Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-05-2005
Віктор Хромов: Випускник гуманітарної школи на чолі Мін'юсту, або Що пишуть у світі про Зварича
UNIAN

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115998109.html

Випускник гуманітарної школи на чолі Мін'юсту, або Що пишуть у світі про Зварича

В п'ятницю Президент України Віктор Ющенко нарешті чітко висловив свою позицію щодо скандалу, пов'язаного з міністром юстиції Романом Зваричем. Президент оцінив Зварича як “прекрасного фахівця”, повідомив, що не звільнятиме його з посади міністра, а ще попросив „припинити інтриги” проти міністра. Але проблема в тому, що про Зварича пишуть сьогодні ЗМІ по всьому світу. Тож “припинити інтриги” буде непросто...

На прес-конференції Президент попросив „припинити інтриги” проти міністра, хоча б тому, що ця людина „пройшла колосальні випробування в парламенті”. А також тому, що Роман Зварич „фахово веде тему” (хоча, пригадаємо, ще кілька тижнів тому Президент нарікав на скарги, кількість яких на роботу Міністерства юстиції виросла з початку року у рази). Президент також заявив, що не сумнівається в наявності початкової, середньої та вищої освіти у Міністра юстиції (хоча міністру закидали не відсутність освіти, а неправдивість фактів, вказаних у біографії).

А тим часом скандалу навколо українського міністра присвячують матеріали провідні видання світу. Пошукові системи всесвітньої глобальної мережі Інтернет, такі як „Google”, “Yahoo” та інші видають від кількох сотень до кількох тисяч цитувань на варіації теми „Міністр юстиції не має магістерської освіти” („Ukraine Justice Minister Has No Master's”).

Зокрема, починаючи від 10 травня матеріали на цю тему були оприлюднені у таких всесвітньо відомих медіа та їх електронних аналогах як «The Herald», «The New York Times», CNN, “The Economist”, “The Washington Post”, Associated Press, «The Greatest Canadian», “The News & Observer”, „Las Vegas Sun”, Yahoo News, а також інших рейтингових у своїх країнах засобах масової інформації як «Boston News”, “The Cincinnati Post” та ін.

Зокрема, газети “The Washington Post”, «The New York Times» та інші видання акцентують увагу не лише на зізнанні міністра юстиції України про відсутність у нього ступеню магістра. Але й, з посиланням на розслідування, проведене агенцією Associated Press, повідомляють дані, що розбігаються з останніми заявами, зробленими українським міністром щодо своєї біографії 10 травня цього року на спеціальній прес-конференції.

Так, повідомляючи про здобуття українським міністром вищої освіти в Манхеттен-коледжі (Manhattan College), який Роман Зварич охарактеризував як один з „найкращих вузів”, видання називають цей навчальний заклад „невеликою школою гуманітарних мистецтв” („a small liberal arts school”).

Цитується також твердження Романа Зварича про те, що він був викладачем в Нью-Йоркскому університеті з 1985 до 1991. На противагу якому наводиться інформація, надана цим навчальним закладом, про те, що Зварич був лише частково зайнятим додатковим лектором в Школі продовження та підвищення кваліфікації Нью-Йоркського Університету (”Zvarych was only a part-time adjunct lecturer at NYU's School of Continuing and Professional Studies”). Вказуються також інші терміни цієї роботи - з вересня 1989 до 31 травня 1992 року.

Як відомо, скандал з недостовірними біографічними даними Міністра юстиції Романа Зварича розпочався 14 квітня 2005 року після публікації в інтернет-виданні „Українська правда”, яке поставило під сумнів біографічні дані, які указував в своїх інтерв‘ю Роман Зварич, а також розміщені на офіціальному сайті Кабінету Міністрів України та у різних довідкових виданнях. Зокрема, під сумнів було поставлено наявність у Романа Зварича магістерської освіти, захищеної дисертації, а також звання професор.

10 травня Роман Зварич на спеціально скликаній прес-конференції визнав, що він не має магістерської освіти, а має лише ступінь бакалавра, який отримав у Манхетен коледжі, що він не захищав дисертації, а також наголосив: він ніколи не стверджував, що має наукове звання професор, а лише викладав на професорській посаді в Нью-Йоркському університеті. При цьому Роман Зварич заявив, що не збирається подавати у відставку у зв‘язку з розбіжностями, виявленими в його біографії, а чекатиме на рішення з цього приводу Президента та Прем‘єр-міністра України. 11 травня Прем‘єр-міністр України Юлія Тимошенко, відповідаючи на запитання журналістів, заявила, що Роман Зварич має визначитися сам щодо своєї подальшої долі в уряді, зокрема, виходячи з тих даних, які озвучив про себе сам міністр.

Погодьтесь, після заяви Президента, можна спрогнозувати: поспішати з проханням про відставку Зварич навряд чи буде. Принаймні, виглядало б нелогічно: Президент називає його “прекрасним фахівцем”, а фахівець проситься з посади.

Віктор Хромов, UNIAN

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1115998109.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua