Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-04-2005
Влад Білоцерківець, Микола Харченко: Феофанія – terra incognita

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114210097.html

Трагедія “Феофанії” розпочалась зі звернення до екс-Прем’єр-міністра Янyковича В.Ф. групи депутатів Верховної Ради Гавриша, Кравчука, Богатирьової, Гапочки, Ващук, Добкін, Пєхоти, Павлова, Потапова, Шарова, Шевчука, Рибака. Депутати висловили своє “вболівання” за долю державного заповідного господарства “Феофанія” і просили Прем’єра виділити кошти із бюджету, щоб збудувати у заповідному лісі дороги, освітлення, газопровід, каналізаційні мережі, водогін, телефонні лінії, огорожу, шумозихисний паркан. Прем’єр “перейнявся” турботами депутатів і дав розпорядження Патону Б.Є., Полякову С.В. та Омельченку О.О. задовольнити прохання депутатів і приступити до виконання “особливо важливого завдання”.

Головну і саму небезпечну роботу викон6ала Київська міська рада, Київзем та особисто Голова КМДА п. Омельченко О.О. а саме:
Київрада п. 8 Рішення № 636/796 від 10.07.2003. Вирішила: оформити державному заповідному господарству “Феофанія” Національної академії наук України, за умови виконання п. 8.1 цього рішення, право постійного користування земельними ділянками загальною площею 152,22 га на вул. Академіка Лебедєва у Голосіївському районі м. Києва за рахунок частини земель, наданих відповідно до Постанови Ради Народних Комісарів Української РСР від 22.08.44 № 1055 “Про надання права Академії Наук УРСР на використання 350 гектарів лісу для організації наукових робіт по лісознавству та розведенню дубового шовкопряда” в тому числі:

- площею 121,86 га для експлуатації та обслуговування парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Феофанія”;
- площею 30,36 га для експлуатації та обслуговування адміністративних, житлових і господарських будівель і споруд та для організації наукових робіт по лісознавству.

Як бачим три правопорушення в одному Рішенні:

а) правильно формулюється рішення – так – “про затвердження проекту відведення земельної ділянки і надання ділянки у користування”;

б) немає пункту про вилучення вказаної ділянки у Національної Академії Наук фактично право користування землею мають 2 особи;

в) другим підпунктом Рішення змінюється цільове призначення особливо цінних земель без відповідного проекту зміни і погодження Верховною Радою.

Глянувши на ці “три помилки в одному слові” скажу, що Анатолій Муховиков у питаннях, що врегульовані Земельним Кодексом, знється незмірно гірше ніж міський голова у дендрології.

Також дивує непередбаченість структурної частини Київзему Інституту земельних відносин на підставі замовлення № 8844 він на картах зміщує заповідник. Тепер у нас є один заповідник на різних місцях.

І землевідведення під котеджі віртуально відведені за територією заповідника, а фактично в заповіднику, що підтверджує старий план і ніяким рішенням його не змінено, а самі господарі про це й не підозрюють.
А незабаром виявиться, що вони побудувались не за тою адресою й прийдеться з’їзжати, правда технології переміщення будівель у нас слабо розвинені.

І останнє чи мав право голова КМДА п. Омельченко О.О. особисто прийняти рішення про реконструкцію та благоустрій парку-пам’ятки й видати на це розпорядження за № 2212 від 27.11.03. Тут якраз той випадок, коли не скажеш “депутати прийняли рішення”. Прийдеться на деякі питання відповідати.

Для того, щоб пан Піскун довго не блукав правовим полем, хочемо йому підказати деякі статті земельного та кримінального Кодексу, які мають відношення до справи: ст. 20, 116, 122, 149, 150 ЗКУ та ст. 37, 38 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”.

Побувавши на місці будівельних робіт та ознайомившись з проектом зрозумів, що криється за словосполученням: “Розпорядження (підписане п. Омельченком О.О.) про реокнструкцію та благоустрій парку-пам’ятки і прилеглих територій” – це будівництво десятка кілометрів парканів, мереж каналізацій (господарчої, дощової), каналізаційних станцій очисних споруд, електромереж, водогону, газопроводу, чотири котельні, пункти харчування, приміщень для охорони, підйомники для гірськолижного спуску, створення штучних ставків з фільтруванням води (планувалось запустити форель).
На все це п. Омельченко виділив 7 млн. гривень, а п. Янукович – 17 млн., не подумайте, що вони виділяли свої кошти.

За наші кошти до ділянок у глухому лісі проводились зручності й мережі.
Роблячи аналіз відносно розмірів ділянок і їх розташування видно: є багато дрібних ділянок по 0,1 га. Це Кравченко М.П., Кравченко Л.І., Рябець Л.М., Рябець О.І., Скочинський В.А., Дем’яненко М.Г. і т.д. Вони знаходяться на задворках заповідника. Рейтинг їх не великий, не зважаючи на відомі прізвища.

А ось є дві ділянки прямо в центрі на берегах ставків з форелью з видом на монастир, їх розмір приблизно по 1,7 га. Для кого вони готовились, можна тільки здогадуватись. Але сталось не так, як гадалось, й можна з полегшенням зітхнути, але не заспокоюватись.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114210097.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua