Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-04-2005
Генріх Алтунян: Відкритий лист Міністру Внутрішніх справ України пану Луценку Ю.В.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114099052.html

В І Д К Р И Т И Й Л И С Т

Міністру
Внутрішніх справ України
пану Луценку Ю.В.

багаторічного політв`язня 60-70 –х років,
співголови Харківського «Меморіалу»
Алтуняна Генріха Ованесовича


Вельмишановний Юрію Віталійовичу!

Я не вважаю себе примірним християнином, хоча і хрещений у Вірменський церкві. Коли маю час, буваю на службах.

До того, як відкрився Храм Святого Арутюна Вірменської Апостольської церкви, я часто бував на службах УАПЦ, які вели о. Віктор (Маринчак) та владика Ігор (Ісіченко). В 90-х роках я брав безпосередню участь в поверненні різних храмів Харківським релігійним громадам і дуже добре знаю про проблеми міжконфесійних відносин.

Ви напевно знаєте, що я провів понад 9 років в політичних концтаборах і в`язницях. Там я мав щастя познайомитись з видатними представниками різних народів. Українці серед них займали вагоме місце : Микола Руденко, Мирослав Маринович, Лесь Шевченко, Григорій Куценко були поруч зі мною, а за колючим дротом, через два паркани – Василь Стус, Іван Світличний, Василь Овсієнко, Євген Сверстюк та багато інших. Це про них видатний російський поет (теж колишній політв`язень) Борис Чичибабін писав, що вони «спасали нашу честь в собачьих лагерях».

Після смерті Івана Світличного та В’ячеслава Чорновола, Євген Сверстюк залишився, на мій погляд, одним з останніх могікан української інтелігентної еліти світового рівня. Це коротенький вступ до суті мого звернення.

Незалежно від Ваших релігійних уподобань (навіть при їх відсутності) я прошу уважно розглянути лист, з яким звернувся до Вас Євген Сверстюк 14.04.2005р. з приводу захоплення приміщення Патріархії УАПЦ та редакції газети «Наша віра» у м. Києві, й прийняти відповідні заходи таким чином, щоб «статус кво» став поновленим.

Гідність, правда й право мають перемагати. Принаймні на це ми сподівались разом з Вами на багатолюдних мітингах на різних майданах незалежної України.

З повагою та надією, Г. Алтунян
20.04.05

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114099052.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua