Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-05-2005
Зенон Завада, The Ukrainian Weekly: Міністр розповідає про свою академічну біографію, досвід
THE UKRAINIAN WEEKLY, Kyiv Press Bureau, 1 MAY 2005

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115189201.html

Київ – В ексклюзивному інтерв"ю The Ukrainian Weekly [Українському Тижневику], міністр юстиції Роман Зварич визнав, що він не має ступеня магістра з філософії або з будь-якого іншого предмету від Колумбійського Університету.

Натомість, він підтвердив отримання ступеня "еквівалентного до ступені магістра", або ступеня "вищого академічного навчання", як він висловився.

Несміливе, часткове визнання було отримане після того, як Тижневик підтвердив у Колумбійському Університетові минулого тижня, що п. Зварич не отримував там жодного ступеня.

П. Зварич розмовляв [з кореспондентом] Тижневика у четвер, 28 квітня – 10 днів після того, як [представник] газети вперше зателефонував до його офісу у Міністерстві юстиції у намаганні отримате [бачення цієї історії] з його боку.

Завжди з 1997 року п. Зварич стверджував у річних випусках видання "Хто є хто в Україні", що він отримав ступінь магістра з філософії від Колумбійського Університету.

Він повторив це твердження українським мас-медіа нещодавно 19 квітня, а також робив подібні твердження у листівках, що були розповсюджені під час його кампанії на посаду народного депутата. Одна з таких листівок, надрукована десь у 1995-1996 роках, говорить що він “закінчив Колумбійський Університет.”

“Я не закінчив мої докторське навчання і не закінчив моє навчання, що я почав у 1976 році [в Колумбійському Університеті]”, сказав п. Зварич Тижневику. “І я не закінчив процес отримання якогось ступеня вищої освіти на докторському рівні”.

Наразі незрозуміло чи брехня п. Зварича буде вартувати йому його роботи на посаді міністра юстиції.

На прес-конференції після засідання Кабінету Міністрів 27 квітня, після того, як кілька новинних організацій вже оприлюднили брехню п. Зварича, Президент Віктор Ющенко відмовився коментувати щодо скандалу навколо міністра юстиції.

Шансам п. Зварича залишитися на посаді міністра юстиції допомагає той факт, що українські мас-медіа в основному утрималися від повідомлень про його брехню, окрім суттєвого виключення - Інтернет видання Українська Правда, вашінгтонський кореспондент якого, Люба Шара, почала цю тему 14 квітня.

Сидячи у своєму [...] офісі і палячи одну сигарету Мальборо Лайтс за іншою, п. Зварич спокійно тримав погляд, коли він почав розплетати своє павутиння брехні і перебільшень.

На вулиці гучні барабани відгукувалися від стін Міністерства юстиції, коли співчуваючі з Пори [Владислава Каськіва] вдаряли по металевим трубам, протестуючи прости рішення пана Зварича відмовити цій групі [активістів] зареєструватися як політична партія.

На їхніх плакатах було написане: "Зварич бреше" і "Зварич має піти у відставку".

Під час інтрерв"ю п. Зварич відмовився від багатьох тверджень у своєму біографічному поданні до [видання] "Хто є Хто в Україні" у 1997 і 2003 роках.

"Хто є Хто в Україні" є важливим джерелом інформації для співробітників Верховної Ради і Міністерства юстиції, оскільки Український Уряд платить видавцю, Київській Інформаційній Службі (К.І.С.) за надання біографічної інформації для бази даних власного інтранету [тобто, внутрішньої інформаційної системи].

П. Зварич сказав, що він навчався Манхетенському Коледжі у Рівердейлі, Нью Йорк, між роками 1971 і 1976, почавши з інженерної справи переж тим як переключитися на навчання у політології і філософії. Він сказав, що отримав ступінь бакалавра.

Тижневик не зміг перевірити у Манхетенському Коледжі, чи справді п. Зварич навчався там і закінчив його.

Після навчання в Манхетенському Коледжі, [міністр Зварич] сказав, що провів три роки навчаючись в Колумбійському Університеті у Школі Міжнародних Студій.

Тижневик і Асошіейтед Прес кожен незалежно підтвердили у Колумбійському Університеті, що п. Зварич був зарахований туди між осінню 1976 року і весною 1978 року.

Коли п. Зваричу був показане його власне подання біографії до "Хто є Хто в Україні", він виправив своє власне твердження що він був асистент-професор у Колумбійському Університеті. Він сказав: “Моя посада так не називалася. Я був асистентом. Я мав можливість на протязі семи або вісьми років давати лекції. Це була неоплачувана робота. Це було просто для дослідницької насолоди, яку я отримував для дослідницької підготовки у Колумбійському Університеті для своєї цілі, що була докторський [ступінь].”

П. Зварич потім повторив припущення, що він ніколи не писав дисертації кандидата або докторської тези, описуючи натомість [свою письмову] роботу як підготовчу роботу після того, як він змінив свій дослідницький напрямок з міжнародних студій на філософію.

П. Зварич стверджував у [своїх] біографіях у "Хто є Хто в Україні", що він написав "кандидатську дисертацію" про Платона.

Відкидаючи свої чисельні твердження, що він був професором Нью Йоркського Університету (НЙУ) між роками 1983 і 1991, п. Зварич визнав, що він був "лектором".

Джош Тейлор, прес-секретар Нью Йоркського Університету, сказав Тижневику минулого тижня, що п. Зварич був "лектором на частковій ставці" між роками 1989 і 1991 у Школі Наступних і Професійних Студій НЙУ.

Однак, п. Зварич сказав, що всі його студенти зверталися до нього як до професора і що всі його листи в університеті писалися на ім"я “Проф. Роман Зварич".

"Я не хочу сказати, що був професором Нью Йоркського [Університету], тому що це привело б когось до думки, що в мене академічна ступінь," - сказав п. Зварич. "Однак, [назва] посади професора, звичайно, використовувалася щодо мене у тому ступені, який стосувався посади, що я обіймав. Це не був академічний ступінь від НЙУ. Це була тільки [назва посади]".

П. Зварич також сказав, що не має формальної юридичної освіти.

Він стверджував, що він практикував право в Україні, твердження, яке він підтримує посиланням на його досвід в якості народного депутата на протязі шести років, який, як він каже, дають йому підстави бути міністром юстиції України. Під час роботи народним депутатом п. Зварич брав участь у кількох комітетах, що працювали з юридичними питаннями. Він сказав, що він написав сам, а також був спів-автором, кількох законів.

П. Зварич сказав, що після обрання народним депутатом у 1998 році, він брав участь у Комітеті Верховної Ради з юридичної реформи на протязі двох років. Згідно його біографії, він також брав участь у Тимчасовій спеціальній комісії з підготовки і додаткового вивчення проекту нового видання цивільного кодексу з 1998 року.

П. Зварич також сказав, що був заступником голови Комітету з європейської інтеграції і що він вважає себе експертом у Європейському Праві.

Робота в комітетах допомогла йому отримати "багато юридичних знань", сказав п. Зварич. Він додав, що його досвід надає йому впевненості вести діалог про юриспруденцію з будь-яким юристом.

"Моя робота у Верховній Раді третього і четвертого скликання дає мені підстави казати, що насьогодні я не тільки юрист, а непоганий юрист", сказав п. Зварич.

"Якщо є такі юристи, що думають що я не маю відповідної кваліфікації, звичайно, це є прерогативою президента вирішувати і робити висновки у відповідності до ситуації", сказав п. Зварич.

Що стосується його твердження в Українському Тижневику у травні 1998 року, що він заробив ступінь Ph.D. [доктора], п. Зварич сказав, що він глибоко жалкує, якщо він сказав щось, що могло би видатися репортерові як твердження, що він заробив ступінь доктора від Колумбійського Університету.

Re-print from The Ukrainian Weekly is for educational purposes only. Translation by Maxim Isayenko.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115189201.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua