов чи сільські голови?"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113650352.html

Прокуратура Полтавської області 29 березня ц.р. порушила кримінальну справу №05570008 стосовно посадових осіб Карлівської райдержадміністрації за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.365 КК України (...Умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб... Якщо вони спричинили тяжкі наслідки, то винні караються позбавленням волі на строк від 7 до 10 років).

Мова йде про встановлений прокуратурою факт: у листопаді 2004 р. за вказівкою посадовців Карлівської райдержадміністрації з місцевого паливного складу, за списками, поданими головами сільських рад цього району, було безкоштовно відпущено 694 тонни 18 кг паливного вугілля на загальну суму 340 тис. 174 грн. 19 коп.

За інформацією від 30 березня 2005 р. в.о. начальника відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави Полтавської обласної прокуратури В.Кармазина на адресу сільського голови с.Климівка Карлівського району С.Матвеєва, по справі триває досудове слідство.

Тим часом іде шалений тиск на сільських голів. Про це вони, а саме: А.Сенька (с.Варварівка), В.Тесленко (с.Верхня Ланна), В.Старейко (с.Голобородьківка), С.Матвеєв (с.Климівка), В.Максимчук (с.Лип'янка), О.Прядко (с.Максимівка), Н.Чухрай (с.Нижня Ланна), В.Борисенко (с.Федорівка) пишуть у листі на ім'я Генерального прокурора України, а також міністру внутрішніх справ та голові Полтавської облдержадміністрації.
Насторожує їхнє повідомлення про те, що "керівництво районної та обласної рад достеменно знають про конфлікт, але допомоги від них немає".

З огляду на це аферисти, як їх називають автори листа, можуть мати "прикриття", і розслідування очевидного злочинного факту або затягнеться, або зведеться нанівець, до покарання "стрілочників".

Сільські голови свідчать: "У листопаді 2004 року відповідальні працівники Карлівської РДА доручили нам підготувати списки громадян наших населених пунктів, які потребують благодійної допомоги у вигляді безкоштовного надання вугілля" Такі списки голови оперативно подали і 16-18 листопада (тобто за три дні до 2-го туру виборів)
"вугілля було отримано на Карлівському районному паливному складі... і безкоштовно роздане людям". Автори листа вказують на управління економіки РДА, яке "надало талони на отримання вугілля на кожну людину. Разом з талонами були видані і календарики з агітаційною символікою В.Януковича".

Насправді головною дійовою особою в організації злочину є донедавна перша особа в районі, голова Карлівської РДА, нині діючий депутат Полтавської облради Володимир Слєпцов. Саме його й намагатиметься захистити обласне начальство, або здійняти галас, як тепер модно, про політичне переслідування, адже п.Слєпцов є керівником депутатської фракції СДПУ(о) в облраді, а нещодавно, кажуть, увійшов до складу центральних керівних органів партії.

Ім'я В.Слєпцова як такого, що замовив той ешелон вугілля, назвав представник "Полтавапалива" на нараді 17 лютого ц.р. у кабінеті голови Карлівської райради Василя Каплоухого. Без сумніву, що і цей посадовець під час виборів займався тим, що і В.Слєпцов.

Під виглядом засідання колегії райради В.Каплоухий 17 лютого закликав у свій кабінет усіх 13 сільських голів Карлівщини. Приїхали майже всі. Насправді, як зрозуміли сільські голови, таким чином голова райради організував їхню зустріч з юристом та двома іншими відповідальними працівниками Полтавської обласної виробничо-комерційної фірми "Полтавапаливо". Вони разом з господарем кабінету домагалися від сільських голів підписання уже заготовлених ними так званих "договорів звірки заборгованості", тобто вимагають гроші з сільрад за листопадове, безкоштовно роздане виборцям вугілля.

Звісно, сільські голови відмовилися, бо "жодна сільська рада не зверталася до ВКП "Полтавапаливо" про надання вугілля, тим більше на платній основі". Юрист "Полтавапалива" там же, у кабінеті голови райради, пригрозив головам судом. Пізніше на адреси сільських рад з цієї фірми через пошту надійшли письмові претензії. Тобто, зроблено наступний крок до суду з вимаганням грошей у сільрад, у бюджеті яких така стаття видатків не передбачена взагалі.

Тим часом афера з "безкоштовним вугіллям" у Карлівці обростає новими прізвищами. Народ подейкує, що в ній задіяні й інші посадовці, зокрема, підлеглий п.Каплоухова Володимир Скубак (він збирав гроші з сільрад мовби для оплати вантажникам на паливному складі), працівники РДА - економіст Ірина Грінблат, юрист Світлана Каплоуха, Карлівський міський голова Михайло Скребець.

Розрахунок посадових зловмисників був таким: по тонні вугілля на сім'ю з одночасним врученням агітаційного календарика від імені кандидата у президенти В.Януковича. Що це саме був підкуп (і прокуратура вже зробила такий висновок), свідчить поспішність аферистів: 18-20 листопада, тобто за день-два до 2-го туру виборів 21-го листопада, вони просто скажено підганяли сільських голів вивозити вугілля і доставляти його прямо в людські двори.

Олександр КУЛИК,
голова Полтавської обласної організації
Української народної партії.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113650352.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua