Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-04-2005
Андрій Кастильський: Урядова ДИПЛОМатія

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114694031.html

В українській владі спостерігається кілька „пошестей”, що стабільно, з року в рік, нагадують про себе гучними скандалами. Це, зокрема, незаконне отримання квартир, земельних ділянок та іншого майна, перетворення державної посади на джерело кримінальних доходів та... псевдонаукові досягнення. Для пояснення останнього пункту варто згадати знаних докторів наук Табачника й Медведчука (обоє, до речі, є ще й полковниками), дисертацій яких не бачив жоден науковець, відомого двічі несудимого „проФФесора” Януковича чи винахідника нафтового синтезу Бакая, котрий нині перебуває у міжнародному розшуку. Останнім „науковцем”, який попалився на освітній ниві став міністр юстиції Роман Зварич.

Останній інцидент став найбільш помітним та дошкульним ударом в бік уряду. Адже скандал зі Зваричем дозволив опонентам нової влади звинуватити уряд у брехні та дав поживу для подальшого роздмухування протиріч в команді Кабміну. Останньому посприяла і дружина міністра юстиції, не менш відома за свого чоловіка, яка „філігранно” натякнула, що „вуха” справи юриста стирчать з-під відомої в Україні коси. Втім, як би не було, але скандалу схоже, не дадуть затихнути. Адже у цивілізованому світі не буває міністра з портфелем і одночасно без диплому. І Зваричу доведеться, як герою відомого анекдоту про єврея в лазні, або прикритися рушником, або зняти хреста, себто: звільнити крісло міністра, чи довести належну освітню кваліфікацію.

Тим більше, що колеги Зварича по Кабміну вже почали проти нього своєрідний моральний терор шляхом оприлюднення своїх дипломів. Так Анатолій Гриценко та Олег Рибачук вже вивісили свої здобутки на Інтернет-сайтах. Черговим урядовим „дипломантом” став Микола Томенко, який надав нашій редакції копії своїх дипломів включно з атестатом. Як виявилося, майбутній віце-прем’єр отримав у школі єдину четвірку з креслення, а все інше здав на відмінно. Він є фаховим істориком, оскільки у 1989-му з відзнакою закінчив Національний університет імені Шевченка, і захистив там у 1992 році дисертацію кандидата історичних наук. У 1997-му кафедра політології Національного університету Києво-Могилянська академія присвоїла Томенку вчене звання доцента.

Тепер, хочеться вірити, в уряді побільшає справжніх науковців. Натомість пану Зваричу, якщо він виявиться „проФФесором” доведеться практикувати не як міністру, а виключно джерелом натхнення для авторів комедійного серіалу „Операція проффесор”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114694031.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua