Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-05-2005
Анатолий Андреев, Артемовск, Донецкая обл.: Не все так погано в моєму Донбасі !

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115487965.html

"Рукописи не горят!" Эту булгаковскую мысль я вспомнил, когда школьное сочинение, предлагаемое читателю, попало мне в руки. Оно так и пропало бы среди бумаг одной янучарской газеты,если бы не случай.

Когда я первый раз прочел его мной овладело сомнение. Может ли совсем юный человек, проживающий в Донбассе рассуждать так политически зрело и патриотично, да ещё и в разгар выборов. В это время политические страсти накалились до таких пределов, что бабульки падали в обморок от известия, что Янукович проиграл.К тому же политическая грамотность у нас не приветствовалась. В моде была верность "нашим". Пусть и уголовникам, но "своим".

А уж патриотичность... Утвердилось совершенно бредовое понятие - донбасский характер, донбасский патриотизм. Один умный человек метко написал, что донбасский характер это когда в Донецке на бульваре Пушкина строят детский городок, а милые дончане выгуливают на нём собак. И совсем уж бредовая мысль была высказана на сайте Януковича: "День шахтера - это национальный праздник Донбасса".

Однако пора познакомиться с самим сочинением.

Я вірю в майбутнє твоє, Україно!

Моя Україна, моя Батьківщина, моя рідна прекрасно земля! Хіба можна не вірити в щасливе майбутнє такої країни?

У минулому році, коли мені виповнилося чотирнадцять років, в зв*язку з виборчими процесами, які відбувалися в нашій країні, я впкрше зрозумів, що я вже не дитина, а підліток, який є громадянином великоі незалежної держави. Я патріот країни, якій заздрить весь світ, бо в неї є небайдужий і сміливий народ. Народ, який здатен захищати свої права, боротися з несправедливістью, не проливши при цьому і краплі крові. В моїй країні вільні, добрі, щирі люди.

Я вважаю, якщо в державі мешкають такі люди, то вона не може не мати майбутнього. Бо саме народ є творцем майбутнього країни. Своєю працею у різних галузях люди піднімають економіку, сприяють розвитку науки, техніки, виробництва.

Але на жаль, чимало людей, не тільки простих заробітчан, а й вчених, професорів, спортсменів, артистів їдуть за кордон в пошуках кращої долі. Чи треба казати, що такі люди повинні підтримувати рівень нашої країни в світі, працюючи і віддаючи свої знання і талант на користь України, а не їхати за кордон.

Тому наша влада повинна забезпечити всім людям таку заробітну плату, такий добробут, який би не принижував людську гідність, а дав можливість жити по - людськи. Тому, я сподіваюсь, що тількі з приходом нової влади життя всіх людей, які бажають працювати на свою країну, суттєво зміниться на краще. Бо чрму наші громадяни повинні їхати за кордон, залишаючи свої родини, батьків і дітей щоб отримати нормальну заробітну плату? І таке становище в нашій країні з перших років незалежності. Так змінемо життя на краще разом з новим Президентом, з новою владою! Я впевнений, що вже в недолекому майбутньому ми будемо жити в розвинутій європейській державі.

Бо до чого ж ми дійшли зі старою владою? Бідність, старість у злиднях, покинуті і забуті державою інваліди, діти-сироти, багатодітні родини. Ми живимо в часи, коли дві дітини у сім'ї - це вже роскіш. Коли люди похилого віку за якусь подачку готові підтримати на виборах безсоромного і безчесного кандидата. І я нікого не хочу звинувачувати, бо саме стара влада, яка довела людей до таких злиднів, до такого жалюгідного стану, що їх стало так легко купити, винна в цьому.

Чому діти стали розкіщщю? Бо влада не забезпечила гідний рівень життя, бо багато наших прав залишаються тільки на папері і на словах. Більшість українськіх родин не можуть дозволити собі мати більше однієї дитини. І якщо це не зупинити, то людей похилого віку стане набагато більше, ніж молодих, працездатних. А хто ж буде працювати і піднімати нашу країну? Тільки з приходом нової влади, яка дбати про своїх громадян, пов'язані всі мої сподівання на зміни у нашому житті. Я вірю, що значно підніметься рівень життя, покращиться добробут в родинах, стане більше заможніх людей, буде стабільною і розвинутою економіка країни, українці припинять свої поїздки за кордон на заробітки. Нова влада об'єднає країну. яку купка політиканів намагалась розколоти всіми шляхами у власних інтересах, граючи на почуттях людей.

"Схід і Захід разом" - це основний лозунг Майдана. Україна - єдина соборна держава. Схаменіться люди! Піддаючись впливу місцевих князьків, ви самі не розумієте, на який шлях вони вас штовхають.

Ми, мешканці східного регіону, якось дуже агресивно ставимося до так званих нами "бандерівців". Але ж ми досі (більшість з нас) не знаємо такої правди, що "бандерівці", - це, на мою думку, синонім слова "патріоти". Бо славнозвісний Степан Бандера все своє життя присвятив боротьбі за вільну незалежну Україну. Він вважав, що "українська національна революція - це боротьба за саме життя і волю народу та людини, а також боротьба за зміст і підстави й форми життя, за його розвиток і поступ". І зараз в Україні відбулася мирна "помаранчева революція". Бо події, які відбувалися під час виборів, спровокували хвилю народного обурення.

Ми, українці, заради майбутнього нашої країни, наших дітей повинні зараз підтримати нову владу, допомогти їй об'єднати країну. Бо від кожного з нас залежить мир і спокій не тільки в нашій родині, а й в усій країні. Подивимось один одному в очі: чи справді ми, народ однієї держави, хочемо жити в стані чи на межі громадянської війни? Хіба якась дитина чи мати, будь це на Сході чи на Заході, на Півдні чи на Півночі, нехоче жити в мирі та спокої? Хіба хтось з нас хоче, шоб пролилася кров наших співвітчизників? Я в це ніколи не повірю. Тому, українці, замислитесь над майбутнім ваших дітей. Я сподіваюсь, що здоровий глузд завжди перемагає і розумні люди ніколи не піддадуться на провокації з боку купки нечесних політиків.

Я вірю в тебе, моя рідна Україна! Ми, твій народ, молодь, виборювали твою свободу, своє майбутнє на Майдані Незалежності. І тепер у тебе є світлий шлях у майбутнє, яке буде чесним і справедливим, без корупції і бандитів при владі. Вірте, українці, в свою могутню державу, бо ми всі живимо у великі часи, часи змін на краще. Молодь України підтримала нову владу, яка дасть нам нове життя, а не жалюгідне існування. Життя, якого гідні всі чесні громадяни нашої прекрасної незалежної країни.

Платоненко Олександр,
учень 9-го кл. ЗОШ № 18
м. Артемівськ, Донецької обл.Скажите Майдановцы как можно было не напечатать это сочинение, письмо. Мы говорим, что сейчас слишком много людей кричит, что несли на Майдане бревно. Но это письмо - тоже Майдан. Пусть маленький и не заметный в масштабах страны. Но очень заметный в масштабах нарождающейся, даже уже родившейся ЛИЧНОСТИ.

С этим письмом Александр, в самый разгар выборов , пошел в янучарскую газету. Они не поверили, что это он сам написал, устроили что - то вроде экзамена. А затем предложили ему работу. Но письмо так и не напечатали.

Я думаю , что страна имеющая таких ребят имеет будущее.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115487965.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua