Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-04-2005
Родіон Грудінін, Ірина Чадаєва: Про Садикова - Миколаївського "губернатора"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114635663.html

Я, Грудінін Родіон Олександрович, студент Національного Університету Кораблебудування імені адмірала Макарова, у виборчу компанію був у меншості помаранчевих студентів, хто відкрито й активно підтримував Віктора Андрійовича Ющенка, носив помаранчевий шарф та стрічку. І це не дивно, бо мій університет відкрито підтримував В.Ф.Януковича, а підтримував з таких, на мою думку, причин. По-перше, ректор нашого університету Романовський прихильник синьо-білого кандидата, а по-друге, у цьому році перед наданням УДМТУ статусу національного університету проводився ремонт головного корпусу НУК за кошти бюджету, яким на той час розпоряджався тодішній прем’єр-міністр Янукович, і саме він виділив кошти та приїжджав перевіряти університет. Але ремонт було проведено лише першого та частини другого поверхів (там де мав проходити прем’єр-міністр), а інші кошти зникли у невідомому напрямку, може, до чиєїсь кишені. До речі, було відреставровано кабінет ректора і жодної аудиторії чи кафедри (окрім лекційної зали Д-5, де заняття не проводяться, а була нарада ректорату НУК з Віктором Федоровичем).

Після візиту екс-прем’єр-міністра університет яскраво засіяв синіми стрічками вздовж усієї алеї та портретами Януковича по всій будівлі під час виборчої компанії, що викликало обурення у деяких студентів та деяких викладачів. Але виявили б свою недовіру значно більше людей, якби не страх про виключення та звільнення. Ще один неймовірний факт: під час виборчої компанії проводився примусовий мітинг у підтримку синьо-білого кандидата, який проводився під час занять. Існує багато цікавого навколо нашого університету й особливо стосовно ректора, але боротися проти ректорату майже неможливо без підтримки.

Тепер щодо Миколаївської обласної державної адміністрації, голова якої новий, нібито, «помаранчевий» губернатор Олександр Валерійович Садиков, спокійний врівноважений та консервативний. На думку миколаївців, занадто консервативний, адже за два місяці його на посаді жодних змін не зроблено. Якщо звичайна людина чи навіть співробітник самої облдержадміністрації має бажання з ним зустрітися, то це залишиться лише бажанням цієї людини, бо після запису на прийом у секретаря Садиков не приймає людину. Єдина можливість його побачити мені випала на мітингу, організованому Зеленим Рухом України Миколаївської області на чолі з Олександром Малицьким, який зі своїми людьми був о 1600 24 квітня 2005 року біля облдержадміністрації. Вимогою було не допустити будівництво Ташлицької ГАЕС, яка своєю роботою знищить екологію навколо себе та перетворить Південний Буг на тепле зелене болото. На мітингу також були представники Народного Руху України (Лариса Макарук та інші), Батьківщини (Грудініна Н.М. та Чадаєва І.О.) і я з “Пори”. Простоявши з пів години нарешті вийшли Садиков, Кінах, Чайка та охорона, але вони попрямували в бік мікроавтобуса, що прогрівався та чекав на них. Оперативно зреагувала моя мати, пробігши через охорону до Анатолія Кириловича та взявши його за руку привела до демонстрантів, які, не вагаючись, почали висловлювати те, за чим вони прийшли. Після розмови з віце-прем’єр-міністром всі залишилися задоволені, бо вони отримали відповіді на всі питання.

Це був такий огляд облдержадміністрації ззовні, але що ж діється всередині? Про це розповість Чадаєва Ірина Олександрівна:

“Я, Чадаєва І.О., працюю в Миколаївській облдержадміністрації, у виборчу компанію була єдиною людиною, в адміністрації, хто відкрито й активно підтримував Віктора Андрійовича Ющенка, носила помаранчеву стрічку на одежі. І це не дивно, бо облдержадміністрація була взагалі штабом В.Ф.Януковича. На першому поверсі кілька місяців висіли великі рекламні щити із зображенням провладного кандидата у різних форматах.

На другому поверсі інтенсивно працювали над реалізацію агітаційної інформації, кольорових листівок, книжок – їх роздавали по управліннях адміністрації. Що стосується нашого фінансового управління (де я працюю), то і у нас також на дошці об’яв дуже довго висіли портрети Януковича.

Разом з цією агітаційною роботою, яка провадилась керівниками облдержадміністрації, мені навіть забороняли носили помаранчеву стрічку, визивали у відділ кадрів (начальник відділу Шубіна А.Г.), називали божевільною. А на що чекати від співробітників, коли сам начальник управління фінансів Сідень Ольга Іванівна на помаранчеві мітинги перед облдержадміністрацією відреагувала – «Треба кидати в них яйця». Тепер у неї в кабінеті портрет Ющенко!

І все ж таки це не було так страшно, як те, що відбувається зараз в облдержадміністрації. Тепер – це наче … «штаб Ющенко»?! Голова облдержадміністрації – голова «Народний Союз «Наша Україна»».

Що багатьох помаранчевих і відвернуло від цієї партії в Миколаєві, і мене в тому числі, хоча це було моєю мрією! Я написала чотири листа губернатору, моя вчителька Грудініна Наталія Миколаївна теж написала кілька, а також заяву щодо вступу до Народного Союзу «Наша Україна». Ні на жоден з цих листів Садиков не відповів. Правда один раз я попала до нього на прийом (за що поплатилась подряпаними руками та поламаними нігтями – секретар ще Гаркушин, не пускала до Садикова). Більше до нього потрапити не зуміла. І цей голова партії – нашої помаранчевої, так довго очікуваної людьми?! Коли він єдину помаранчеву в адміністрації не хотів навіть прийняти! До такої «народної партії» тепер скоріше повступають начальники управління облдержадміністрації з міркувань збереження портфелів, ніж прості люди.”

Грудінін Родіон Олександрович
Матвіївка, Силікатна 281, 23
Тел. 42-98-43

Чадаєва Ірина Олександрівна
Кульбакіно, Вокзальна 55, 39
Тел. 60-18-58

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114635663.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua