Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-04-2005
Відкритий лист Олександра Єльяшкевича: 10 питань до Президента України Віктора Ющенка

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113701795.html

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Останні події змусили мене звернутися до Вас з цим відкритим листом. Активізація діяльності міжнародної групи Бориса Березовського та навмисний зрив запланованої зустрічі з Вами в США змусили мене публічно просити Вас відповісти на наступні питання:

1. Чи правда, що Борис Березовський фінансував Вашу виборчу кампанію? Якщо так, то, в якому розмірі і яким способом?

2. Чи правда, що за допомогу в проведенні Вашої виборчої кампанії Борису Березовському були обіцяні найбільші об'єкти в Україні, у т.ч. “Укртелеком”, телеканал “1+1”, глиноземний завод і інші об'єкти?

3. Чи правда, що у березні цього року перший помічник президента України Олександр Третьяков по дзвінку Березовського негайно прибув до Берліна, де зустрічався з Миколою Мельниченком? Якщо так, то чи давали Ви йому доручення на таку зустріч або зв'язок з Борисом Березовським був власною ініціативою Вашого помічника?

4. Чи правда, що, після контактів міжнародної групи Березовського з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Петром Порошенком, генеральний прокурор України Піскун і його заступник Шокін (за допомогою надання свідомо неправдивих свідчень людьми Березовського) почали безпосередню участь в реалізації плану міжнародної групи Березовського по умисній дискредитації Миколи Мельниченка та задокументованих ним доказів злочинної діяльності Леоніда Кучми, Володимира Литвина, Леоніда Деркача, Олександра Волкова, Миколи Азарова та інших? Чи відомо Вам, що інформація генпрокуратури та групи Березовського про те, що нібито Микола Мельниченко не надавав свідчень у справі Гонгадзе є брехливою? Чи відомо Вам, що, ще в серпні 2002 року, Микола Мельниченко дав необхідні свідчення на ім'я Генерального прокурора України С.Піскуна, по кримінальних справах про загибель Георгія Гонгадзе та про замах на моє життя? Чи відомо Вам, що 15 жовтня 2002 року, на підставі цих свідчень, суддя київського апеляційного суду Ю.Василенко порушив кримінальну справу проти Леоніда Кучми?

5. Чи проінформовані Ви про зміст заяви Миколи Мельниченка Голові Служби Безпеки України Олександру Турчинову про те, що за 1 млрд. дол. США Березовський відведе Леоніда Кучму від юридичної відповідальності за організацію фізичної розправи над Георгієм Гонгадзе та наді мною?

6. Чи відомо Вам у зв'язку з якими обставинами Борису Березовському був наданий політичний притулок у Великобританії? Чи вірите Ви, що ким-небудь могло бути сплановано вбивство Березовського в залі англійського суду, і що це не було інсценуванням людини, яка знаходиться в міжнародному розшуку за шахрайство в особливо крупних розмірах?

7. Чи не здається Вам, що навіть якщо Україна відмовить у видачі візи Борису Березовському, то лише один цей захід істотно не вплине на запобігання діяльності міжнародної групи Бориса Березовського по незаконному впливу на державних діячів України?

8. Чи відомо Вам, що організаторами замаху на моє життя були президент України Леонід Кучма, голова Служби Безпеки України Леонід Деркач і народний депутат України, президент Федерації футболу України Григорій Суркіс? Чи відомі Вам відповідні висновки слідчої комісії Верховної Ради України? Чи правда, що Ви (під впливом Литвина, Порошенка та Піскуна) виступаєте проти обнародування звіту комісії з питань розслідування загибелі Георгія Гонгадзе та замаху на моє життя?

9. Чи означає зрив нашої з Вами зустрічі в США, що Україна відмовляється виконувати рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо повного і об'єктивного розслідування замаху на моє життя?

10. Що Вами зроблено для того, щоб вирішити питання мого повернення до України та можливості моєї безпечної та повноцінної діяльності на благо нашої Батьківщини?

Шановний Вікторе Андрійовичу! Знаючи Вас особисто багато років, я переконаний в тому, що Ви щиро хочете втілити в життя ідеї помаранчевої революції. Але Борис Березовський та його українські партнери по аморальній політиці та бізнесу намагаються цинічно скористатися плодами перемоги українського народу над режимом Кучми! І тому я впевнений, що відповіді на мої питання хотіли б почути сотні тисяч людей, які вийшли у вирішальний момент на Майдан та змінили хід української історії.

З повагою,
Олександр Єльяшкевич
народний депутат України (1994-2002),
голова парламентських комісій з питань проведення
президентських (1999 року) та парламентських (2002 року) виборів,
заступник голови комітету Верховної Ради України з питань
фінансів та банківської діяльності (1998-2002),
голова Всеукраїнської Федерації профспілок “Наше право”.

м.Нью-Йорк, США
17 квітня 2005 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113701795.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua