Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 06-05-2005
Богдан Качор: Звільнення істини. В’язень Авшвіцу №154754 про війну і сьогодення

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115407717.html

Arbeit Mach Frei.

Вперше я почув цю фразу більш як 60 років тому, перетнувши браму пекла що вела до табору Авшвіц. Це значить: “Праця звільнить вас”

Одначе істина полягала в тому, що мільйони людей загинули в Авшвіці, віднайшовши свою свободу тільки через смерть.

Я був ще підлітком на Україні, коли почалась війна. Совєти прийшли, виголошуючи що вони звільняють нас. Проти те, десятки тисяч українців, поляків і євреїв були заарештовані і доправлені до таборів сталінського ҐУЛАҐу.

Деякі з них були доправлені у селище Биківня на околиці Києва. Биківня стала офіційним таємним місцем де здійснювались масові розстріли і поховання жертв. Покійний Папа Іван-Павло II віддав шану жертвам сталінізму в Биківні під час свого візиту 24 червня 2001 року. Він знав, що багато мільйонів українців стали жетрвами НКВД, СМЕРШу, і, пізніше, КҐБ – чоловіки, жінки і діти, закатовані тільки тому, що українці насмілились прагнути свободи. Кілька місць масових розстрілів були створені в таких місцях як Вінниця, Київське Лук’янівське кладовище, та в багатьох інших.

Гітлер кінцево розірвав відносини зі Сталіним і вторгся в СРСР 22 червня 1941 року. Тепер вже нацисти виголошували, що вони прийшли аби звільнити нас від совєтської тиранії.

Одначе істина полягала в тому, що вони закатували та кинули у рабство мільйони українців. Я став поневоленим і пронумерованим предметом вжитку, одним з мільйонів рабів, що мали бути використані до кінця і викинуті як непотріб. Я й досі маю цей номер. Він витатуюваний на моїй руці, №154754. Я довічно буду носити цей номер, і кожного дня він пригадує мені про Авшвіц.

Звичайно, ми чинили опір. Партизани з числа українських націоналістів вели організовану антинацистську, а пізніше і антисовєтську збройну боротьбу спрямовану проти оккупації України аж до 50х років.

Я був заарештований тому, що був членом Організації Українських Націоналістів, підпілля, яке очолювало визвольний рух. Нацисти знищили багатьох ОУНівців, багато хто з нашого числа були доправлені до концтаборів разом з євреями, поляками, росіянами, фактично чоловіків і жінок всіх національностей в окупованому Нацизмою європу. В’язні були рівні, і сьогодні треба згадати про цю рівність.

Ігноручи істину є такі, хто хотів би відбілити совєтський терор та злочини Леніна і Сталіна, такі, хто й досі прагне наліпити нам ярлика коллабораціонізму. Вони хотіли б змусити цілий світ забути, що коли вперше в 1940 році прочинилась брама концтабору Авшвіц, СОВЄТИ БУЛИ НА БОЦІ ГІТЛЕРА.

Я можу показати де я був під час війни просто відгорнувши рукава. Мій номер говирить сам за себе. Де були всі ті, хто зараз так прагне приховати злочини сталінізму, хто вимагає шани за перемогу гітлерівських орд, але хто аж до сьогодні сахається від визнання того ганебного факту що їхня країна співробітничала з нацистами?

За кілька тижнів, політики зустрінуться в Москві щоб відсвяткувати ювілей перемоги над нацистською Німеччиною. Беззаперечно, що річниця кінця другої світової війни має бути гідно відсвяткована. Я ніяким чином не заперечую, що мільони вояків бились і помирали у лавах Червоної Армії відбиваючи нацистську аґресію. Я також пам’ятаю, українці були саме тим народом хто втратив найбільше своїх синів і доньок під час нацистської окупації Європи.

Протягом 60 років, що минули від часу мого звільнення з концтабору Авшвіц я знав що істина це сила яка зцілює, примирює і допомагає вибачити. Й істина в тому, що і нацисти і совєти убили мільйони невинних людей.

Російська Федерація, правонаступник СРСР, досі не визнала участі в Пакті Рібентропа-Молотова 1939 року, і не вибачилась перед постаждалими народами. Німеччина зробила це. Чому Російська Федерація не хоче цього робити?

Як український націоналіст виживший під час Голокосту, і як віруючий у Христа
я пам’ятаю слова Спасителя записані Іоанном: “І пізнайте правду, а правда вас вільними зробить.” Для того, щоб збудувати майбутнє на фундамент свободи світові лідери мусять визнати істину.

Богдан Качор є президентом Світової Ліґи Українських Політичних В’язнів та почесним головою Українсько-Американської Спілки Громадянських Свобод в Ню Йорку, США.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115407717.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua