Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-04-2005
Настя Тополя: Грабунок після перерви
"Полтавська думка-2000", 22 квітня 2005 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114159670.html

Обласна рада прийняла 15 квітня рішення про підвищення тарифів на воду, водовідведення, опалення та постачання гарячої води. Генераторами цього рішення в сесійній залі були голова облради, донедавна член Партії регіонів В.Гришко і губернатор, голова обласної організації Соцпартії С.Бульба.

Аргументи влади та представників комунальних служб (останні встановили перед облрадою пікети своїх працівників на підтримку підвищення тарифів) були дивними: тарифи не переглядалися протягом 5 років, за цей час зросли ціни на енергоносії, підприємства зазнають збитків. Переконливими були докази противників підвищення тарифів (сесію обласної ради пікетували близько півтисячі полтавців, серед яких - місцеві комуністи, представники громадських організацій "Пора!" й "Весна"): комунальники хочуть прикрити свою безгосподарність за рахунок споживачів, адже через неремонтовані труби вилітає в трубу сила-силенна грошей; у передвиборчих програмах жодного з нинішніх депутатів не було пунктів про підвищення тарифів; потрібно розслідувати зловживання в енергетичній галузі.

Висловили свою позицію й двоє народних депутатів, присутніх у сесійній залі. Комуніст Олександр Масенко виступив категорично проти запропонованого рішення. Він обурився діями голови облдержадміністрації С.Бульби, який до того, як потрапив у владне крісло "говорив одне", а тепер став одним з ініціаторів підвищення тарифів. Нашоукраїнець Микола Кульчинський навпаки підтримав ідею підвищення тарифів і засудив заяву фракції "Наша Україна" (фракція виступила проти прийняття рішення про тарифи), вказавши, що обласним нашоукраїнцям слід діяти як представникам влади, тобто підтримати ініціативу облдержадміністрації.

Голосування виявило, що для позитивного рішення не вистачило кількох голосів. Одразу ж голова обласної ради В.Гришко оголосив 10-хвилинну перерву. Певно, під час перерви з окремими депутатами провели бесіду, бо коли це ж питання В.Гришко, порушуючи регламент, знову поставив на голосування, його вдалося проштовхнути. Отже, ціни обласні депутати встановили такі: за опалення 1м2 у Полтаві - 0,92 коп., у Лубнах - 0,99 коп., у Миргороді - 0,91 коп.; за підігрів 1м3 води у Полтаві - 3,55 грн. (на одного мешканця 11,32 грн. в місяць), у Лубнах - 3,81 грн. (12 грн.), у Миргороді - 2,74 грн. (8,62 грн.). За водопостачання і водовідведення 1 м3: у Полтаві -1,02 грн. і 0,56 грн. відповідно, у Лубнах - 1,02 грн. і 0,60 грн., у Миргороді - 1,02 грн. і 0,56 грн.

Лідер Полтавської обласної організації ВГО "Пора!" Тарас Токар звернувся із заявою до обласної прокуратури з вимогою опротестувати рішення Полтавської облради про тарифи як незаконне, оскільки обласні ради не наділені повноваженнями визначати тарифи на комунальні послуги.

Настя ТОПОЛЯ.

("Полтавська думка-2000", 22 квітня 2005 року).

http://kuchmizm.info/weblog/archives/002165.html#more

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114159670.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua