Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-04-2005
catko: "Нова" форма "партнерства"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114431828.html

Форум відбувся в суботу 23.04 в Києві на Мельникова 36/1 і тривав годин так 5 з перервою на халявні булочки з маком. Форум, найімовірніше, швиденько організувався, як відповідь на обурення підприємців дискримінаційним бюджетом-2005 стосовно спрощенців. Можливо за мету ще й ставилось показати: яка податкова відкрита і пухнаста (заднім числом). І хоча на форум приплели обговорення загальної системи, податковий кодекс і митницю - все одно все крутилось навколо спрощенців. Учасників зареєстрували і поділили на секції. Я записався в секцію спрощенців-юридичних осіб.

Форум відкрив голова ДПА Кіреєв. Почав промову зі звичного "А ми самі нічого не розуміємо" і закінчив "Все одно ви всі нам платити будете". А після цього встав і пішов взагалі геть, передавши "руль" Катеринчуку.

Взагалі враження Кіреєв справив настільки неприємне, що я засумнівався в розумових здібностях того, хто його призначав.

Після цього Катеринчук почав вести форум зі свого виступу. Тут я мушу погодитись зі всіма тими, хто його обзиває різними не зовсім цензурними словами, на літеру "М". "Чудак" він і є. До того ж самозакоханий нарцис з диктаторськими замашками. І з поведінки президії форуму я зрозумів одне - насправді податковою керує він. Підозрюю що і митницею теж. Бо як ще пояснити його вальяжно-розвалену позу в кріслі і постійні хвалебні оди з трибуни "А от Микола Дмитрович молодця...". Але менше з тим.

Більшість людей на форум прийшла, щоб почути щось внятне на тему останніх нововведень стосовно спрощенців. Одразу скажу - ніхто нічого не почув. Як виявилось, в організаторів була задумка і вони постійно на цьому наголошували на секціях і на трибуні - давайте ваші конструктивні пропозиції, ми їх внесемо в податковий кодекс і от, коли його ВР прийме десь восени - буде вам щастя і не будете казати що вас не спитали (є задумка з введенням податкового кодексу накласти вето на будь-які зміни в ньому на 5 років). З іншого боку, ряд пропозицій що стосувались компетенції ДПА, вони ніби зобовязувались в життя втілити. Гарно митниця виглядала - вийшов голова Скомаровський і чітко розповів, які радикальні зміни вони вчудили і що ще збираються вчудити. Молодець. Зате в Катеринчука основна радикальна зміна, якою він похвалився перед телекамерами - заставити податківців бейджики з прізвищами носити. (А ще Катеринчук роздвоєнням особистості страждає - спочатку каже "а ви для чого на Майдані стояли" а через 5 сек. "тут вам не Майдан").

Коротше, основний лейтмотив податкової: бюджет приймали без нас і нас не спитали. Але це вже прийнятий закон тому мусимо виконувати всі - крапка. Платити будуть всі - крапка. Мочити мінімізаторів будемо по чорному - крапка. ПДВ фігово і не відповідає, але ПДВ форева - крапка. Тому шуршіть на тему податкового кодексу - все що нашуршите - ваше. Що я побачив по податковому кодексі - те що там написано повністю ліквідує спрощену систему. Тобто там вона декларується, але це не спрощена система. Там пропонується замість податку на прибуток платити податок з обороту. Все інше лишається: пенсійні, ПДВ звіти... Коротше, пурга це, а не спрощена система.

Плюс форуму: було запропоновано певний механізм впливу на ДПА - громадська колегія. Типу давайте, входьте будемо працювати. Механізм впливу (реального а не поговорили-розійшлись) мені важко уявити, але при митниці така рада відновлена (виявляється ці ради існують давним давно, але в основному туди чиновники входили) і входять туди зараз 60 представників різних асоціацій, і митниця на основі їх пропозицій всякі зміни впроваджує. Кажуть працює. Тобто, я так розумію, механізм працює, якщо є добра воля керівництва. Як воно з податковою буде - побачимо (судячи з того що Катеринчук собі дозволяє стукати кулаком і кричати з трибуни на людей, що йому зарплату платять (чи йому ця зарплата пофіг?), то при ньому колегія точно буде не працювати, а його особу піарити. І те, що Катеринчук каже, що податковий кодекс в корені міняти треба, ще не показник. Хоча, з іншого боку, пацан ніби старається - принаймні його кілька людей виступаючих так обламали, що сидів червоний як рак).

Стосовно спрощенців була така тема - типу ви нам скажіть скільки держава хоче з нас мати, а ми подивимось. Але це все несерйозно, бо всі пропозиції (в тому числі про диференційовану ставку єдиного податку і т.п.) чиновниками в блокнотики записувались і на тому все завершувалось. Побачимо.

Катеринчук пообіцяв в понеділок вивісити на сайті податкової звернення до Ющенка про проблеми малого бізнесу і щоб до середи всі там поміняли-подописували (як?), а в середу направити Ющенку. Ню-ню... Ще постійно звучало "інтернет форева". Тобто буде на це упор робитись аж до здачі звітів, але в першу чергу інформація і консультації. Тепер без інтернету на базарі не поторгуєш, але може це і добре. Катеринчук заявив (я тільки не зрозумів - це додаток до громадської колегії при ДПА чи заміна її) про створення "клубу" підприємців і обіцяв навіть регулярно пиво пити з клубом. На слові його звичайно зловили Надиктував (саме так, записано на слух) адресу taxclub@ukr.net і казав писати. Хто це буде читати не уточнив (типу і так ясно що він), але говорив про це в контексті інтернет-форуму і віртуального клубу (я смутно техніку уявляю). Спробуємо. Ще одна пані - Фліссак - свою адресу на тему удосконалення податкового кодексу дала nflissak@sta.gov.ua - записано теж на слух. Пані дуже грамотна, але говорити не вміє, тому більше слухала, але видно що шаряща. Ще мусувалось майже як вирішене питання про єдиний соціальний внесок, але всі стрілки на Ющенка переводились. Ще дали телефони для "стуку" на некультурних податківців та для внесення пропозицій 2473672, 2473698, 2478190.

Висновки (мої особисті суб’єктивні)

1. Підприємці, рятуйся хто може і як може, бо то що в бюджеті понаписували, будуть впроваджувати всіми доступними методами. Вони розуміють що ми судитись готові, але і самі не переживають з цього приводу - вже готовий якийсь документ, що навіть, якщо ти судишся, то податкова все одно в тебе своє відбирає, а якщо відсудиш, то віддає (а не так як положено - відбирає тільки тоді, коли всі суди це підтвердили).

2. Фізичним особам кранти, якщо вони за рамки чесного приватного невеличкого бізнесу вибиваються - дроблення працівників на підприємців, перевищення лімітів, ліві угоди і т.п... Я так розумію, що вони зробили реєстр схем ухилення і по тих схемах будуть мочити безжалісно.

3. ПДВ будуть платити (тобто будуть вимагати щоб платили) всі.. Попри всі ужимки і опущені очі податківців - їм написана в плані наповнення бюджету така стаття і вони збираються її виконати. 4. Юридичні підприємці в своїй більшості зараз масово "заморожують" старі фірми і відкривають нові.. Це щоб таки не платити ПДВ. (На форумі всі визнали що юридичних і фізичних спрощенців опущенням планки до 300 тис. змішали в одне болото, але ніхто того міняти не буде, бо не знає як). 5. Фізичні підприємці розділились на два табори: ті що "бабки мили" мовчки прораховують інші схеми "миття", ті що чесно працювали не дуже переживають на тему падіння на 30% ліміту обороту.

Тепер один нюанс.

Катеринчук заявив з трибуни (і потім ще кілька разів для преси), що спрощенці буквально вкрали за останній рік в держави 30 мільярдів (!!??) гривень. Тепер податкова ці гроші собі в бюджет обов’язково поверне, бо такі гроші красти негарно. (Зауваження, що цих грошей держава і так не побачила би, бо без спрощеної системи - і спрощенців би не було і цього бізнесу би не було - не було почуте). Тобто я підозрюю, що ця цифра десь записана в планах податкової в дохідній частині бюджету. Тому, думаю найвеселіше ще попереду.

Кілька цікавих реплік/думок з форуму

"Ну раз у вас такий соціальний бюджет для пенсіонерів, то може хай тепер пенсіонери і виймають економіку України з задниці".

"Хай держава спочатку визначиться, чи треба їй спрощена система взагалі, а тоді нам голову морочить".

"Для більшості спрощенців ПДВ - це фактично (в силу специфіки роботи) податок +20% з обороту. Що автоматично ліквідує бізнес".

"Податки не стягуються, а сплачуються".

-----

Поки що все, може сумбурно, але по свіжих слідах

P.S. Стосовно санкцій на тему "пізніше 20-го числа не став платником ПДВ": податківці скромно чомусь мовчали, закликаючи при цьому до діалогу і розуміння їх чисто виконавчої функції.. І повністю відхрещувались від Кабміну, Мінфіну і ВР - типу "оні главніє". Що би це значило?

P.P.S. Можливо я круто помилився у враженнях, і завтра податкова почне підприємців любити, шанувати і амністувати (тобто не чіпати тих, хто закон бюджету-2005 порушує). Тоді я всі свої погані слова про Катеринчука і компанію візьму назад, і отут прямо вибачусь перед новою владою за те, що допустив крамольну думку, що вона (нова влада) мене (малого підприємця) замочити хоче. Але поки що з понеділка йду ліквідовувати свого фізичного підприємця і реєструвати нову фірму замість замороженого юридичного. Тому що...(с)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114431828.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua