Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-04-2005
Олександр Курилов: Полтавщина. Чому невдоволені губернатором ?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114470683.html

Полтавщина. Чому невдоволені губернатором ?

У Кременчуці, що на Полтавщині, представники місцевих організацій політичних партій підбили попередні підсумки діяльності нового губернатора Полтавщини Степана Бульби. Результати, на їх думку, не надто втішні .

У чому камінь спотикання ?

Курчат рахують по осені, інфляцію - за висновками місяця, а роботу нового губернатора Полтавщини - Степана Степановича Бульби визначатимуть через 100 днів після його призначення.

Натомість сьогодні, а сто днів ще не виповнилося - губернатора Полтавщини "товчуть свої" та "чужі".

Першість у критиці - за обласними організаціями "Нашої України" та "Регіонів".
Найбільше ж, перепадає Степану Бульбі за "тарифне" питання. Саме навколо цієї проблеми: бути чи ні новим , значно вищим тарифам, й відбуваються всі дебати.
Депутати обласної ради на своїй сесії у Полтаві таке рішення погодили. Але не всі...

Найближчі соратники, депутати облради зі фракції "Народний Союз "Наша Україна " однозначно висловилися проти такого кроку.

"Наша фракція голосувала проти впровадження нових тарифів. Спочатку, слід ввести нові технології та зробити фінансові вливання в комунальну галузь", - минулого тижня так аргументував власну позицію керівник фракції та голова оргкомітету з проведення обласної конференції "Народного Союзу" Іван Близнюк...

Він - відомий пивовар з полтавського села Велика Круча, який приїхав з футбольною командою Пирятина забивати м"яча у ворота кременчужан. У недалекому минулому Іван Федорович - один з найбільш успішних агітаторів області за кандидата у Президенти України Віктора Ющенка. Сьогодні ж, гість нагадує, що саме він мав зайняти одну з найвищих посад в області. Якщо не губернатора, то принаймні, першого заступника.

Нині ж він говорить про те, що вже не прагне стати керівником. Але робить все, аби створити потужну обласну організацію "Народного Союзу".
"Пройде сто днів. Оцінку роботі голови облдержадміністрації ставитиме Президент", - каже новий опонент губернатора Степана Бульби...

Де сенс політичної дружби ?

У керівників організацій політичних партій другого, за кількістю мешканців міста області -Кременчука, настрої відносно головних політичних фігур області, більш жорсткі й вимогливі.

Минулої суботи у цьому пересвідчився новий керівник обласного управління з питань внутрішньої політики, пан Олексій Зайченко. Колишній представник "УРП-Собору", який нині займає немалий посаду в облдержадмінстрації, приїхав до Кременчука з Полтави, аби поспілкуватися з місцевими політиками. Спілкування ж, виявилося нелегкою справою. Кременчуцькі політики знову повернулися до наболілого - обіцяного зросту цін у комунально-житловому секторі.

Їх точка зору - сім раз відмір, а лише один - відріж. Нині про це говорять представники партії "Регіонів", "Народної партії України" Литвина та знов таки - місцеві лідери "Народного Союзу". Останні використовують тактику суцільних звинувачень та привселюдного "грюкання дверима".

Усі спроби гостя вибудувати систему захисту нового керівника області розбиваються об економічні підрахунки витрат кременчуцьких комунальників. Ці цифри місцеві політики знають напам'ять. Вони говорять про величезні витрати коштів платників послуг, які йдуть не за прямим призначенням. Ще - про зміни у системі оподаткування, через яку ЖЕДи поступово стають банкрутами...
У змаганні, хто більш критично, але аргументовано висловиться проти дій нового губернатора Полтавщини - першість за "Народним Союзом ".

"Ви дискредитуєте Ющенко та Тимошенко. Ви хоч один ЖЕД перевірили" ? - з такими словами звернувся до керівника обласного управління голова міської організації "Наша Україна" Павло Черниш. Його полум'яний від критики виступ щодо нових призначень в області, незмінних цін на м"ясо в регіоні та можливостей елементарного підставлення нового губернатора старими підлеглими , завершується звичайним демаршем.

Кременчуцький нашоукраїнець покидає нараду привселюдно - тобто показує, що діалогу між колишнім соціалістом Степаном Бульбою та представниками партії Віктора Ющенка не буде.

Однак, залишаються представників партії "Регіонів". Вони продовжують вправлятися у риториці - вчать гостя , що саме і в якій послідовності слід робити. У діалог поступово втручаються й інші оратори. На нараді - чотири десятки керівник місцевих організацій і кожен має , що сказати. Все ж, це перше за останні 14 років, привселюдне спілкування начальника управління облдержадміністрації з лідерами політичних партій...

Останній допитується у присутніх: чому вони мовчали про свої аргументи десять років поспіль? Представники нової опозиції лише посміхаються у відповідь. Але, й справді: чому вони не говорили про особливості системи комунального господарства? Чому нічого не казали, коли бачили несправедливість?

Висновки , котрі зробить кожен

"Наш губернатор - людина , котра не вписується у цю систему. Він зовсім не схожий на типового чиновника", - так зауважує журналістові інший колега по перу. "Звісно , політики в чомусь праві, але губернатор робить речі, які до нього взагалі ігнорували. Підняв же він питання вартості продуктів харчування у школах", - це одна з точок зору місцевої пишучої братії.

Однак крапку у нинішній політичний суперечці ставитимуть не журналісти...

Олександр Курилов

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114470683.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua