Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-04-2005
Володимир Бондаренко: Донецькі терикони правопорушень

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113914200.html


На фоні процесу реприватизації “Криворіжсталі”, що затягнувся, та нез”ясованою до кінця історією з отруєнням тоді ще кандидата в Президенти Віктора Ющенка арешт голови Донецької обласної Ради Бориса Колесникова став гучним підтвердженням декларацій нової влади щодо намірів рішуче подолати організовану злочинність “під патронатом” колишніх найперших осіб держави. Пам”ятаєте ж передвиборчий лозунг Віктора Ющенка: ”Бандити сидітимуть у тюрмах!”
І справді, статус затриманого, погодьмося, більш ніж високий. Бо він не лише голова Донецької обласної Ради, а й найближчий друг некоронованого короля Донбасу Рината Ахметова, фактичний власник цілої купи найбільших в Україні бізнес-структур. Незважаючи на те, що затримання Бориса Колесникова відбулося у відповідностіз українським законодавством учорашні партії влади-СДПУ (о) і партії регіонів здійняли чималий галас у Верховній Раді та попід її стінами. Їхня мета проста як граблі-зробити із Бориса Колеснікова політв”язня і на хвильці зрежисованого політичного скандалу спробувати відправити у відставку міністра МВС Юрія Луценка і генпрокурора Святослава Піскуна. У хід пішли численні фальшивки про гігантську дачу Юрія Луценка на Львівщині, яка насправді виявилася госпіталем для потерпілих міліціонерів.
Так само намагаються тиснути на Станіслава Піскуна, поширюючи проти нього доноси написані у стилі колишніх керівників Адміністрації Президента. На зразок рапорту колишнього прокурора Херсонщини Миколи Банчука ,який колись, 28 жовтня 2003 року написав рапорт на ім”я екс –Президента Леоніда Кучми ,в якому йдеться про те ,що його керівник С.М.Піскун вийшов на замовників вбивства Георгія Гонгадзе - співробітників міліції “на чолі з Кравченко Ю.Ф. та Президента України Леоніда Кучми”. На цьому доносі зразка 1937-го року стоїть печатка №1 адміністрації Президента, що свідчить про те, що рапорт писався в кабінетах колишньої вотчини Віктора Медведчука ,і ,не виключено, що під його диктовку.
Наступного дня ,29 жовтня Л.Д.Кучма своїм указом зняв Піскуна з роботи, а через тиждень вже був випущений із зали суду сумнозвісний генерал Пукач, який керував стеженням за Гією Гонгадзе. І новий прокурор Геннадій Васильєв поклав “Справу Гонгадзе” на довгі місяці під сукно ,давши можливість високопоставленим бандюкам від влади замести побільше слідів, а самому Пукачу щезнути. Так завершилася розправа не “святої трійцї” Медведчук-Колінько-Васильєв на чолі із Л.Д.Кучмою над тодішнім генпрокуром С.М.Піскуном.
Що ж до автора доносу , то ”Павлик Морозов у погонах” був вибраний не випадково. Він мав добрі стосунки із Ю.Кравченком за часів його сумнозвісного “генерал-губернаторства” на Херсонщині напередодні парламентських виборів та був усіляко залежний від місцевих та київських олігархів. А на Херсонщині вже раніше вдало підбиралися провокатори, як у випадку з жінкою з розкладачкою в переході, завдяки якій було ув”язнено відомого народного депутата ,правозахисника Степана Хмару. Та Бог їм суддя…Цікаво, що після розправи С.М.Піскун зміг по суду поновитися на посаді Генерального прокурора. І у ході третього туру президентських виборів, коли народ вийшов на Майдан, завдяки Віктору Ющенку устиг зіграти помітну роль під час помаранчевої революції .Зокрема, засудив створення ПіСУАРу в Сєвєродонецьку .
Нинішній же шалений спротив олігархів, які влаштували кругову (добре,що ще не криваву!) поруку, вставши на захист Бориса Колесникова,вочевидь, замовлений. Бачимо це і по табору платних страйкарів із галасливими плакатами і загрозами ледь не зірвати “Євробачення” В Києві.Як заявив Станіслав Піскун,спротив буде наростати і арсенал впливу “ на слідство вже задіяний колосальний. Мені ,зокрема, вже прямо сказали в Верховній Раді, що я підписав цим ділом свою відставку. Я не сумніваюся, що тиск буде тільки збільшуватися.”
Жаліти Станіслава Михайловича не збираюся ,оскільки ще за часів президентства Л.Д.Кучми він чудово розумів на що йшов і кому робив виклик. Наприклад тоді коли, вже за часів народного Президента Віктора Ющенка ,зробив заяву у британській газеті “Файненшл таймс” про те, що в 2001-му році стара влада продала Китаю та Ірану 18 стратегічних крилатих ракет Х-55 “повітря-земля”, які здатні нести ядерні боєголовки. Цим самим наша країна порушила міжнародний договір про непоширення ракетних технологій . І хоча МЗС України офіційно заявив про те ,що нова влада не має до цієї справи ніякого відношення ,США дуже занепокоєні цим злочином, адже в руки Пекіну та Ірану потрапила суперсучасна стратегічна зброя ,дальність польоту якої близько трьох тисяч метрів .І летить вона, як свідчать спеціалісти на украй низьких висотах, через що ці ракети важко перехоплювати.
Тож Генеральною прокуратурою ще 17 лютого була порушена кримінальна справа, у ході якої було виявлено, що ця кримінальна оборудка “патронувалася” офіційними українськими структурами ,у тім числі СБУ і Міноборони .Як пояснив один із народних депутатів ,усупереч міжнародним домовленостям свого часу знищувалися не українські крилаті ракети , а лише їхні макети .Самі ж Х-55 продовжували зберігатися на складах Міноборони під керівництвом Олександра Кузьмука. Про все це доповідалося ,як і про ганебні контракти особисто Л.Д.Кучмі. І є надія, що внаслідок розпочатого розслідування підозрювані теж свідчитимуть у залі суду.
Ну а арешт Бориса Колесникова став лише черговою ланкою і, напевно, тією вершиною айсбергу, з яким зіштовхнулась Генеральна прокуратура. Та, глибоко переконаний, що на відміну від “Титаніка” вона його розтопить немов Сонце холодний лід. Адже її сила в правді і прозорості дій. Судіть самі. Адже Донецький міжрайонний прокурор виніс протест на рішення про передачу під дачне будівництво земель Донецького ботанічного саду ,поблизу якого в зметнулася дача Януковича. Як стверджують місцеві природоохоронні організації, саме Янукович розпорядився вилучити у ботанічного саду 147 гектарів землі. Тож сам Янукович скоро може залишитися без дачі ,а Ринат Ахметов без офісу ,оскільки він теж знаходиться на цій території.
Численні порушення виявила Донецька прокуратура на чолі із новопризначеним О.Баганцем і в усіх сферах економіки і соціального життя. Виявляється, не випадково прем”єр - міністр Юлія Тимошенко не любить ПДВ. Бо те, що робили з податком на додану вартість донецкі “умільці”, важко навіть уявити. Майже не криючись, посадові особи ВАТ “Дружківський машинобудівний завод” ,ПП “Автодім –Донецьк”, ТОВ “Авто-Холдінг”, ВАТ ЦЗФ “Октябрська” за участю ТОВ “Купечеський дім” та ДП “Київський державний завод “Буревісник” умисно оформили недостовірні документи на експорт приладів –сигналізаторів “Атлас –6М”,в результаті чого вони мали незаконно отримати з державного
бюджету близько 20 мільйонів гривень відшкодування.
На всю країну пролунала і оборудка ТОВ “Інагро”, яка, порушуючи законодавство про спеціальні економічні зони, на шалені гроші ввезла імпортного м”яса начебто для виробництва ковбас і іншої м”ясної продукції на Сніжнянській ковбасній фабриці Донеччини. А фактично з використанням ПП “Анвік” дане м”ясо реалізовувалось без будь-якої переробки, внаслідок чого до державного бюджету не надійшло понад 400 мільйонів гривень. А у звинувачуваних з”явилася можливість наймати самих найдорожчих адвокатів. Та, як заявив заступник Донецького обласного прокурора розкрити ці волаючі злочини для його колег –справа честі .Як і довести до логічного кінця щойно порушену кримінальну справу щодо розкрадання вищими посадовими особами Донецької залізниці та ТОВ “Укрінвопромінвест” 41 мільйона гривень, що належали відомству Георгія Кирпи.
Взялася прокуратура області і за повернення кредитних коштів, отриманих під гарантії держави. Так, державний сталедротовий завод (правонаступником якого є ВАТ “Силур”) отримав під гарантії Кабміну від державного Ексімбанку та консорціуму німецьких банків майже 37 мільйонів німецьких марок. ВАТ “Силур” свої зобов”язання щодо повернення отриманого кредиту не виконав і має значну прострочену заборгованість. Цікаво, що керівником ВАТ “Силур”, який входить в орбіту впливу некоронованого короля Донбасу, був народний депутат Володимир Зубанов, який сумно прославився тим, що вперше в історії України намагався відмовитися від довір”я виборців у вигляді мандату .Як свідчать політологи ,на користь В.Ф.Януковича, який після програшу на виборах усіляко намагався усіма правдами і неправдами прорватися до нинішнього парламенту.
Намагаються правоохоронці і підставити своє плече ВАТ “Макіївський металургійний комбінат”. Окрім того, що 61 відсоток підприємства належить державі, так ще й воно є містоутворюючим для міста із населенням більше ніж півмільйона чоловік. У халепу металургійний комбінат потрапив ще три роки тому ,коли американська компанія “ТРАНС КОММОДІТІЗ ГРУП”,розглянувши умови Мінпромполітики, зобов”язалася вивести його з кризи. Однак вже через рік виявилося ,що вона не в силах це зробити, заборгувавши ВАТ “ММК” понад №) мільйонів гривень. Тож прокуратура області вимушена щойно була оголосити два позови щодо стягнення з цієї американської компанії боргу.
Наскрізь корумпованими виявилися справи і у вугільній промисловості. Досить згадати лише одну із найбільш резонансних справ донецької прокуратури під умовною назвою “горлівська могила вуглепрому”. У ході цієї ганебної оборудки, в якій були задіяні і один із суддів місцевого суду із державного бюджету “вимивалися” кошти на шалені суми в той час як наша вугільна промисловість просто задихається, але не від ніжності, як співає шоугьорл Земфіра Рамазанова, а від нестачі коштів на впровадження нових інвестицій та захист шахтарського життя. А що говорити про хронічну нестачу води в щахтарських містечках, яку вдалося вирішити лише коцерну “Стірол”. Та чи не єдиний добрий приклад робить лише більш випуклою ту жахливу картину із підтопленням містечок цих селищ шахтними водами, украй занедбаною каналізацією. А місцева влада не вирішувала ці кричущі проблеми ЖКК , захопившись натомість політичними ігрищами та пошуками ворогів у Києві та по всій Україні.
Чи до страждань їй було простих людей, ветеранів війни та праці, якщо над ними збиткувалися усі кому не лінь, починаючи від філій загальноукраїнських банків до звичайних валютників. Так, один приватний підприємець Ярослав Григор”єв із Стаханова Луганської області не заплатив місцевому управлінню Пенсійного фонду ,уявіть собі ,близько 50 мільйонів гривень та ще й раніше примудрився за допомогою місцевих розумників у суддівських мантіях стягнути з Пенсійного фонду на свою користь 106 гривень 65 копійок начебто надмірно сплаченого збору з операції купівлі валюти, посилаючись на пункт шостий Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб”єктів малого підприємництва” (в редакції від 28 червня 1999 року).Тож постановою Вищого господарського суду це рішення було скасовано.
А тим часом великий комбінатор Я.М. Григор”єв разом із приватним підприємцем Н.Є.Леськом примудрився обікрасти пенсійний фонд ще на кілька мільйонів карбованців
Чи не найбільше потерпають від бездушності місцевих корумпованих чиновників діти, яких вивозять за кордон у сусідню Росію, змушують займатися проституцією. У будь-який готель Донецької та Луганської області вам дозволять привезти малолітню “грілку на все тіло” і ніхто не заявить про це в міліцію. ЇЇ працівники нагрянуть коли треба самі і то лише для того, аби залякати заїжджого “ласунчика” ,який полюбляє “дитячу суницю”. І взяти з нього чималі гроші, аби інформація про сімейну зраду з відповідними фото не потрапила до дружин розбещенців. Тож не випадково в більшості міст та селищ Донбаса дівчатка і хлопчики стоять навіть не на об”їздних дорогах, а в центрі міста, працюють, “обслуговуючи” розбещених клієнтів у більшості саун та бань. І все це “під патронатом” місцевої міліції, колишній керівник якої після звільнення почав працювати у структурах Рината Ахметова. Тож його добрий новорічний жест на зразок виділення дитячим будинкам області півмільйона “убитих єнотів ”-це лише піар на фоні десятків тисяч бездомних дітей, що вимушені нюхати клей, займатися наркоманією та проституцією. А сумна реальність така, що дітям області представники місцевої влади не допомагали навіть перед виборами. Навіщо, мовляв, адже вони не голосують.
За три місяці цього року прокуратура області порушила сім кримінальних справ (за весь попередній рік лише 12) ,серед яких і експлуатація учнів профтехучилищ під час проходження виробничого навчання та практики. Такі випадки як будівництво бунгало для начальства з використанням рабської дитячої праці ,на жаль, набули поширення. Як і випадки щодо розкрадання коштів на позашкільну освіту та дозвілля учнів. Так ,директор будинку дитячої та юнацької творчості, депутат міської Ради міста Димитрова Л.С.Перехрест склала завідомо облудний договір суборенди з місцевим приватним підприємцем. А заступник начальника Маріупольського міського управління освіти попався на тому, що статус обдарованих дітей, яким надавалися чималі пільги присвоювався дітям…працівників свого управління.
“А куди ж дивилися попередні керівники міліції?”-запитає п читач?. Вочевидь, обслуговували криміналізований бізнес і навіть самі робили злочини.Так,Пролетарським районним судом Донецька за незаконну видачу українських паспортів громадянам Вірменії та особам без громадянства посадових осіб паспортного відділу засуджено за статею 337 КПК.А в Маріуполі міліціонери примудрилися приховати грабіж вчинений щодо тамтешньої жінкт. Сотні а то й тисячі злочинів тут взагалі не реєструвалися. Частим явищем було оформлення фіктивних бізнесових структур на мертвих людей, через які з державного бюджету висмоктувалися шаленні гроші.
Тож на Донбасі серед простих людей зараз ніхто і не говорить про політичні репресії. Під улюлюкання лже-опозиції йде нормальне розгрібання авгієвих конюшень олігархів і жирних котів-корумпованих чиновників.
Володимир БОНДАРЕНКО,журналіст

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1113914200.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua