Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-05-2005
МВС України: Відповідь на листа Євгена Сверстюка до Ю. Луценка

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115286839.html

Редакції інтернет-видання

„Майдан-Інформ”

Відповідними службами МВС України здійснено ретельну перевірку інформації, оприлюдненої у відкритому листі Євгена Сверстюка до міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка („Майдан-Інформ” від 14.04.2005 року) з приводу подій навколо приміщення Патріархії УАПЦ у м. Києві по вул. Трьохсвятительській, 8-а.

Принагідно повідомляємо, що 11.03.2005 року за ініціативою редактора газети „Наша віра„ Є.Сверстюка відбулася його зустріч з міністром внутрішніх справ Ю.Луценком. Під час зустрічі ним були викладені обставини незаконних, на його погляд, дій керівництва УАПЦ в особі митрополита Мефодія щодо володіння приміщенням Патріархії по вул.Трьохсвятительській, 8-а у м. Києві, та вказувалось на факти неналежного реагування з боку працівників Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві на звернення окремих громадян з приводу перешкоджання останнім користуватись зазначеним приміщенням, а також невжиття заходів по встановленню осіб, які спричинили тілесні ушкодження Копійці В.Г.

Із заявами аналогічного змісту Є.Сверстюк звертався до Президента України В.Ющенка, народних депутатів України, Генерального прокурора України. Публікації від його імені також були оприлюднені в різних „Інтернет-виданнях”.

14 квітня п.р. в інтернет-виданні „Майдан-Інформ” оприлюднено черговий відкритий лист від імені Євгена Сверстюка до Юрія Луценка, де він знову вказує, що МВС не вживаються практичні заходи щодо врегулювання конфліктної ситуації навколо приміщення по вул.Трьохсвятительскій, 8-а.

З огляду на вищевикладене повідомляємо, що звернення Є.Сверстюка та вказаних вище громадян неодноразово перевірялися з виїздом до ГУМВС України в м. Києві. В результаті перевірок було встановлено, що розпорядженням Київської міськдержадміністрації (КМДА) від 24.04.1997 № 535 та охоронним договором від 26.12.2000 № 4/2000, укладеним відповідно до розпорядження КМДА від 19.05.2000 № 740, Українській Автокефальній Православній Церкві надано дозвіл на оренду приміщень на території Михайлівського монастиря (вул. Трьохсвятительська, 8-а). Водночас, в цих приміщеннях знаходиться редакція всеукраїнської газети „Наша Віра", Український центр візантистики та патрології, молодіжна скаутська організація „Пласт".

Останнім часом між керівництвом УАПЦ в особі митрополита Мефодія та архиєпископа Ігоря виникли суперечки щодо належності зазначених приміщень.
04.02.2005 року о 16.30 на території Михайлівського монастиря між представниками митрополита Мефодія з одного боку, та представниками архієпископа Ігоря, редакції всеукраїнської газети „Наша Віра", Українського центру візантистики та патрології з іншої, виник конфлікт щодо використання спірних приміщень будинку по вул. Трьохсвятительській, 8-а. Зазначений конфлікт переріс у сутичку між сторонами, у результаті чого канцлеру УАПЦ були спричинені тілесні ушкодження.

Враховуючи те, що ці тілесні ушкодження, згідно акту судово-медичного обстеження, належать до легких та підпадають під ознаки складу злочину, передбаченого ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України, 15 березня цього року адвокатові потерпілого були надані копії всіх необхідних документів для складання та подання до суду відповідної скарги. Шевченківським районним судом м. Києва скаргу прийнято до провадження. Однак дата розгляду справи не визначена, оскільки суддею надано позивачу додатковий термін на усунення недоліків при поданні позовної заяви.

Крім цього встановлено, що особами, на яких Є.Сверстюк вказував як на охоронців митрополита Мефодія, були працівники ТОВ "Фірма Порада", з якими він у лютому п.р. уклав угоду на охорону, здійснення пропускного режиму та збереження матеріальних цінностей у приміщені по вул. Трьохсвятительській,8-а. Ліцензію вказаній фірми надано у відповідності з чинним законодавствам.

Шевченківським РУВС м. Києва після додаткової перевірки даної заяви повторно відмовлено в порушенні кримінальної справи за ознаками складу злочину, передбаченого ст.296 (хуліганство) КК України на підставі п.2 ст. 6 (за відсутності в діянні складу злочину) КПК України. Всі матеріали передано до прокуратури Шевченківського району для перевірки обгрунтованості прийнятого рішення.

Управлінням адміністративної служби міліції ГУ МВС України в м. Києві за зверненням одного із заявників щодо нереєстрації його заяви проведена службова перевірка. В результаті її проведення встановлено, що працівниками міліції 4 територіального відділу міліції Шевченківського РУ заява була вчасно зареєстрована та приєднана до матеріалу перевірки за зверненням потерпілого.

Разом з тим, знайшов підтвердження факт порушення термінів розгляду звернення іншого заявника. За матеріалами службового розслідування винного у вказаному порушенні працівника ТВМ-4 Шевченківського РУ притягнуто до дисциплінарної відповідальності. За непрофесійні дії працівників міліції вказаного підрозділу перед Є.Сверстюком офіційні особи вибачились.
16.03.05 року відбулася зустріч заступника Міністра внутрішніх справ України Рудіка В.М. та керівництва Департаменту громадської безпеки МВС України з редактором газети „Наша віра" Євгеном Сверстюком, в ході якої останній був поінформований про наслідки розгляду звернень ряду громадян. Також йому особисто було надано письмову відповідь щодо результатів перевірки звернення. Зауважень та скарг заявник не висловлював, тобто, претензій до роботи ОВС в нього не було. Останній лише прохав забезпечити охорону громадського порядку під час повернення належного редакції майна з приміщення церкви.

До розв'язання конфліктної ситуації в судовому порядку всі спірні приміщення вказаної будівлі за згодою сторін були опечатані виконавчою службою.

Судовим рішенням Український центр візантистики та патрології і редакція газети „Наша Віра” зобов’язані не чинити перешкод Патріархії УАПЦ в користуванні зазначеним приміщенням та його звільнити.

Цим же рішенням Ісіченко Ю.А. також зобов’язаний не чинити перешкод Патріархії УАПЦ у здійсненні статутної діяльності, в користуванні приміщенням, а також передати їй всю фінансово-господарську та іншу необхідну документацію патріархії УАПЦ, бланки релігійної установи, всі наявні в нього ключі від приміщення Патріархії УАПЦ і звільнити приміщення по вул. Трьохсвятительській, 8-а в м. Києві.
На даний час судове рішення в установленому законом порядку не скасоване, тобто є чинним.

Рішення суду стало підставою для недопущення 8 квітня п.р. представників Українського центру візантистики та патрології, молодіжної скаутської організації „Пласт”, редакції всеукраїнської газети „Наша Віра” до спірного приміщення.

На сьогодні в приміщенні Варваринського корпусу Михайлівського Золотоверхого монастиря Патріархії УАПЦ (вул. Трьохсвятительська, 8-а) заходи релігійного характеру не здійснюються, а богослужіння проводиться в Андріївській церкві (вул. Андріївський узвіз, 23).
Рішення Шевченківського райсуду від 06.04.2005 року щодо звільнення приміщення (вул. Трьохсвятительська, 8-а) „Українським центром візантистики і патрології" та редакцією газети „Наша віра" до цього часу не виконано. Судовий виконавець конкретний термін їх виселення не встановив, однак попередив керівництво Шевченківського РУВС, що воно відбудеться найближчими днями.

Для забезпечення охорони громадського порядку по вул. Трьохсвятительській, 8-а цілодобово виставляється міліцейський пост Шевченківського райуправління внутрішніх справ. Будь-яких порушень громадського порядку за цією адресою після 04 лютого п.р. в Шевченківському РУВС не зареєстровано.
Звертаємо увагу, що автори вищеперерахованих звернень, свідомо чи несвідомо, але неправильно розставляють акценти щодо ролі МВС у вирішенні питань навколо згадуваних спірних приміщень. Вирішення більшості із названих проблем не є в компетенції органів внутрішніх справ.

Відповідь редакції інтернет-видання „Майдан-Інформ” надається за дорученням міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка.

26.04.2005р.
ДЗГ МВС України

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115286839.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua