Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-05-2005
Олександр Курилов: Свій свого - як шведа під Полтавою

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116233979.html

У неділю 16 травня в Полтавському обласному театрі імені М.В.Гоголя обирали голову партії "Народний Союз "Наша Україна". Галас був неймовірним...
Улюбленець преси - пирятинець Іван Близнюк, голова організаційного комітету обласної партії "НСНУ", таки став лідером партії Президента України на Полтавщині. Він майстерно провів організаційні збори, відбив усі напади на свою персону та змусив найближчого конкурента на керівництво, кременчужанина, Олега Надошу вдатися до недвозначних кроків.

Яка погода перед битвою ?

Про те, що на установчих зборах "НСНУ" буде дуже гаряче знали всі. Однак, яких саме форм: відвертої бійки чи блокування трибуни... набере боротьба за пост лідера обласної організації президентської партії не уявляв ніхто.
Першим з труднощами свого організаційного становлення зіткнувся сам голова оргкомітету з проведення установчих зборів, "нашоукраїнець" Іван Близнюк.
Чолов’яга, о восьмій ранку, прийшов до театру імені Гоголя, але не зміг потрапити до зали. На шляху стали охоронці. Їх, не попереджуючи свого одно партійця, виставив його головний конкурент. Процес пішов - початковий внутріпартійний конфлікт завершується невеликою бійкою, відірваними ґудзиками та викликом наряду міліціонерів...
Починається перший день життя полтавської обласної організації "Народний Союз".
"Швидку допомогу” ще не викликають, а конфлікт "розрулюють" місцеві правоохоронці.
"Ви тут самі розберіться, хто з вас найголовніший, й хто у вас свої", - так за три години до початку конференції, розводить сторони один з полтавських підполковників міліції.
Але за годину пан Близнюк повністю змінює ситуацію. На всіх дверях - вже охоронці з числа учасників конференції - ті, кому пан організатор особисто довіряє.
Натомість, починаються проблеми у прихильників його опонента...
Олега Надошу підтримують, переважно, полтавчани. Ще є сто гостей з Кременчука, які пройшли "чорним ходом", однак вони не мають партійних мандатів, отже у голосуванні участі не беруть.
Час йде, спочатку не впускали одних, нині ж не дають пройти іншим. Без проблем дістаються до зали лише народні депутати - Микола Кульчинський, Володимир Бондаренко, Володимир Яворівський , Борис Беспалий...
Погано прихована боротьба триває й далі. Обидві сторони вдаються до передостаннього кроку - рекламних акцій. На східцях обласного театру стоять дівчата, котрі роздають прапорці та листівки з написом "Надоша - людина хороша".
Прихильники пана Близнюка роблять теж саме : роздають у залі рекламні проспекти підприємця з Пирятина. Різниця в змісті паперів - пан Надоша, котрому інкримінують крадіжку штабних грошей під час останньої виборчої кампанії, виправдовується. Пан Близнюку цього робити не потрібно.

І як б’ємося ?

Чули коли-небудь гул реактивного літака, котрий пролітає над головою? Так само й у цьому театрі. Двісті чоловік кричить одноголосно "ганьба", а вуха закладає в одну мить. В цей час пан Надоша намагається виступити з трибуни та пояснити свою позицію. Однак, чоловік виступає всупереч рішенню делегатів. Ті вже висловилися проти, аби він був у президії. (Ведучий - Іван Близнюк, такої ініціативи не виявив - авт).
Нинішня ж "ганьба" стосується спроби перебити ревучу конференцію. Ситуацію намагається врятувати народний депутат України Олег Беспалий. "Думаю, що всі розуміють: теоретично ми перемогли, але ще не скористалися плодами перемоги", - стверджує він від мікрофону.
Таке пояснення нервовості присутніх задовольняє. Однак нова спроба претендента виступити від трибуни викликає ще одну і більш потужну хвилю "ганьби".
"Це вже не демократія, але розгул демократії", - так коментує те, що відбувається Олександр Кулик, гість конференції, голова обласної організації УНП.
Відбувається ж те, що зазвичай спостерігаємо по телевізору під час футбольного матчу у Римі. Трибуни ревуть, стогнуть і верещать...
Врешті-решт, масовий вияв невдоволення досягає своєї мети.
"Ауфідерзейн, пане Надоша", - цими словами Іван Близнюк супроводжує остаточний відступ свого конкурента. Той виходить разом з зі своїми прибічниками. Але більшість присутніх залишається й продовжує роботу.

І чого досягаємо ?

З 297 делегатів у залі залишилися 228. Учасники зборів припиняють марно галасувати й одноголосно утворюють обласну організацію "Народного Союзу". Голосування, інколи, переривається гаслами прихильності до пана Близнюка та оплесками...
Здається цьому чоловікові й, справді ,немає альтернативи... Вже все відбувається досить швидко.
Обрано 17 членів обласної ради партії. Інших добиратимуть згодом. Споглядаючи на ситуацію в залі, знімають свої кандидатури всі претенденти у лідери: пан Анатолій Банний, керівник обласної організації "За Україну, За Ющенка" та голова обласного Руху, народний депутат України Микола Кульчинський.
До бокових дверей великої зали несуть великий букет квітів. Зараз їх вручатимуть голові обласної організації "Народний Союз "Наша Україна", пану Івану Близнюку...

Які враження?

Це точка зору кременчуцьких, “помаранчевих”, депутатів міської ради, котрі подали заяви до "Народного Союзу", але ще не отримали партійні квитки. "Олег Надоша програв, але пан Близнюк - молодець. Він готувався до конференції та здобув найбільше прихильників", - підсумовує побачене депутат міської ради Євгенія Добрик.
Міські депутати - гості конференції обговорюють видовище та говорять про наслідки. Вони ж наступні: далі легше не буде. Боротьба триватиме, але вже між своїми. Всі бачили, як за п’ять хвилин до початку зборів з зали вийшов губернатор Степан Бульба, й на своє місце він так і не повернувся.
Степану Степановичу робити своє, а урядовці, котрі обіцяли прибути на партійну конференцію так і не з’явилися... Відомо, що між Степаном Бульбою та Іваном Близнюком стосунки з не найпростіших...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1116233979.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua