Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-05-2005
Олекса Барош: Синьо-білий спротив на Закарпатті

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115311837.html

Так уже склалося історично, що всяким революційним завоюванням виникає контрреволюційний спротив. На Закарпатті, як і в цілому по Україні, помаранчева революція наштовхується на організаційний спротив синьо-білих. Пересидівши кілька місяців в окопах, януковичівці знову піднімають голову, розставляючи повсюдно своїх людей.

Мова йде про Перечинський район. Активістами виборчої кампанії Віктора Ющенка було складено люстраційні списки, в які було внесено тих посадовців, які організовували фальшування виборів і тиск на виборців, і які, на думку більшості жителів району, не мають морального права перебувати на державній службі. Тим більше, що вони не мають морального права впроваджувати в життя виборчу програму в життя. А за деякими з них плаче лава підсудних.

Як колишніх працівників спецслужб не буває, чекіст залишається чекістом до смерті, так само колишнього СДПУшника не буває. Деякі з них повиходили з лав есдеків об’єднаних, щоб залишитися на теплих посадах, але питання в тому, чи це не було це узгоджено, щоб працювати в підпіллі.

Залишається на посаді завідуюча районним відділом освіти Перечинської РДА Надія Девіцька, яка запам’яталася полум’яною агітацією за Януковича. Така позиція керівництва району викликає у педагогів зрозуміле обурення. Тепер же, відбувшись легким переляком, вона потроху починає розставляти свої кадри на місцях.

Так, в Порошківській середній школі, яка є найбільшою в районі, директор Галина Буряк, соратник Девіцької по януковичівській пропаганді, аж через три місяці після виборів під тиском громадськості села подала у відставку. Натомість заврайвном вже на її місце намітила іншого свого кандидата, зовсім не зважаючи на думку педагогічного колективу. Головне, аби призначений кадр, був надійний і відданий. От тільки кому? І таких випадків багато.

Та й на інших посадах затишно себе почувають себе активні учасники виборчої компанії проффесора, ярі прихильники об’єднаної соціал-демократії. Як нічого не бувало працює начальником районного управління праці та соціального захисту Марина Чомоляк, під її ж дах перейшла колишній заступник голови Перечинської РДА - Любов Лавер, яка тепер а територіальному центрі захищає інвалідів та малозабезпечених.

Забезпеченням ефективної реалізації державної внутрішньої політики на теренах району займається, Юрій Шей-ко. В управлінні економіки, соціально-економічним розвитком району займається, ще одна активістка Марта Василиха. Організаційно-кадрову роботу направляє Марія Тишик. І список цей можна продовжувати. А на вершині піраміди синьо-білих району знаходиться голова Перечинської районної ради він же заступник голови Закарпатської обласної організації Партії Регіонів Іван Качур.

Про ситуацію в районі голови районних організацій Батьківщини, УНП та НРУ зверталися з відкритим листом до губернатора області та нажаль, як кажуть віз і нині там.

Ось так і твориться в Перечинському районі синьо-біла контрреволюція.

Тож чи варто буде дивуватися, якщо народ і цю владу не любитиме так, як і попередню.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115311837.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua